Szachy Pomarańczowe Orzechowe – Pieczenie Ugryzień

Szachy Pomarańczowe Orzechowe
Szachy to łatwe do zrobienia ciasto z kremem, które jest klasykiem Południa i ulubionym w moim domu. Ciasto jest nie tylko pyszne, ale też wyjątkowo łatwe do zrobienia. Dla mnie oznacza to, że mogę przygotować jeden w stosunkowo krótkim czasie i łatwo bawić się różnymi smakami w moich ciastach. Ten konkretny placek to Orange Pecan Chess Pie, odmiana zarówno ciasta szachowego, jak i ciasta orzechowego, które moim zdaniem jest wspaniałym świątecznym deserem.

Nadzienie do tego ciasta składa się z cukru, jajek, mąki kukurydzianej i mleka, z dodatkiem ekstraktu waniliowego i świeżej skórki pomarańczowej dla smaku. Mąka kukurydziana może wydawać się nieoczekiwanym składnikiem nadzienia do ciasta, ale pomaga zagęścić krem ​​​​i nadaje nadzieniu trochę dodatkowej objętości. Skórka pomarańczowa jest gwiazdą kremu, ponieważ świeża skórka – a będziesz potrzebować tylko skórkę z 1 całej pomarańczy – nadaje ciastu jasny, cytrusowy smak i naprawdę doskonale łączy się z orzechami pekan. Ekstrakt z pomarańczy nie jest tu dobrym substytutem, więc koniecznie użyj świeżej pomarańczy!

Orzeszki pekan są mieszane z nadzieniem po wymieszaniu pozostałych składników. Używam prażonych i solonych orzechów pekan, które dobrze kontrastują ze słodkim nadzieniem i zapewniają fantastyczną chrupkość na wierzchu ciasta, gdy karmelizuje się w piekarniku. Całe orzechy pekan nadadzą Twojemu ciastu najlepszy wygląd, jednak możesz użyć grubo posiekanych orzechów, jeśli masz je pod ręką.

Ilość orzechów w tym cieście jest bardzo obfita i chociaż w większości unoszą się na powierzchni, gdy ciasto jest w piekarniku, zauważysz, że dziwny orzech zostaje uwięziony w nadzieniu, co powoduje niespodziewane chrupanie podczas serwowania. Niezła niespodzianka, jeśli lubisz orzechowy deser!

Ciasto jest kremowe, chrupiące, słodkie i orzechowe. Możesz skosztować pomarańczy, wanilii i orzechów pekan w każdym kęsie i jest tak dobry, że możesz nigdy nie chcieć wracać do tradycyjnego ciasta z orzechami pekan! Ten placek najlepiej podawać lekko schłodzony i można go przygotować dzień wcześniej, kiedy planujesz go podać. Użyj ząbkowanego noża, aby przeciąć ciasto przed podaniem, aby uzyskać schludne plasterki.

Szachy Pomarańczowe Orzechowe
1 3/4 szklanki cukru
4 duże jajka
1 duże żółtko
2 łyżki mąki kukurydzianej
1/4 łyżeczki soli
2 łyżeczki ekstraktu waniliowego
1 łyżka skórki pomarańczowej
3 łyżki masła, roztopione i schłodzone
2/3 szklanki mleka (dowolnego rodzaju)
1 1/2 szklanki całych lub grubo posiekanych prażonych orzechów pekan (najlepiej prażonych i solonych)
wstępnie upieczona 9-calowa skórka do ciasta

Rozgrzej piekarnik do 350F.
W dużej misce wymieszaj cukier, jajka, żółtko, mąkę kukurydzianą, sól, ekstrakt waniliowy i skórkę pomarańczową. Ubij roztopione masło, a następnie mleko, aż składniki dobrze się połączą. Dodaj orzechy pekan. Wlej nadzienie do wstępnie upieczonego 9-calowego ciasta.
Piecz przez 45-50 minut, aż ciasto się zetnie i poruszy się tylko nieznacznie, gdy patelnia zostanie stuknięta. Pozostaw ciasto do ostygnięcia do temperatury pokojowej. Ciasto można podawać w temperaturze pokojowej lub w lodówce przed podaniem.

Serwuje 8-10.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *