Sanuk przedstawia kolekcję w 100% opartą na roślinach, neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla

Niekonwencjonalna marka obuwnicza Sanuk wprowadziła na rynek swoją najnowszą innowację w ekologicznym designie o nazwie Z warzywami.

Veg Out to linia obuwia w 100% pochodzenia roślinnego, która składa się z zaledwie siedmiu składników – również pochodzi z recyklingu i wykorzystuje wyłącznie naturalne materiały. W kolekcji znajdują się dwa modele „Sidewalk Surfer”, które są wykonane z cholewek z mieszanki bawełny konopnej, juty na wkładki i korkowej lub naturalnej gumowej podeszwy. Jak wygodnie brzmią?! A naturalny wygląd pochodzi z niebarwionych włókien, co było celową decyzją zespołu w celu dalszego zmniejszenia wpływu na środowisko – zachowuje również charakterystyczny styl Sanuk, który uwielbia wielu jego fanów.

Sanuk był wcześniej znany z tego, że przesuwał granice zrównoważonych kreacji obuwia, a nawet miał kolekcję SustainaSole „wskrzeszoną w śmieci”, a zespół wykorzystał trzcinę cukrową w swojej kolekcji Cosy Vibes – udowadniając, że życie oparte na roślinach to nie tylko dieta i że ważne jest, aby zachęcać do zrównoważonych praktyk w innych częściach swojego życia.

Emisji dwutlenku węgla

Oprócz używania materiałów roślinnych zamiast syntetycznych, Sanuk idzie o krok dalej w kolekcji Veg Out, mierząc emisje dwutlenku węgla związane z materiałami produktu. Materiały użyte w kolekcji mają niewielki wpływ, a marka kupiła środki wyrównawcze, aby rozwiązać niewielką pozostałą ilość emisji dwutlenku węgla, dzięki czemu materiały z kolekcji są w 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

„Ta kolekcja została zaprojektowana, aby celowo przesuwać granice budowania zrównoważonych produktów dzięki wyłącznemu użyciu materiałów pochodzenia roślinnego, co jest rzadko wykonywane w obuwiu” – powiedział. Katie PruittSanuk Dyrektor Produktu. „Badania i rozwój w przestrzeni materiałowej wymagały od nas ponownego przemyślenia produkcji za pomocą nowej soczewki iw rezultacie z dumą prezentujemy tę linię. A teraz, kto jest gotowy, żeby wyjść?

Niewiele marek obuwia oferuje listę składników… ale tutaj jest kolekcja Veg Out!

  • Bawełna pozyskiwana w sposób odpowiedzialny
  • Konopie
  • Juta
  • Lyocell TENCEL™ (Drzewa)
  • Kauczuk naturalny
  • Korek
  • PLA z recyklingu (na bazie kukurydzy)

Dostępna już kolekcja Veg Out kosztuje 70 USD – spójrz na Strona Sanuk i zobacz, który styl najbardziej Ci się podoba.

Skoro mówimy o butach… spójrz na ten artykuł o wegańskich butach do biegania, który opublikowaliśmy jakiś czas temu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *