Terrone & Co – Learn Blue Coffee Box

Założona w 2011 roku Eduardo „Edy” Piro i zespół w Terrone & Co postanowił zmienić zasady przemysłu kawowego po tym, jak znudziła się włoska kawa. Czuli, że przemysł używa zbyt mocno prażonych ziaren o niskiej wartości.

Na rynku kawy speciality w Wielkiej Brytanii Terrone jest pierwszym Włoska palarnia specjalności.

Najlepsza kawa specjalna na świecie

W swojej palarni w Tottenham wypalają starannie dobrany asortyment najlepszych kaw Specialty na świecie, pozyskując najsmaczniejsze i najświeższe plony.

Najnowocześniejszy Giesen W15 służy do palenia wszystkich kaw Terrone. Każda partia wykonana jest z najwyższą starannością i umiejętnością, a jej maksymalna pojemność to zaledwie 15kg. Ich kawa jest charakterystyczna i pyszna, ponieważ łączy najnowocześniejsze metody palenia z tradycją i rytuałem, który po raz pierwszy został opracowany w kawiarniach we Włoszech.

Edy był niepodobny do wielu swoich rodaków, ponieważ mimo dorastania we Włoszech, w środowisku skupionym na kawie, nigdy tak naprawdę nie delektował się ciemno paloną kawą Robusta. Po wizycie w USA w 2004 roku po raz pierwszy wypił lżej paloną, wyższej jakości kawę Arabica, co wzbudziło jego zainteresowanie napojem, ponieważ była to pierwsza filiżanka kawy, którą naprawdę docenił. Po powrocie z wakacji do Stanów Zjednoczonych zaczął zastanawiać się nad sposobami ponownego wychowania włoskiej kawy.

Etiopski Yirgacheffe

Pierwsza filiżanka kawy Edy’ego, etiopska Yirgacheffe z mocnymi nutami jagód, została wypita w Seattle w 2004 roku. Teraz ma inne spojrzenie na to, czym jest i czym może być kawa.

„Jeśli chodzi o nasze ulubione metody parzenia, większość z nas używa w domu AeroPressa lub V60; w biurze zaczynamy używać Spros. Mamy każdą metodę warzenia dostępną zarówno w domu, jak i w pracy. Nie ma nic lepszego niż oglądanie robotników rywalizujących w południowym konkursie sztuki latte; Toby, który jest bogiem, zawsze wygrywa.”

Zapytany o preferowane pochodzenie kawy, Edy przyznał, że wybranie tylko jednej kawy może być trudne po spędzeniu tak długiego czasu w branży. Każdy kraj, w którym uprawia się kawę, odniósł w pewnym momencie sukces. Brazylia, Kolumbia i Etiopia wyróżniały się na przestrzeni czasu.

„Palenie kawy po raz pierwszy to coś, co szczególnie lubię robić. Przewidywanie wyniku jest zawsze świetną zabawą”.

Pełna identyfikowalność

Terrone & Co używa wyłącznie kaw z pełną identyfikowalnością, co odróżnia ich podejście do pozyskiwania i palenia kawy od innych palarni. Zespół jest tak zainwestowany w swoich dostawców, że chcą dowiedzieć się o nich jak najwięcej, łącznie z imionami swoich psów!

„Lubię odpoczywać i chłonąć wszystko, gdy jestem poza domem i odwiedzam inne kawiarnie. Moja rada to po prostu złożyć zamówienie na kawę, zrelaksować się i poświęcić swój czas na delektowanie się nią. Zawsze wysyłamy trochę naszej kawy po wizycie, aby wyrazić naszą wdzięczność”.

Ulubiony kubek Edy’ego do picia? Każdy z kawą Terrone & Co.

W przyszłości Edy i zespół Terrone zamierzają otworzyć kawiarnię, więc wypatrujcie aktualizacji.

Dzięki za wspaniałą kawę, Terrone!

Każdego miesiąca prezentujemy różne ziarna kawy wypalane przez różne palarnie. To podróż, którą chcemy, abyś pokochała. Prezent, który można dawać z subskrypcją na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Jeśli chcesz tylko wypróbować jedną torbę – dlaczego nie podarować jej sobie?

Zamów już dziś Niebieskie pudełko na kawę

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *