Tajemnicze wakacje z kawą w Kolumbii

W lutym 2023 r. The Barista League zabierze swoich mistrzów z 2022 r. na pięciodniową wycieczkę do Kolumbii.

VASILIA FANARIOTI
STARSZY KORESPONDENT ONLINE

Zdjęcia dzięki uprzejmości The Barista League

Producenci imprez kawowych Liga Baristów wracają z kolejną podróżą Mystery Coffee Vacation – i tym razem jadą do Kolumbii. W lutym 2023 r. The Barista League (TBL) zabierze swoich mistrzów z 2022 r. na pięciodniową wycieczkę po kraju produkującym kawę. Ta podróż, możliwa dzięki Kryptobariści, Potrzebujesz baristy, BWTi we współpracy z Kawa Wujek Królikpozwoli mistrzom nawiązać kontakt z lokalnymi baristami, odwiedzić farmy kawy i uczestniczyć w różnych zajęciach edukacyjnych.

Co czeka na mistrzów

Wycieczka rozpocznie się dwudniowym festiwalem kawy w Manizalesa następnie konferencja edukacyjna pt konwersacyjnyw którym będą odbywać się dyskusje w stylu TED Talk prowadzone przez różnych kolumbijskich profesjonalistów zajmujących się kawą. Następnie dzień spa, potem wizyta na farmie Tío Conejo. Tam mistrzowie zagłębią się w różne tematy branżowe, takie jak zbiory, przetwarzanie, bańki i zrównoważony rozwój.

Farma kawy Tio Conejo w Kolumbii.  Na pierwszym planie palmy i bananowce.  Za nimi na niewielkim wzniesieniu znajduje się budynek kryty strzechą i krytym gankiem.  W tle wznosi się góra porośnięta drzewami.
Café Tío Conejo produkuje kawę speciality w Manizales w Kolumbii.

W ostatnią noc podróży, z powrotem w Bogocie, TBL będzie gospodarzem Barista Rumbynowe wydarzenie wzorowane na sukcesie ich międzynarodowych konkursów. Odbędą się trzy rundy szybkiego konkursu kawowego, a także muzyki i świateł, a wszystko z kolumbijskim akcentem!

Ivanov Castellanos, właściciel Tío Conejo, uznaje TBL za prawdziwego partnera w kawowej podróży farmy. „Nie jesteśmy ortodoksyjni w sposobie poruszania się w świecie kawy; zawsze chcemy wyjść poza to, co oczywiste, aw Lidze Baristów widzimy odbicie tej filozofii” – mówi Iwanow. „Tajemnicze wakacje przy kawie to okazja, by sprowadzić tych mistrzów do kawowego kraju par excellenceprzedstawić je narodowym baristom i dać przemysłowi kawowemu w Kolumbii transformacyjną, destrukcyjną i włączającą wizję życia [with] Kawa.”

Wizerunek trzech torebek z kawą Tio Conejo siedzących na czymś, co może być czerwoną werandą.  Trzy różne kolumbijskie odmiany w papierowych torebkach kraft z różnymi kolorowymi etykietami.  Za nimi błękitne niebo z puszystymi chmurami i liśćmi palmowymi.
Liga Baristów nawiązała współpracę z Café Tío Conejo na tegorocznych Tajemniczych Wakacjach Kawowych.

Podróż do połączenia

W tym roku mija druga iteracja Mystery Coffee Vacation; pierwszy odbył się w 2019 roku w Seulu w Korei Południowej. Sześciu mistrzów z całego świata spotkało się na warsztatach, uczyło się warzenia piwa makgeollia nawet pomógł w produkcji The Barista League: Seoul.

Tematem tegorocznego wyjazdu jest połączenie. Będzie to okazja dla baristów z całego świata do spotkania i wspólnej pracy, a także nawiązania kontaktu z baristami i producentami kawy w Kolumbii. Jest to dla nich ekscytująca okazja, aby dowiedzieć się więcej o przemyśle kawowym w Kolumbii i odkryć, co dzieje się na poziomie farmy.

Jeden mężczyzna i jedna kobieta barista, obaj w czarnych golfach i rękawiczkach, tworzą rzemieślnicze napoje.  Jeden trzyma sitko nad kieliszkiem koktajlowym, podczas gdy drugi wlewa do niego płyn z shakera do koktajli.
Konkursy Ligi Baristów stawiają pracujących baristów na zabawnych imprezach kawowych, aby zaprezentować swoje umiejętności.

Steve Moloney, założyciel TBL, uważa, że ​​obniżenie barier wejścia na rynek kawowy nie oznacza obniżenia jakości wydarzenia. „Uczestnicy Mystery Coffee Vacation 2022 są tego dowodem. Mamy niesamowitą i różnorodną grupę mistrzów baristów z całego świata, którzy są w absolutnej czołówce w swojej grze i jesteśmy bardzo podekscytowani, że mogą połączyć się ze sobą i ze społecznościami w Kolumbii” – mówi.

Pięć osób w boliwijskiej drużynie.  Jedna kobieta ubrana na czarno, jedna w brzoskwiniowym ubraniu, w chuście na głowie.  Razem podnoszą ręce.  Inna kobieta w bejsbolówce i kucyku klaszcze.  Dwóch mężczyzn śmieje się i wskazuje na siebie.
Drużyna Boliwii dowiaduje się o zwycięskiej wiadomości podczas wydarzenia Ligi Baristów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tegorocznych wakacjach Mystery Coffee, bądź na bieżąco z Ligą Baristów stronie internetowej oraz kanały mediów społecznościowych do ogłoszeń.

O AUTORZE

Vasileia Fanarioti (ona/ona) jest starszym korespondentem internetowym dla Magazyn Baristyoraz niezależny copywriter i redaktor z głównym naciskiem w kawowej niszy. Była również wolontariuszką copywriter dla NIE JESTEM BARISTĄ NPO dostarcza treści, które pomagają edukować ludzi na temat baristów i ich pracy. Jej przygody można śledzić na thewanderingbean.net.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *