Solone Ciasto Karmelowe

Udostępniamy dziś jeden z naszych klasycznych przepisów na ciasta! To Solone Ciasto Karmelowe od lat jest bestsellerem.

Przepis autorstwa Rada Mimi.

solone ciasto karmelowe
solone ciasto karmelowe

Solone Ciasto Karmelowe

Robi 3-warstwowe 6-calowe ciasto

Rzadkie ciasto

1/2 szklanki (113 gramów) organicznego solonego masła, zmiękczonego

170 gramów (3/4 szklanki) organicznego cukru trzcinowego

1 łyżeczka organicznego ekstraktu waniliowego

2 organiczne duże jajka

1/2 szklanki mleka organicznego

57 gramów (1/4 szklanki) organicznej kwaśnej śmietany

170 gram ekologicznej mąki do ciasta

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1/2 łyżeczki drobnej soli morskiej

Lukier

Organiczny Sos Karmelowy (zrób z wyprzedzeniem)

1 szklanka (226 gramów) organicznego solonego masła, zmiękczonego

1 funt organicznego cukru pudru, przesianego

57 gramów (1/4 szklanki) organicznego sosu karmelowego

drobnomielona sól morska

Rozgrzej piekarnik do 350 ° F. Wyłóż trzy 6-calowe formy do ciasta pergaminem.

Aby zrobić ciasto: W misce miksera stojącego wyposażonego w nasadkę łopatkową dodaj masło, cukier trzcinowy i ekstrakt waniliowy i mieszaj delikatnie, aż się połączą i nie będzie kawałków masła. Dodaj jajka, mleko i śmietanę i mieszaj na niskim poziomie, aż się połączą, zeskrobując boki miski.

W osobnej misce dodaj mąkę tortową, proszek do pieczenia i sól morską i wymieszaj. Przy włączonym mikserze powoli dodaj mieszankę mąki do masy masła. Kontynuuj mieszanie na niskim poziomie, aż nie zobaczysz żadnych plamek mąki, zeskrobując boki miski. Rozłóż ciasto równomiernie na przygotowane patelnie, każda po około 226 gramów.

Piecz przez 20 minut lub do momentu, gdy włożony pośrodku drewniany kij wyjdzie czysty. Pozostaw do całkowitego ostygnięcia w formach do ciasta.

Aby zrobić lukier: W misce miksera stojącego wyposażonego w nasadkę łopatkową dodaj cukier puder, masło i sos karmelowy. Mieszaj na niskim poziomie, aż się połączą, następnie zwiększ prędkość miksowania do wysokiej przez 1 minutę lub do uzyskania lekkiej i puszystej masy.

Aby złożyć ciasto: Umieść porcję lukru na stojaku na ciasto lub wirówce do ciasta i dodaj pierwszą warstwę ciasta. Za pomocą łopatki do ciasta nałóż cienką warstwę lukru na wierzch ciasta.

Na pierwszą warstwę ciasta nałóż sporą ilość lukru i równomiernie rozprowadź. Skrop sosem karmelowym i posyp solą morską. Umieść drugą warstwę ciasta na wierzchu i powtórz ten proces.

Płaszcz z okruchów ciasto. Zamrozić ciasto o konsystencji i posypać sosem karmelowym na całym wierzchu. Wierzch posyp solą morską.

Przechowywać w kopule do ciasta do 3 dni.

BezglutenoweZastąp mąkę tortową 170 gramami (1 szklanka plus 1 łyżka stołowa plus 1 łyżeczka) organiczna mieszanka mąki bezglutenowej. Używaj precli bezglutenowych.

Wysoki pułapPiecz w temperaturze 350 ° F przez 17 minut lub do momentu, gdy drewniany kij włożony w środek wyjdzie czysty.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *