Szybka, luźna sieć Coolgreens do wypróbowania innowacyjnego sera roślinnego firmy Motif FoodWorks

Zdrowy szybko swobodny łańcuch Coolgreens ogłasza, że ​​testuje przełomowy ser roślinny stworzony przez Boston z siedzibą Motyw FoodWorks. Ser bezmleczny będzie dostępny wyłącznie w lokalizacji Coolgreens’ Delray Beach na Florydzie od 15 listopada.

„Jesteśmy podekscytowani… tym, że fani Coolgreens mogą rzucić okiem na to, co naszym zdaniem jest najlepszym serem roślinnym, który pojawia się na rynku”

Ser Motif’s będzie oferowany na charakterystycznej dla Coolgreen kanapce z awokado Crunch i sałatce Southwest, a także na niewegańskiej kanapce Chicken Fresca. Mówi się, że innowacja Motif oferuje ten sam kremowy smak, rozciągliwość i rozpływanie się tradycyjnego sera mlecznego.

Chociaż nie ujawnił jeszcze składników produktu, Motif ujawnił w 2021 r., że uzyskał wyłączny dostęp do nowych technologii spożywczych, które, jak powiedział, mają „potencjał do „transformuj” doświadczenia konsumentów z mięsem i serem pochodzenia roślinnego.

Motyw Foodworks
© Motif Foodworks

W przypadku swojego sera firma Motif uzyskała licencję na technologię prolaminy z University of Guelph, która wykorzystuje składniki pochodzenia roślinnego w celu poprawy tekstury sera bezmlecznego i umożliwia topienie, bąbelkowanie i rozciąganie porównywalne z właściwościami sera pochodzenia zwierzęcego.

Drugi test produktu

„Dzisiejszym alternatywnym mięsom i serom na bazie roślin brakuje przyjemności związanej z jedzeniem prawdziwych rzeczy. W Motif chcemy to zmienić” – skomentował w zeszłym roku Stefan Baier, dyrektor ds. nauki o żywności w Motif. Startup zebrał 345 milionów dolarów na skalowanie swojej najnowocześniejszej technologii żywności opartej na roślinach.

Wcześniej Motif i Coolgreens współpracowały przy próbie Produkty Motif BeefWorks™ Plant-Based Burger w restauracjach sieci. Ograniczony czasowo test okazał się popularnym sukcesem, a opinie gości podobno pomogły Motifowi ulepszyć produkt przed wprowadzeniem na rynek.

Burger z motywem FoodWorks
©Motif FoodWorks

“Pełny smaku”

„Wierzymy, że oferujemy naszym gościom jedzenie, które dodaje energii i poprawia im samopoczucie, a jednocześnie jest pełne smaku” – powiedział prezes i dyrektor operacyjny Coolgreens, Todd Madlener. „Motif podziela to przekonanie, więc cieszymy się, że możemy ponownie z nimi współpracować i dać fanom Coolgreens rzut oka na to, co naszym zdaniem jest najlepszym serem roślinnym, który pojawia się na rynku”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *