Starbucks sprzedaje najlepszą kawę w Seattle firmie NestléDaily Coffee News przez Roast Magazine

seattles-najlepsza-kawa-pasza

Najlepsze zdjęcia prasowe w Seattle.

Starbucks sprzedaje Najlepsza kawa w Seattle marka do globalnego giganta spożywczego Tulić. Obie firmy ogłosiły dziś przejęcie. Warunki nie zostały ujawnione.

Starbucks jest właścicielem Seattle’s Best od 2003 roku, chociaż Seattle’s Best wywodzi się z jednej kawiarni założonej w 1969 roku na wyspie Whidbey na północny zachód od Seattle pod nazwą Wet Whisker.

Starbucks i Nestlé powiedziały, że transakcja ma na celu wzmocnienie ich „Global Coffee Alliance”, które nazwali transakcją sprzedaży, dystrybucji i rozwoju w 2018 roku, dzięki której Nestlé płaci około 7,15 USD za sprzedaż kapsułek i produktów Starbucks.

„Nadal pogłębiamy naszą współpracę z Nestlé, aby dostarczać naszym klientom to, co najlepsze w Starbucks Experience w kanałach poza naszymi sklepami detalicznymi” – powiedział Michael Conway, prezes Starbucks International i Channel Development Group, w dzisiejszym ogłoszeniu transakcji. „Jesteśmy przekonani, że Nestlé będzie nadal rozwijać markę Best Coffee w Seattle, ponieważ koncentrujemy się na naszej strategii podnoszenia jakości kawy premium dla konsumentów poprzez markę Starbucks”.

Najlepsza kawa w Seattle

Szwajcarski gigant spożywczy, który odnotował przychody w wysokości około 95,7 miliarda dolarów w 2021 r., jest również właścicielem kilku głównych marek kawy w Stanach Zjednoczonych, w tym marki instant Nescafé, jednoserwerowej marki Nespresso oraz palarni trzeciej fali i sprzedawcy Blue Bottle Coffee.

W dzisiejszym ogłoszeniu firma określiła najlepszą w Seattle linię pakowanych całych ziaren fasoli, pakowanej ziemi i saszetek K-Cup jako „dostępne”. Obecny slogan Seattle’s Best odnosi się do „gładko palonej” kawy, którą firma dalej opisuje jako dającą „zaskakująco gładki smak”.

Powiedział szef działu marek kawy Nestlé, David Rennie, „Dzięki dobrze znanej marce Seattle’s Best Coffee będziemy nadal budować naszą pozycję lidera w dziedzinie kawy, oferując konsumentom większy wybór kawy na co dzień”.

Firmy spodziewają się zakończenia transakcji w 2022 roku.


Czy Twój biznes kawowy ma coś do przekazania? Powiadom redakcję DCN tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *