Schludny Burger rozszerza się w Dubaju i we Włoszech z planowanym ostateczną sprzedażą detaliczną

Jak donosi Nawigator żywności, zakładowy łańcuch QSR Schludny Burger po udanej premierze w USA ma wejść na nowe rynki.

Założona przez kierowcę Formuły 1 Lewisa Hamiltona, Neat Burger ma obecnie osiem lokalizacji w Londynie i jedną w Nowym Jorku. Sieć z siedzibą w Wielkiej Brytanii otworzy swoją pierwszą lokalizację w Dubaju w listopadzie, a także ujawniła plany ekspansji we Włoszech w najbliższej przyszłości.

Neat Burger twierdzi, że w końcu wprowadzi również swoje produkty do sprzedaży detalicznej, po uprzednim zbudowaniu bazy klientów za pośrednictwem swoich restauracji. Firma powołuje się na inne marki, które z powodzeniem dokonały transformacji, takie jak Pizza Express i Nando’s.

Schludny Burger
© Schludny Burger

Globalna ekspansja

Neat Burger po raz pierwszy ogłosił plany globalnej ekspansji w 2020 roku, kiedy miał tylko trzy restauracje. W następnym roku sieć zebrała 7 milionów dolarów w rundzie finansowania, podnosząc jej całkowitą wartość do 70 milionów dolarów. Neat Burger powiedział, że wykorzysta fundusze, aby potroić swój rozmiar.

Chociaż firma nie otworzyła tak wielu nowych restauracji, jak pierwotnie planowano, udało jej się osiągnąć cel, jakim jest ekspansja na nowe rynki, dzięki niedawnemu otwarciu lokalizacji w Nowym Jorku i zbliżającej się premierze w Dubaju.

„Chcieliśmy zrobić [plant-based eating] łatwy, dostępny i oferujący roślinny QSR na rynek masowy” – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Neat Burger, Zack Bishti, przemawiając na niedawnym wydarzeniu poświęconym technologii rolno-spożywczej. „Chcieliśmy zrównoważyć konia trojańskiego”.

Dodał: „Jesteśmy na dobrej drodze, aby stać się największą marką QSR opartą na roślinach na terytoriach”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *