Sternchemie wprowadza mleko kokosowe w proszku do wegańskich lodów, pralinek i nie tylko

Niemiecki dostawca składników chemia gwiazd wprowadziła na rynek SternCream, mleko kokosowe w proszku określane jako „funkcjonalna alternatywa dla tradycyjnych produktów mlecznych”.

Uważa się, że dzięki bardzo wysokiej zawartości mleka kokosowego SternCream idealnie nadaje się do produktów kremowych, takich jak praliny, nadzienia waflowe i lody, a także do innych zastosowań, takich jak zupy i sosy. Proszek szybko rozpuszcza się w wodzie, uzyskując gładką konsystencję.

„Pracujemy nad udoskonalaniem naszych produktów i dostosowywaniem ich do obecnych i przyszłych wymagań rynku”

Mleko kokosowe w proszku powstaje poprzez mycie, mielenie i wyciskanie dojrzałych orzechów kokosowych, a następnie podwójne filtrowanie ekstrahowanego mleka kokosowego. Powstały płyn jest pasteryzowany i suszony rozpyłowo, dzięki czemu można go przechowywać przez 24 miesiące bez użycia konserwantów.

Gwiazda chemii słonecznika FDA
©Sternchemie

Lecytyny słonecznikowe

Sternchemie jest najbardziej znana ze swoich lecytyn, które są wykorzystywane do zastosowań spożywczych, takich jak wygładzanie tekstur i emulgowanie. W ubiegłym roku szeroka gama lecytyn słonecznikowych firmy została dopuszczona przez FDA do sprzedaży na rynku północnoamerykańskim.

Uważa się, że lecytyny słonecznikowe nadają się do stosowania w różnych produktach spożywczych, w tym w mięsie i produktach mlecznych. W przeciwieństwie do lecytyn sojowych są wolne od głównych alergenów.

„Wspólnie z naszymi klientami pracujemy nad udoskonalaniem naszych produktów i dostosowywaniem ich do obecnych i przyszłych wymagań rynku” — powiedziała Katrin Baumann, kierownik techniczny produktu SternCream. „Nacisk kładziony jest na względy żywieniowe, trendy i kwestie etyczne, ze wzbogacaniem w białko, redukcją tłuszczu i dodatkiem błonnika, a także produktami ekologicznymi i roślinnymi alternatywami dla nabiału”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *