Śródziemnomorskie okłady z lawaszu – zdrowe przepisy sezonowe

Uwagi dotyczące składników

składniki ułożone na stole z nakładkami na etykiety tekstowe

Okłady z lawaszu

Wrapy Lavash to bardzo cienkie podpłomyki na bazie mąki pszennej pochodzenia ormiańskiego i bliskowschodniego. Są miękkie i giętkie, ale mają szorstką i lekko rustykalną teksturę (nie gładką jak komercyjna tortilla). W Stanach Zjednoczonych Lavash są sprzedawane w dużych supermarketach, Trader Joes i Whole Foods. Znajdź je w pobliżu tortilli, pitów, podpłomyków i innych wrapów. Są pakowane po cztery lub więcej w jedną torbę, a czasami przechowywane w lodówce.

Popularną marką jest Piekarnia Józefa. Lubię ich lawasz Multigrain, ponieważ mają trzy gramy błonnika i tylko 100 kalorii każdy.

Jeśli nie możesz znaleźć okładów z lawaszu w libańskim chlebie górskim lub innym cienkim przaśnym podpłomyku.

Tzatziki

Aby połączyć smaki, dodać wilgoci i pomóc utrzymać wrapy zamknięte, będziesz potrzebować filiżanki tzatziki.

Aby było to łatwe na kolację w tygodniu, polecam zakup gotowych tzatziki, które można znaleźć w pobliżu hummusu i innych delikatesowych past i dipów z lodówki. Jeśli jednak chcesz zrobić to od zera, oto mój przepis na Tzatziki.

Jeśli chcesz spraw, aby ten przepis był wegańskizastąpić Baba Ganoush lub Hummus z Pieczonym Czosnkiem zamiast tzatziki i pomiń ser feta.

Warzywa

Pieczone warzywa w nadzieniu to połączenie słodkiej cebuli, papryki i bakłażana obtoczone oliwą, solą, suszonym oregano i świeżo posiekanym czosnkiem.

Jeśli nie lubisz jednego z tych warzyw, po prostu zastąp innym swoim ulubionym. (Cukinia, żółta dynia i grzyby byłyby dobrą alternatywą.) Zwróć uwagę, że twardsze warzywa, takie jak marchewka, będą pieczone dłużej i powinny być połączone z warzywami o podobnej konsystencji, które gotują się w tym samym tempie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *