Startup z uprawą owoców morza Umami Meats Files Patent na technologię „zmieniającą zasady gry”

Startup z singapurskich upraw owoców morza Mięso Umami ogłasza, że ​​złożyła patent na technologię pojedynczych komórek macierzystych, która wykorzystuje linie mezenchymalnych komórek macierzystych (MSC) z ryb.

„Nasza metoda wykorzystująca pojedyncze komórki macierzyste zmieni zasady gry, umożliwiając nam obniżenie ceny uprawianych owoców morza premium”

Technologia komórek macierzystych Umami jest wyjątkowa, ponieważ wymaga tylko jednego typu komórek i jednej linii produkcyjnej do hodowli mięśni i tłuszczów, w przeciwieństwie do innych metod, które wymagają wielu linii produkcyjnych i typów komórek.

zupa z kulek rybnych Umami Meats
© Wędliny Umami

Mihir Pershad, założyciel i dyrektor generalny Umami Meats, powiedział: „Do tej pory stworzyliśmy linie MSC z trzech gatunków, w tym naszego flagowego gatunku, węgorza japońskiego. To innowacyjne podejście do linii komórkowych stanowi podstawę szybszego i wydajniejszego wzrostu komórek. Nasze postępy technologiczne są kluczowym czynnikiem obniżania kosztów, zwiększania skalowalności i zapewniania przystępnych cenowo owoców morza dla masowych konsumentów”.

„To innowacyjne podejście do linii komórkowych buduje podstawy dla szybszego i bardziej wydajnego wzrostu komórek”

Firma zajmuje się również uprawą gatunków takich jak lucjan, tuńczyk i granik. We wrześniu ubiegłego roku Umami ujawniła kulkę rybną Laksa, wyprodukowaną z hodowanych ryb i białek roślinnych.

Zdjęcie zespołu Umami Meats
© Mięso Umami

Obniżenie kosztów dla parytetu cen

Metoda produkcji „pojedynczej komórki” firmy Umami to zoptymalizowany proces izolowania linii komórkowych MSC z ryb, który obniżyłby koszty związane z uprawą owoców morza. Do tej pory ceny premium hodowanych owoców morza są od 20 do 50 razy wyższe niż w przypadku zwykłych ryb, wyjaśnia Umami.

Ponadto firma pracuje nad opracowaniem tańszego i łatwiejszego do skalowania podłoża wzrostowego pochodzącego z roślin i alg. Podobnie jak w procesie tworzenia komórek macierzystych, wysokie ceny nośników wzrostowych są przeszkodą dla parytetu cenowego koszty hodowanego mięsastanowiące wyzwanie dla przemysłu rolnictwa komórkowego.

Obietnica uprawnych owoców morza

Według ŚwiatRybyjest międzynarodowym instytutem badawczym non-profit, oczekuje się, że popyt na owoce morza podwoi się do 2050 r., a sektory akwakultury i rybołówstwa staną przed poważnymi wyzwaniami, aby sprostać temu zapotrzebowaniu. Przewiduje się, że hodowane owoce morza odegrają znaczącą rolę w łagodzeniu przyszłych problemów z dostawami i zapewnieniu zrównoważonego systemu żywnościowego.

różne gatunki ryb leżą w lodzie
© Mięso Umami

Uprawiane owoce morza są również obietnicą lepszych owoców morza bez skażenia rtęcią i mikroplastikami i mogą pomóc w walce z rosnącym ryzykiem wyginięcia, przed którym stoi wiele ryb i owoców morza z powodu praktyk połowowych i przełowienia.

„To, co wyróżnia Umami Meats w uprawnym przemyśle spożywczym, to nasza metoda uprawy wysokiej jakości owoców morza z wizją ograniczenia przełowienia zagrożonych i trudnych w hodowli gatunków” – powiedział Pershad.

„Nasza metoda wykorzystująca pojedyncze komórki macierzyste zmieni zasady gry, umożliwiając nam obniżenie ceny hodowanych owoców morza najwyższej jakości, dorównując cenom ryb tradycyjnie pozyskiwanych” – dodał.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *