Sophie’s BioNutrients opracowuje lody z chlorelli z większą zawartością żelaza i witaminy B12 niż mleko krowie

Bioodżywki Sophiefirma B2B zajmująca się technologiami spożywczymi, współpracowała z Duński Instytut Technologiczny (DTI) do produkcji swoich pierwszych lodów na bazie chlorelli. Wykonane z Sophie bezmleczny koncentrat białka chlorelli, nowe wegańskie lody mogą pochwalić się kompletnym panelem odżywczym, z większą ilością witaminy B12 i żelaza niż większość alternatyw nabiałowych i roślinnych.

„Dzisiaj pokazaliśmy kolejny aspekt nieograniczonych możliwości, jakie może zaoferować ta superżywność”

Białko chlorelli Sophie ma neutralny odcień mikroalgi mąka naturalnie uprawiana z Chlorella pospolita. Firma stwierdza, że Chlorella pospolita Stosowane szczepy są zatwierdzone przez US GRAS i Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) jako składniki żywności.

Więcej składników odżywczych

Aby stworzyć lody, zespół Sophie współpracował z ekspertami technicznymi DTI w celu przeprowadzenia wstępnego badania potencjału składnika przed połączeniem go z funkcjonalnymi składnikami, które naśladowały naturalną konsystencję lodów. Z gotowego produktu można zrobić kilka popularnych smaków lodów.

Według Sophie, porcja 1 uncji lodów z chlorelli może zapewnić dwukrotnie większe niż zalecane dzienne spożycie witaminy B12. Chlorella jest również dobrym źródłem żelaza – składnika odżywczego nieobecnego w mleku krowim. Ponadto chlorella jest uprawiana i zbierana w sposób zrównoważony w ciągu trzech dni w chronionym środowisku, co ma znacznie niższy ślad węglowy niż w przypadku hodowli bydła mlecznego.

Mąka Białkowa z Mikroalg
Koncentrat białka z mikroalg ©Sophie’s BioNutrients

Wszechstronny zasób

„Mikroalgi są jednym z najbardziej bogatych w składniki odżywcze i wszechstronnych zasobów na świecie”, powiedział Eugeniusz WangWspółzałożyciel i dyrektor generalny Sophie’s BioNutrients. „Dzisiaj pokazaliśmy kolejny aspekt nieograniczonych możliwości, jakie może zaoferować ta superżywność – alternatywa dla lodów bez nabiału i laktozy, która dzięki mikroalgom oferuje wyższą zawartość składników odżywczych niż większość dostępnych alternatyw bezmlecznych. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani rozwojem żywności wolnej od alergenów i perspektywą bardziej integracyjnego jedzenia”.

Sophie’s z siedzibą w Singapurze specjalizuje się w innowacjach w zakresie mikroalg – jej poprzednie przełomowe odkrycia obejmują pierwsze na świecie mleko na bazie alg i ser cheddar.

algi/ mikroalgi
©[email protected]

Chętny do odkrywania

„Mikroalgi są zdecydowanie częścią przyszłości” – powiedziała Anne Louise Dannesboe Nielsen, dyrektor ds. technologii żywności w Duńskim Instytucie Technologicznym. „Jest to zrównoważony składnik o dużym potencjale w wielu zastosowaniach spożywczych. W DTI coraz bardziej interesujemy się mikroalgami i chętnie pomagamy w rozwoju, zrozumieniu i zbadaniu ich potencjału”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *