Sekrety aromatyzowanej kawy

Mówi się, że przemysł kawy aromatyzowanej, jaki znamy, rozpoczął się w 1958 roku od aromatyzowanej kawy rozpuszczalnej. Ilu z Was pamięta tę małą prostokątną puszkę kawy General Foods International?

Były to natychmiastowe, dodawane do gorącej wody mikstury o nazwach takich jak Swiss Mocha, French Vanilla Café, Café Vienna, Irish Mocha Mint i kiedy pierwszy raz je spróbowałem (jako dziecko), pokochałem to. To było jak wyrafinowana gorąca czekolada. To był 1975 rok i byłem uzależniony.

Teraz, jeśli mamy być wierni temu tematowi, kawy smakowe istnieją od setek lat na Półwyspie Arabskim, z dodatkiem przypraw i orzechów, które wzmacniają profil filiżanki kawy.

Jednak na początku lat 90. byliśmy w drugiej fali kaw speciality, a wraz z rozwojem menu napojów kawiarnianych i wariacji z dekadenckimi tytułami napojów, takimi jak karmelowe macchiato i waniliowe latte z kremem, pomysł aromatyzowania kawy przeniósł się do współczesności.

W 2003 roku Pumpkin Pie Latte, który przekształcił się w Pumpkin Spice Latte, odnotował 11% wzrost sprzedaży napojów i stał się jednym z najlepiej sprzedających się napojów smakowych w historii. Dla wielu konsumentów kawa to kawa smakowa.

Teraz oprócz podstawowych produktów, takich jak orzech laskowy, krem ​​waniliowy i czekolada, mamy takie pozycje na rynku, jak tostowane prawoślaz, kruche ciastko truskawkowe, pączek z galaretką glazurowaną, kawał miętowej czekolady i (wzdrygam się na myśl) Spicy Taco Coffee.

Jedną z rzeczy, które wiem z pracy w kawie jest to, że ludzie, którzy kochają kawę aromatyzowaną, KOCHAJĄ swoją kawę aromatyzowaną. Wypróbuj nasz aromatyzowana kawa Kona też, jeśli to twoja sprawa.

Jak powstaje kawa aromatyzowana?

Z nielicznymi wyjątkami kawa aromatyzowana przygotowywana jest w następujący sposób:

1. Butelki syropu z glikolem propylenowym z ekstrahowanymi olejkami eterycznymi (zarówno naturalnymi, jak i sztucznymi) zamawiamy w firmie specjalizującej się w dodatkach smakowych.

2. Po wypaleniu kawy syrop dodaje się do niewielkiej ilości kawy (całej lub mielonej), a następnie tę ilość dodaje się do większej porcji kawy i powoli obraca przez określony czas.

3. Syrop z glikolem propylenowym zwiąże się z ziarnami kawy i uzyskasz aromatyzowaną kawę.

Chociaż FDA uważa glikol propylenowy „GRAS” („ogólnie uznawany za bezpieczny”), każda osoba powinna sprawdzić, czy jest on zgodny z ich osobistymi potrzebami żywieniowymi. Więcej informacji znajdziesz tutaj

W gospodarstwie robimy trzy kawy smakowe: Orzech Macadamia, Orzech Macadamia Czekoladę i sezonowo Przyprawę Jesienią. Te kawy są przygotowywane w taki sam sposób, jak opisałem powyżej i cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów.

Czy mogę dodać własny smak?

Chociaż prawdopodobnie jestem purystą, jeśli chodzi o moją kawę, istnieje wiele sposobów na doprawienie kawy w domu, jeśli szukasz odrobiny podniecenia smakowego.

Oto lista rzeczy, które możesz dodać do swojej kawy, jeśli szukasz dodatkowych smaków:

Lody
Przyprawa (Cynamon, gałka muszkatołowa, imbir, goździk, kardamon, pieprz)
Masło
Irlandzki krem ​​Baileya
Sól (zwykle na fusach podczas warzenia)
Czekolada
Gorąca czekolada w proszku
Syrop klonowy
skórka cytrusów (pomarańcza, cytryna, yuzu)
Mleko skondensowane
Alkohol (Kalua, whisky itp.)
Cykoria
Ekstrakt waniliowy (tylko kilka kropli)
Olej kokosowy
Anyż gwiazdkowaty

Możesz również połączyć niektóre z nich zgodnie ze swoimi specyfikacjami.

Jeśli pijesz naprawdę dobrą kawę, myślę, że odkryjesz, że naturalna złożoność kawy sama w sobie daje niesamowite smaki, ale różnorodność jest przyprawą życia i jeśli potrzebujesz zmiany, uwolnij swojego wewnętrznego szalonego naukowca.

Cieszyć się.

o autorze
Matt Carter jest emerytowanym nauczycielem (1989-2018), niepełnoetatowym muzykiem, rolnikiem, a obecnie zarządza Greenwell Farms Tour and Retail Store Operations.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *