Skąd Starbucks bierze ziarna kawy? (dane z 2022 r.)

Starbucks to prawdopodobnie najbardziej znana marka kawy na świecie. Ich kawa znana jest ze swojego aromatu, gładkości i bogatych smaków. Ale skąd Starbucks bierze ziarna kawy?

Starbucks pozyskuje ziarna kawy głównie z Ameryki Łacińskiej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki. Firma kupuje kawę z 30 krajów spośród 70, które ją produkują. Wybierają różne kraje do importu, aby zapewnić swoim klientom szeroką gamę unikalnych smaków kawy.

Starbucks wybiera regiony słynące z plantacji kawy, aby kupować kawę.

Jednak kupują tylko od gospodarstw, które spełniają ich etyczne standardy produkcji i pracy. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego firma lubi kupować kawę z wielu źródeł.

Ulubione regiony Starbucksa do pozyskiwania ziaren kawy

Region i klimat mają wpływ na smak kawy. Każdy kraj dodaje swój własny smak do fasoli. Dlatego Starbucks importuje swoją kawę z kilku miejsc.

Około 70 krajów produkuje kawę, a Starbucks kupuje ziarna od co najmniej 30 z nich.

Pozyskiwanie kawy z różnych krajów zapewnia stałą dostawę. Ponadto import ziaren z całego świata pozwala firmie oferować różnorodne smaki.

Pomimo swoich źródeł w ponad 30 krajach, kawowy gigant faworyzuje przede wszystkim trzy regiony: Azję i Pacyfik, Afrykę i Amerykę Łacińską.

Każdy region ma swój własny sposób sadzenia i zbioru kawy, który nadaje jej niepowtarzalny smak. Zdolność Starbucks do zachowania tych smaków jest powodem, dla którego wyróżnia się na tle konkurencji.

Zobaczmy, jaką kawę Starbucks dostaje z trzech ulubionych regionów.

Ameryka Łacińska

Starbucks kupuje 3% całkowitej podaży kawy na świeciea większość pochodzi z Ameryki Łacińskiej. Ziarna stąd występują w wielu mieszankach Starbucks. Region produkuje wysokiej jakości ziarna o niepowtarzalnym smaku.

Nawet w Ameryce Łacińskiej każdy kraj ma inny klimat, który wpływa na smak kawy. Na przykład ziarna kawy, które firma importuje z Kostaryki, różnią się nieznacznie smakiem w porównaniu z ziarnami brazylijskimi.

Brazylijskie ziarna kawy.
Brazylijskie ziarna kawy

Ameryka Łacińska znana jest z trzech charakterystycznych smaków: koka, miękka przyprawa i orzechy.

Ziarna kawy z Ameryki Łacińskiej są chrupiące i kwaskowate, dzięki czemu kawa jest „cierpka”. Kwasowość pochodzi z gleby wulkanicznej, która jest obfita w krajach takich jak Kostaryka.

Innym czynnikiem wpływającym na kwaśny smak jest proces fermentacji stosowany w kawowcach w regionie.

Azja-Pacyfik

Starbucks kupuje znaczną część swojej kawy z regionu Azji i Pacyfiku. Smak kawy jest tutaj wyjątkowy i niedostępny nigdzie indziej.

Firma wykorzystuje te smaki w wielu swoich charakterystycznych mieszankach.

Kawa z Azji i Pacyfiku jest pełna, gładka i umiarkowanie kwaśna. Jest ziemisty, ziołowy, gładki i syropowaty.

Afryka

Firma czerpie egzotyczne smaki z Afryki, gdzie znajdują się wyjątkowe smaki. Niektóre kraje afrykańskie, takie jak Etiopia, słyną z eksportu kawy.

Etiopskie ziarna kawy.
Etiopskie ziarna kawy

Afryka nadaje kawowemu gigantowi cytrusowe aromaty. Smak afrykańskiej kawy cytrusy, czekolada i jagody.

Skąd pochodzi kawa Starbucks Reserve?

Program kawowy Starbucks Reserve sprzedaje smaki jednego pochodzenia. Sprzedaje te smaki w swoich ekskluzywnych kawiarniach i palarniach Starbucks.

To program dla koneserów kawy, którzy preferują określone smaki.

Firma kupuje ziarna kawy dla Starbucks Reserve z określonego gospodarstwa lub obszaru dla każdej partii. Każda lokalizacja sprzedaje swoją rezerwową kawę w małych partiach.

Możesz sprawdź ten pełny artykuł aby dowiedzieć się więcej o Starbucks Reserve i o tym, czym różni się od zwykłego sklepu Starbucks.

Dlaczego Starbucks nie kupuje kawy w jednym miejscu?

Istnieje kilka powodów, dla których Starbucks nie kupuje kawy tylko w jednym miejscu:

Różnorodność smaków

Jak wspomniano, każdy region nadaje niepowtarzalny smak ziaren kawy. Czynniki takie jak gleba, klimat itp. wpływają na smak.

Aby dodać więcej smaków do swoich mieszanek, firma kupuje ziarna kawy z najlepszych farm na całym świecie. Pozwala im to oferować klientom szeroką gamę rodzimych smaków.

Każdy miłośnik kawy powie Ci, że smaki kolumbijskie mają bardziej orzechowy smak, podczas gdy smaki indonezyjskie są bardziej ziemiste. Na pewno jest zauważalna różnica.

Zrównoważone dostawy

Różni dostawcy to doskonały sposób na zapewnienie zrównoważonych i nieprzerwanych dostaw ziaren kawy. Problemy, takie jak złe zbiory, infekcje upraw, klęski żywiołowe lub katastrofy spowodowane przez człowieka, mogą dotknąć każdy region w dowolnym momencie.

Jeśli jeden z dostawców nie może z tych powodów nadążyć za normalnym poziomem produkcji, firma może polegać na innych krajach, aby kontynuować dostawy.

Ponadto, ponieważ każdy kraj zbiera kawę o innej porze roku, kupowanie z różnych krajów zapewnia również regularne dostawy przez cały rok.

Oznacza to, że w Starbucks nie zabraknie ziaren kawy w żadnym sezonie.

Największa sieć kawiarni na świecie musi mieć nieprzerwane dostawy kawy.

Dlaczego Starbucks nie kupuje kawy z USA?

Starbucks zaopatruje się w kawę z różnych części świata i przywozi ją do domu. Ziarna kawy są palone w Stanach Zjednoczonych.

Nie kupuje jednak kawy ze swojej ojczyzny.

Powód jest prosty: chociaż Stany Zjednoczone są wiodącym importerem kawy na świecie, nie produkują kawy w znacznych ilościach. Istnieje kilka powodów:

Klimat

Większość klimatu w USA nie nadaje się do uprawy kawy. Kawowiec wymaga klimatu tropikalnego, panującego w regionach położonych bliżej równika — w strefie znanej jako „Pas Fasoli”.

Zastanówmy się, jakiego klimatu potrzebują rośliny kawowe.

Temperatury nie mogą się zbytnio wahać, nawet w ciągu dnia i nocy. Roślina nie lubi również bezpośredniego światła słonecznego, dlatego ważne jest, aby osłonić roślinę przed słońcem.

I nie wystarczy, aby obszar był ciepły: nie może być podatny na mróz i powinien być odporny na inwazje szkodników na dużą skalę.

Innym ważnym czynnikiem klimatycznym jest deszcz. W USA nie ma zbyt wielu miejsc z przewidywalnymi opadami deszczu.

Kawiarnia musi mieć równomierny rozkład opadów przez cały rok, zwykle od 1 do 1,5 metra rocznie.

Praca

Koszt robocizny to kolejny powód, dla którego import kawy jest lepszą opcją dla Starbucks.

W USA siła robocza jest kosztowna w porównaniu z wiodącymi krajami importującymi kawę. Co więcej, nie ma wystarczającej siły roboczej w terenie, aby utrzymać ogromne plantacje kawy.

Sama wielkość firmy sprawiłaby, że produkcja kawy w USA byłaby niezwykle kosztowna.

Starbucks zapewnia jednak, że kupuje kawę z farm, w których pracownicy otrzymują uczciwe wynagrodzenie, a właściciele farm nie łamią żadnych kodeksów etycznych.

Starbucks pozyskuje 99% swojej kawy w sposób etyczny — to ogromny kamień milowy dla operacji tej wielkości.

Skąd Starbucks bierze swoją słynną mieszankę Pike Place?

The Pike Place to charakterystyczna mieszanka Starbucks. Jest to gładka, pełna i mocna mieszanka ciemnej fasoli. Aromat w kawiarniach Starbucks zazwyczaj pochodzi z pieczeni Pike Place.

Mieszanka 100% arabiki posiada certyfikat koszerności i pochodzi z Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Łacińskiej. To hołd dla pierwszej lokalizacji kawowego giganta w Seattle.

Niektóre z najbardziej znanych mieszanek Starbucks i ich pochodzenie

Jak wszyscy wiemy, The Pike Place jest wiodącą mieszanką firmy, ale istnieje wiele smaków, które sprawiają, że klienci wracają.

Czas porozmawiać o najpopularniejszych rodzajach palenia kawy, które Starbucks kupuje dla Ciebie z różnych części świata.

Mieszanka śniadaniowa

Mieszanka śniadaniowa to nazwa domowa i dość ulubiona ze względu na pikantny, jasny smak. Starbucks sprowadza ją z Ameryki Łacińskiej i daje średnio paloną fasolę.

Kawa użyta do tej mieszanki to 100% arabica, która nadaje delikatny korzenny, orzechowy i słodki smak. Blend śniadaniowy to doskonały wybór do domowego warzenia.

Mieszanka śniadaniowa Starbucks

  • Starbucks dostarcza wyjątkową filiżankę kawy za filiżanką dzięki tej 18-uncjowej torebce mieszanki śniadaniowej średnio palonej pełnoziarnistej kawy
  • Nuty brązowego cukru i słodkiej pomarańczy mieszają się w naszej najlżejszej średnio palonej kawie

Kawiarnia Werona

Caffé Verona to popularny wybór wśród miłośników kawy preferujących ciemne palenie. Pełnowartościowa mieszanka ma wiele korzeni w Ameryce Łacińskiej i regionie Azji i Pacyfiku.

Nadaje się do domowego parzenia, jeśli lubisz mocną kawę o niezbyt gorzkim i niezbyt słodkim smaku.

Z Caffé Verona uzyskasz pyszny smak karmelu i ciemnego kakao.

Ziarna kawy Starbucks Caffé Verona

  • Starbucks dostarcza wyjątkową filiżankę kawy za filiżanką dzięki tej 18-uncjowej torebce ciemnej palonej kawy Caffè Verona z całych ziaren
  • Dobrze zbalansowana i bogata ciemno palona kawa, Starbucks Caffè Verona blend to wielopoziomowe ciemne pieczenie z nutami ciemnego kakao i karmelizowanego cukru

Pike Place bezkofeinowa

Jeśli kochasz Pike Place, ale chcesz kawę bezkofeinową, Starbucks zapewni Ci ochronę. Pochodzenie mieszanki jest podobne do tego z Pike Place: Ameryka Łacińska i Azja-Pacyfik.

Jednak ta kawa nie pozwoli Ci zasnąć w nocy. Smak bezkofeinowy ma mniej goryczy niż ciemna mieszanka i daje orzechowy smak czekolady.

Kawa bezkofeinowa Starbucks Pike Place

  • Decaf Pike Place Roast jest dobrze zaokrąglony z subtelnymi nutami kakao i prażonych orzechów, które równoważą gładkie odczucie w ustach
  • Ciesz się ulubioną kawą Starbucks bez wychodzenia z domu

Brazylijska mieszanka Starbucks

Jak sama nazwa wskazuje, mieszanka ta pochodzi z Brazylii. Kawa ma owocowe i jasne nuty oraz kwaśny smak.

Jednak wadą tej mieszanki jest to, że jest dość trudna do znalezienia.

Możesz zamówić go online z oficjalnej strony Starbucks, ale Twój lokalny sklep spożywczy może go nie mieć.

Wniosek

Starbucks robi wszystko, aby oferować różnorodne smaki kawy. Osiągnęli to, importując ziarna kawy z wielu różnych krajów Ameryki Łacińskiej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki.

Firma wierzy w zachowanie rodzimych smaków i wyjątkowości każdego regionu w swoich pieczeniach. Mają dostawców na całym świecie, aby zapewnić przerwy w dostawie kawy do wszystkich lokalizacji.

Piękne aromaty i smaki świadczą o zaangażowaniu firmy w oferowanie klientom najbardziej autentycznych smaków.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *