Sempera Organics wprowadza na rynek Mamu – „pierwsze w swoim rodzaju” białko z 3 gatunków grzybów

Sempera Organics ogłasza wprowadzenie na rynek Mamu, nowego białka z centrum talerza, które ma zapewnić wysoce wszechstronne, pożywne i zrównoważone źródło białka. Opisywany jako „pierwszy w swoim rodzaju” składnik, Mamu jest wytwarzany z trzech gatunków grzybów i ciecierzycy, przy użyciu zarówno całych grzybów, jak i korzeni grzybni.

„Mamu ma potencjał, aby stworzyć nową kategorię żywności, która może zasadniczo zmienić postrzeganie konsumentów i przyjmowanie alternatyw dla białek zwierzęcych”.

Stworzony przy użyciu autorskiej technologii, Mamu zawiera tylko sześć składników: trzy gatunki grzybów (shiitake, king ostryg, white button), ciecierzycę, olej i wodę. W przeciwieństwie do wielu producentów mięsa grzybowego, Mamu wykorzystuje zarówno grzybnię (strukturę korzenia), jak i widoczną owocnikę grzyba.

Niemodyfikowane genetycznie białko o wysokiej zawartości błonnika zostało zaprojektowane tak, aby można je było bez końca dostosowywać do szerokiej gamy zastosowań kulinarnych, w tym smażenia, grillowania, smażenia, pieczenia, gotowania w koszulkach, smażenia i smażenia.

Miska z makaronem dla mamy
©Kelly Pullieo

“Soczyste i aromatyczne”

„Mamu zatrzymuje wilgoć przez cały proces gotowania, co zapewnia soczyste, aromatyczne doznania” – mówi szef kuchni i dyrektor kulinarny Mamu, Srijith Gopinathan. „Dobrze zamraża, rozmraża i szybko się gotuje, łatwo wchłania smak i za każdym razem daje pyszny gotowy posiłek”.

Dzięki bazie grzybowej Mamu jest naturalnie wypełniony smakiem umami, a Sempera twierdzi, że grzybnia fermentuje ciecierzycę, aby była bardziej biodostępna, jednocześnie eliminując lektyny. Mamu jest obecnie oferowany w postaci mielonej i można go teraz znaleźć w wybranych kalifornijskich restauracjach, w tym w Ettan w Palo Alto.

Mamu Wegańskie Białko
©Kelly Pullieo

Eksperci od grzybów

Mamu zostało stworzone przez zespół grzybowych ekspertów Sempera i nagrodzonego gwiazdką Michelin szefa kuchni Srijitha Gopinathana. Firma rozpoczęła działalność jako dostawca funkcjonalnych składników do suplementów diety, żywności i napojów, wykorzystując technologię grzybów jako platformy.

Na początku 2022 r. została zaproszona do przyłączenia się do inkubatora żywności MISTA w San Francisco, aby pomóc rozwiązać przyszłość zrównoważonej żywności.

„Wprowadzenie Mamu firmy Sempera Organics to ważny kamień milowy dla przemysłu spożywczego”, powiedział Scott May, szef MISTA. „Mamu ma potencjał, aby stworzyć nową kategorię żywności, która może zasadniczo zmienić postrzeganie konsumentów i przyjęcie alternatyw dla tradycyjnych białek zwierzęcych”.

Twórcy Mamu
©Kelly Pullieo

Rozwiązanie „bez kompromisów”

„Tworząc Mamu pomyśleliśmy sobie – czy nie byłoby fajnie mieć smaczne źródło żywności, wykonane z grzybów w jak najmniejszej liczbie kroków, które było czyste, wolne od chemii i smakowało wyśmienicie?” – powiedział założyciel i dyrektor generalny Mamu, Nirmal Nair. . „Więc postanowiliśmy to zrobić. Ludzie są otwarci na spożywanie mniejszej ilości mięsa, ale nie chcą rezygnować z radości z jedzenia swoich ulubionych pysznych posiłków. Mamu to bezkompromisowe rozwiązanie”.

„Podróż Mamu dopiero się zaczęła”, powiedział szef kuchni Srijith Gopinathan. „Aktywnie poszukujemy informacji zwrotnych od szefów kuchni i restauratorów, aby ulepszyć składnik i sprawić, by był naprawdę skuteczny”.

Mamu obecnie wysyła przesyłki bezpośrednio do operatorów gastronomicznych i restauracyjnych w rejonie Zatoki San Francisco. Po więcej informacji odwiedź jedzmamu.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *