Szarlotka Klonowa {Podwójne Ciasto I Głębokie Danie}

Instrukcje krok po kroku dotyczące tego przepisu na ciasto

Krok 1: Zrób skorupę

Zmiel pełnoziarnistą mąkę z ciasta pulsacyjnego, mąkę uniwersalną, cukier klonowy i sól w robocie kuchennym. Dodaj masło i miksuj, aż masło się pokroi, a mieszanka będzie przypominać gruboziarnistą mąkę. Jeśli nie masz robota kuchennego lub chcesz to zrobić ręcznie, użyj miksera do ciasta, dwóch noży lub szybko rozrób ręcznie.

Otwórz pokrywkę, skrop olejem i pulsuj, aby połączyć. Otwórz pokrywkę i skrop ½ szklanki lodowatej wody. Przetwarzaj, aż mieszanina się połączy.

Jeśli mieszanina wydaje się sucha lub nie łączy się w kulę, spróbuj ścisnąć razem garść okruchów. Jeśli nadal się nie łączy, dodaj do ¼ szklanki więcej lodowatej wody. Podziel ciasto na pół i uformuj dwa dyski, zawiń w folię i wstaw do lodówki, aż stanie się jędrne i schłodzone, co najmniej 1 godzinę.

Krok 2: Rozgrzej piekarnik

Ustaw ruszt piekarnika na środku piekarnika. Rozgrzej piekarnik do 350ºF. Wyłóż blachę do pieczenia folią lub pergaminem.

Krok 3: Zrób wypełnienie

W dużej misce wymieszaj jabłka Macintosh, twarde jabłka, syrop klonowy, sok z cytryny, mąkę uniwersalną, skrobię kukurydzianą, cynamon, gałkę muszkatołową i sól.

Krok 4: Złóż ciasto

Lekko oprósz powierzchnię roboczą mąką. Rozwałkuj jeden dysk ciasta na okrąg o średnicy około 14 cali. Przenieś na 9-calowy głęboki talerz do ciasta. Delikatnie dociśnij ciasto do rogów blachy. Dodaj nadzienie jabłkowe do skorupy ciasta, układając je tak, aby były jak najbardziej zwarte. Rozwałkuj drugi dysk ciasta na okrąg o średnicy około 12 cali. Połóż nadzienie jabłkowe. Zawiń krawędzie pod spód i zagnij krawędzie, aby uzyskać karbowaną krawędź. Posmaruj żółtkiem jajko na cieście. Posypać turbinado. Wytnij pięć otworów wentylacyjnych o długości 1 cala na górze ciasta.

Krok 5: Upiecz ciasto

Umieść ciasto na przygotowanej blasze do pieczenia. Piec ciasto, aż skorupa będzie złotobrązowa, a nadzienie zacznie nieco bulgotać przez otwory wentylacyjne, od 60 do 80 minut. Pozostawić do ostygnięcia na drucianej podstawce do temperatury pokojowej przed krojeniem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *