Studium przypadku – LoveRaw: wspieranie znajomości z pyszną czekoladą bezmleczną – vegconomist

Branża czekolady bezmlecznej to sektor, który w ostatnich latach odnotował szybki wzrost, bez oznak spowolnienia. Aby dowiedzieć się więcej o kategorii rozwijającej się, firma ProVeg International przeprowadziła głębokie badanie i odkryła przydatne informacje dla firm, które chcą rozwijać własne wegańskie produkty czekoladowe.

W ostatnich studium przypadkuProVeg International przeprowadził wywiad z szybko rozwijającą się marką czekolady bezmlecznej, MiłośćRaw. Przed wszystkimi cytatami wyróżniał się w szczególności jeden.

Współzałożyciel LoveRaw, Rimi Thapar, powiedział: „Znajomość tradycyjnych produktów czekoladowych jest ważna dla konsumentów przy przechodzeniu na dietę flexitarian lub roślinną. Naszą misją jest uczynienie pysznej czekolady roślinnej dostępnej dla wszystkich, niezależnie od tego, czy są weganami, „niewegańskimi weganami”, flexitarianami czy innymi – bez uszczerbku dla smaku”.

wegańska czekolada loveraw
© LoveRaw

Przyjrzyjmy się temu cytatowi nieco głębiej, aby zrozumieć, dlaczego tradycyjne produkty czekoladowe na bazie roślin są tak skuteczne.

Jeśli chodzi o próbowanie nowych produktów spożywczych, prawie dwie trzecie konsumentów preferuje produkty podobne do tych, które już znają. Jednocześnie wielu konsumentów stara się ograniczyć spożycie mięsa i nabiału. Stwarza to naturalną szansę dla roślinnych alternatyw, aby zaspokoić tradycyjne wymagania konsumentów w zakresie smaku i konsystencji, jednocześnie spełniając ich współczesne preferencje dotyczące zdrowszej i bardziej zrównoważonej żywności.

Co ciekawe, 73% produktów pochodzenia roślinnego kupują wszystkożercy i fleksitarianie, których główną motywacją do zakupu i spożywania żywności pochodzenia roślinnego jest smak. Dlatego ważne jest, aby skoncentrować się na produktach, które oferują znajomy smak i konsystencję, jeśli chodzi o tworzenie gam produktów roślinnych.

LoveRaw wafelek z kremem
© LoveRaw

Wspieranie znajomości to coś, co LoveRaw zrobiło bardzo dobrze. Ich najpopularniejszy produkt, M:lk Choc Cre&m Wafer bar, nawiązuje do klasycznego ulubionego wafelka mleczno-czekoladowego wypełnionego pysznym orzechowym kremem. Według marki, ten produkt był katalizatorem niedawnego wzrostu firmy LoveRaw, pomagając im osiągnąć tak szybki wzrost i ekspansję.

W swoim wywiadzie dla ProVeg Thapar skomentowała: „Słyszymy wspaniałe opinie od naszych klientów. Wielu z nich twierdzi, że kiedy podjęli decyzję o prowadzeniu roślinnego stylu życia, spodziewali się, że będą musieli poświęcić swoją ulubioną tradycyjną czekoladę ze swojej diety, ale dzięki naszym wegańskim alternatywom, które są teraz dla nich dostępne, nie muszą tego robić!”

LoveRaw Caramelised_Biscuit_Wafer
© LoveRaw

Kluczowym powodem wahania konsumentów, jeśli chodzi o produkty pochodzenia roślinnego, jest przekonanie, że nie będą one smakować tak dobrze jak produkty pochodzenia zwierzęcego. Dlatego ważne jest, aby marki roślinne produkowały i sprzedawały produkty, które z powodzeniem naśladują smak i konsystencję ich odpowiedników pochodzenia zwierzęcego.

„Pobłażliwość jest dla LoveRaw kluczową wartością”, powiedział Thapar, „Ponieważ wiemy, że głównym powodem, dla którego konsumenci wybierają nasze produkty, jest smak. Zapewniamy doskonałość, zapewniając, że wszystkie nasze produkty są wykonane z wysokiej jakości składników, aby dopasować referencje smakowe ich mlecznych odpowiedników. Chcemy dać fleksitarianom i „niewegańskim weganom” możliwość delektowania się ich ulubioną tradycyjną czekoladą.

Aby dowiedzieć się więcej o sektorze czekolady bezmlecznej i promować znajomość, zapoznaj się z pełnym studium przypadku autorstwa ProVeg, tutaj. Jeśli chcesz rozwinąć swoją strategię marketingową opartą na roślinach w celu zwiększenia sprzedaży, ProVeg może Ci pomóc. Skontaktuj się z nami, wysyłając e-mail na [email protected].


Bibliografia

1) Pohjolainen, P., M. Vinnari. i P. Jokinen (2015): Bariery postrzegane przez konsumentów w przestrzeganiu diety roślinnej, cyt. za: Szejda, K., T. Urbanovich i M. Wilks (2020) : Przyspieszenie adopcji mięsa roślinnego przez konsumentów. Instytut Dobrej Żywności. Dostępne pod adresem: Dostęp 2022-10-20.

2) Projekt Smart Protein (2021): Czego chcą konsumenci: Badanie na temat postaw europejskich konsumentów wobec żywności pochodzenia roślinnego. Program badań naukowych i innowacji Unii Europejskiej „Horyzont 2020” dotyczący szczegółowych informacji dla poszczególnych krajów (nr 862957). Dostępne pod adresem: Dostęp 2022-10-20.

3) Malek, L. i WJ Umberger (2021): Jak elastyczni są fleksitarianie? Badanie różnorodności wzorców żywieniowych, motywacji i przyszłych zamiarów. Dostępne pod adresem: Dostęp 2022-10-20.

4) Technomic (2019): Raport o trendach konsumenckich smaków. Cyt. w Amick, B. (2019): Okazja na posiłek wpływa na chęć konsumentów do wypróbowania nowych smaków. Dostępne o: Dostęp 2022-10-20.

5) Lindsay Bumps cytowana w Vegconomist (2019): Exclusive Ben & Jerry’s News! Dostępne pod adresem: Dostęp 2022-10-20.

6) Geometry Global, cyt. za Brouwer, B (2017): Badanie: Konsumenci ufają wpływowym o 94% bardziej niż znajomi czy rodzina przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Średni. Dostępne o: https://medium.com/@breebrouwer/study-consumers-trust-influencers-16-more-than-friends-or-family-when-making-shopping-decisions-1e3c7d20c98a. Dostęp 2022-10-24.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *