Szkocki SHORE podnosi sześć liczb dotyczących przekąsek na bazie wodorostów i bulionów z ramenem

Szkocki producent wodorostów New Wave Foods zebrał sześciocyfrową sumę od swoich największych akcjonariuszy. Środki zostaną przeznaczone na zwiększenie produkcji i rozbudowę firmy WYBRZEŻE gama produktów na bazie wodorostów.

SHORE rozpocznie od wprowadzenia dwóch nowych bulionów ramen z wodorostów. Sprzedawane gotowe do podgrzania w smakach Miso i Chilli, buliony są podobno lepszej jakości niż odmiany sproszkowane lub skoncentrowane. Zostaną uruchomione jeszcze w tym miesiącu za pośrednictwem Amazon i niektórych niezależnych sklepów.

New Wave wykorzysta również część nowych funduszy na zwiększenie produkcji szkockich wodorostów, w tym na należącej do firmy farmie w Oban.

© New Wave Foods/SHORE

Chipsy z wodorostów

Firma SHORE początkowo wprowadziła swoje chipsy z wodorostów superziarnistych około rok temu. Obecnie dostępna w smakach Lightly Soloted, Asian Peking i Sweet Sriracha, czwarta odmiana – Smoky BBQ – ma zostać wprowadzona na rynek jeszcze w tym miesiącu.

„Jesteśmy zachwyceni, jak dobrze nasze chipsy SHORE radzą sobie na rynku przekąsek lepszych dla Ciebie”

Chipsy SHORE są już najlepiej sprzedającymi się przekąskami bez ziemniaków w niektórych regionalnych supermarketach, a ostatnio pojawiły się w sklepach Morrisons, Holland & Barrett i Booths. Po aktualizacji ich receptury chipy są teraz w pełni zgodne z HFSS. Niedawno zdobyli także nagrodę w kategorii „Najlepsze jedzenie: sprzedaż detaliczna” podczas konkursu Highlands and Islands Food & Drinks Awards 2022.

© New Wave Foods/SHORE

Przemysł wodorostów

Wodorosty, które w przeszłości były spożywane głównie w Azji, zyskują na popularności w innych częściach świata, częściowo ze względu na ich zrównoważony rozwój — do produkcji nie wymagają gruntów, słodkiej wody ani nawozów. Raport z początku tego roku wykazał, że kwota zainwestowana w branżę wzrosła o 36% do 168 milionów dolarów w 2021 roku, podczas gdy liczba nowych startupów zajmujących się wodorostami wzrosła o 50%. Oczekuje się, że globalny rynek białek z alg – kategoria obejmująca białko z wodorostów – będzie wart 1,1 miliarda dolarów do 2026 roku.

„Jesteśmy zachwyceni, jak dobrze nasze chipsy SHORE radzą sobie na rynku przekąsek „lepiej dla ciebie” — powiedział Keith Paterson, dyrektor zarządzający SHORE. „Widzimy znaczną szansę na powtórzenie tego, co marka osiągnęła w Szkocji w całej Wielkiej Brytanii, dzięki przekąsce zgodnej z HFSS, która naprawdę świetnie smakuje i ma udowodnioną wiodącą sprzedaż. Cieszymy się również, że możemy wprowadzić na rynek nową, pyszną linię ramen na bazie roślin, inspirowaną naszymi własnymi, ręcznie zbieranymi wodorostami”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *