Sałatka z Makaronem Pesto – Ukąszenie Południowe

Ten prosty i łatwy przepis na sałatkę z makaronem Pesto łączy makaron orzo z pesto bazyliowym, serem feta, cebulą, oliwkami, karczochami i pomidorami, aby uzyskać chłodną letnią stronę, która jest idealna na następne grillowanie.

Sałatka Pesto Makaron w misce

W naszym domu uwielbiamy pesto bazyliowe. To świetny sposób na dodanie ton smaku do wszelkiego rodzaju rzeczy – zup, makaronów, bruschetty i jest to świetna marynata do ryb, wieprzowiny i kurczaka. Dodanie odrobiny do sosu alfredo może być naszym ulubionym sposobem użycia.

I chociaż zrobiliśmy mnóstwo domowego pesto, uwielbiamy też kupować te małe pojemniki z chłodzonym pesto ze sklepu spożywczego. Produkty stabilne na półce też są dobre, ale wersja chłodzona wydaje się o wiele świeższa.

Sałatka Pesto Makaron w misce

Ta sałatka z makaronem Pesto świetnie wykorzystuje jeden z tych pojemników chłodzonego świeżego pesto bazyliowego, łącząc go ze świeżą cytryną, makaronem orzo, czarnymi oliwkami, czerwoną cebulą, pomidorami, sercami karczochów i serem feta, aby stworzyć świeży, lekki i chłodny dodatek, który jest idealny na lato – lub o każdej porze roku.

Sałatka Pesto Makaron w misce

Jak wspomniałem wcześniej, zdecydowanie polecam znaleźć schłodzone pesto nad produktami, które są stabilne w półce. Wersja chłodzona ma świeższy smak i ma znacznie jaśniejszy zielony kolor – co świetnie prezentuje się w tym daniu.

Polecam też kupić blok sera feta i samemu go pokruszyć. Feta, którą kupujesz już pokruszona, wydaje się mieć o wiele mniej smaku.

Sałatka Pesto Makaron w misce

Tak jak w przypadku wszystkich sałatek tego typu, które można przygotować trochę wcześniej i przechowywać w lodówce, zawsze polecam skosztowanie jej i dodanie dodatkowej soli i pieprzu przed podaniem. Czas spędzony w lodówce może się zmienić i rozwinąć smak, a często sałatka będzie wymagała nieco więcej przypraw przed podaniem.

Jeśli chcesz czegoś innego, możesz dokonać wielu zamian. Możesz wymienić oliwki Kalamata na czarne oliwki, perły mozzarelli lub pokrojoną w kostkę mozzarellę na fetę, inny makaron na orzo, lista jest długa. Bardzo łatwo jest dostosować. Możesz nawet dodać grillowanego kurczaka i zamienić ten pyszny dodatek w lekki posiłek.

Karta Przepisu

Sałatka z Makaronem Pesto

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *