Sprawy prezentacji: Twój przewodnik po deserach.

Rozkoszując się pysznym talerzem, nasze zmysły są wyostrzone przez aromat i atrakcyjność wizualną przed pierwszym kęsem. Prezentacja ma znaczenie, więc spraw, by była imponująca. Galwanizacja artystyczna, jeśli zostanie wykonana prawidłowo, składa konsumentowi obietnicę: będziesz się tym cieszyć.

Dlaczego to się liczy:

Prezentacja jedzenia to podstawa sukcesu każdej potrawy. DrogaPlaterowany kawałek ciasta bananowego z toffi Bourbon jedzenie pojawiające się na talerzu jest tym, co kusi oko i sprawia, że ​​gość pragnie odkryć jego smak. To uczucie, które rezonuje z nami. Jedzenie na talerzu jest jak przygotowywanie się do pierwszej randki, chcesz zrobić dobre wrażenie. Wiesz, że jesteś pyszna i warta sekund, ale twoja randka nie jest pewna. Atrakcyjność wizualna jest tak samo ważna w doznaniach kulinarnych, jak smak pozostawiony na podniebieniu. Tekstura, forma i kolor są używane do wywoływania emocji i pomocy w opowiadaniu historii. Poszycie powinno być zaprojektowane tak, aby wprowadzić Cię w tę historię.

Ilustracja Cupcake Uroczystości ze statystykami, 87% myśli o zjedzeniu deseru raz lub więcej razy dziennie

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, prezentacja jedzenia jest kluczowa. Pokolenie Z stanowi jedną trzecią populacji i nadal rośnie w siłę nabywczą. Media społecznościowe to miejsce, w którym znajdują informacje o trendach żywieniowych, gdzie kupić i ustalają, czy warto poświęcić im czas. Według ogólnokrajowego badania zleconego przez Hershey, pokolenie Z uwielbia desery, a 87% myśli o jedzeniu go przynajmniej raz dziennie, jeśli nie więcej. Chcą także dzielić się swoimi deserowymi doświadczeniami z innymi. „Desery to jedzenie numer jeden, które fotografuje Gen Z i 46 procent przedstawicieli pokolenia Zer ma teraz na telefonie zdjęcie deseru” – Wgląd Hershey. Pasja, jaką ta nowa generacja wyraża do deserów, jest jeszcze większym powodem, by zwracać szczególną uwagę na prezentację na talerzu.

Wskazówki do doskonałej prezentacji:Ciastko cytrynowo-jagodowe z jagodami i sosem jagodowym

  • Upewnij się, że wszystkie talerze są lśniąco czyste: Brudne talerze to szybki sposób na odstraszenie gości
  • Dostosuj prezentację do okazji
  • Równowaga różnorodności i kontrastu z fakturą: Talerze z nutą złożoności przyciągają wzrok.
  • Udekoruj tam, gdzie to konieczne: Przynieś odrobinę koloru do sernika
  • Dopasuj wielkość porcji do wielkości talerza: Jeśli talerze są zbyt duże, wypełnij przestrzeń pięknym wzorem.
  • Manipuluj wymiarami, aby dalej intrygować.

Unikalne pomysły na desery:

Źródła:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *