Starbucks pozwany przez byłego producenta balsamów do ust z powiązaniami z Mehmetem OzDaily Coffee News przez Roast Magazine

Napój i logo Starbucks

Przedstawiciele firmy Balmuccino z Los Angeles pozywają Starbucks, twierdząc, że kawowy gigant ukradł poufne szczegóły rozwoju produktu dotyczące balsamów do ust o tematyce Frappuccino.

Pozew mówi również, że pierwsze spotkanie między obiema firmami zostało zorganizowane przez wieloletniego dyrektora generalnego i prezydenta Starbucks Howarda Schultza oraz obecnego kandydata do senatu Pensylwanii Mehmeta Oza, znanego również jako „Dr. Oz.

Według pozwu, jednym z członków zarządzających Balmuccino była szwagierka Oza. Pozew twierdzi, że Oz skontaktował się z Schultzem, aby zbadać możliwość wspólnego przedsięwzięcia dla balsamu do ust. Schultz ostatecznie zorganizował spotkanie obu firm, które odbyło się w październiku 2017 r., ale nie uczestniczyło w nim, twierdzi powód.

Prawnicy Balmuccino oskarżają teraz przedstawicieli Starbucks o wykorzystywanie poufnych informacji uzyskanych podczas tego spotkania do opracowania własnego balsamu do ust, „The S’mores Frappuccino Sip Kit”, który wprowadzony na rynek w 2019 roku ze smakami/odcieniami Chocolicious Bliss, Marshmallow Glow, Campfire Spark i Graham Glam.

„Powód dostarczył pozwanemu w pełni zrealizowaną koncepcję produktu w markowym, kieszonkowym mechanizmie dostarczania balsamu do ust, wraz z w pełni sformułowanymi próbkami, które pachniały i smakowały jak smaki napojów pozwanego” – mówi pozew o spotkaniu w 2017 roku.

Starbucks nie odpowiedział na prośbę DCN o komentarz do chwili pisania tego tekstu. Nienazwany rzecznik Starbucks powiedział Reuterowi„Jesteśmy głęboko przekonani, że te roszczenia są bezpodstawne i nie możemy się doczekać przedstawienia naszej sprawy w sądzie”.


Czy Twój biznes kawowy ma coś do przekazania? Powiadom redakcję DCN tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *