TCHO Chocolate przekształca całą swoją linię w produkty bezmleczne przed terminem

Rzemieślnicza marka czekolady TCHO ogłasza, że ​​zakończyła przejście na linię produktów w pełni roślinnych, zaprzestając we wrześniu ostatniej produkcji konwencjonalnej czekolady mlecznej. Firma po raz pierwszy ujawniła plany, aby do 2023 roku cały asortyment był wolny od produktów mlecznych i twierdzi, że osiągnęła ten cel przed terminem.

„Kiedy wiedzieliśmy, że możemy zrobić niesamowicie pyszną czekoladę z mleka owsianego, stało się jasne, że TCHO powinno zaprzestać produkcji nabiału i przejść na produkt w 100% oparty na roślinach”.

TCHO już pod koniec 2021 r. wypuściło na rynek swoje pierwsze detaliczne batony czekoladowe i domowe czekoladki do pieczenia na bazie roślin. TCHO twierdzi, że ściśle współpracowało z siecią szefów kuchni i specjalistów od pieczenia w celu oceny nowych receptur. Gdy formuły spełniły oczekiwania, TCHO wypuściło dwie nowe alternatywy: Oat My Gawd 46%, czekolada na bazie mleka owsianego, która zastępuje ciemną czekoladę mleczną, oraz Choco Blanco, pierwszą białą czekoladę marki.

„Podczas naszego intensywnego procesu badawczo-rozwojowego współpracowaliśmy z szefami kuchni, takimi jak David Rodriquez i Erin Kanagy-Loux, a także z partnerami, takimi jak Salt & Straw i Humphrey Slocombe, aby udoskonalić profesjonalną linię do pieczenia TCHO” – powiedział Josh Mohr, starszy wiceprezes ds. marketingu w TCHO . „Ich pomoc była nieoceniona w dopracowaniu formuły i zapewnieniu, że mleczna czekolada owsiana była tak samo smaczna i niezawodna w profesjonalnych kuchniach, jak nasza tradycyjna czekolada”.

TCHO Czekolada do pieczenia na bazie roślin
©TCHO

Niższe emisje gazów cieplarnianych

Niektórzy szefowie kuchni, którzy używają czekolady do pieczenia TCHO, to Saloni Mehra, szef cukierni w nagrodzonej przez Michelin wegańskiej restauracji Millennium, David Rodriguez z The National Exchange Hotel; oraz szefową cukierni Erin Kanagy-Loux. TCHO jest również używany przez Blue Bottle Coffee, Salt & Straw, Humphry Slocombe i The Gourmandise School.

Według firmy przejście na produkty bezmleczne było inspirowane bardziej pozytywnym wpływem na środowisko. W tym celu okazuje się, że emisje gazów cieplarnianych związane z czekoladą bezmleczną są o ponad trzy czwarte niższe w porównaniu z oryginalnymi batonami mlecznymi marki.

Nagradzany smak

TCHO jest certyfikowaną firmą B-Corp, której produkty są USDA Organic, Fair Trade, bezglutenowe i koszerne. Smaki Toffee Time i Choco Latté zostały niedawno nagrodzone odpowiednio brązem i złotem podczas International Chocolate Awards, pokonując tradycyjną mleczną czekoladę w konkursie degustacyjnym.

Tcho Wegańskie Składniki Czekoladowe
©Tcho

„Kiedy dowiedzieliśmy się, że możemy wyprodukować niesamowicie pyszną mleczną czekoladę owsianą, stało się jasne, że TCHO powinno zaprzestać produkcji nabiału i przejść na produkt w 100% oparty na roślinach” – powiedział Mohr. „Byliśmy w stanie zakończyć przejście przed terminem dzięki akceptacji TCHO w Whole Foods and Safeway w Północnej Kalifornii tej jesieni oraz stworzeniu naszej profesjonalnej linii na bazie mleka owsianego”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *