Terrone & Co — wyróżniona palarnia

Założona w 2011 roku Eduardo „Edy” Piro i zespół w Terrone & Co postanowił zmienić zasady przemysłu kawowego po tym, jak znudziła się włoska kawa, która była przepalona i robiona z kiepskich ziaren.

Na rynku kawy specialty w Wielkiej Brytanii Terrone jest pierwszą włoską palarnią kawy Specialty.

Najlepsza kawa specjalna

W swojej palarni w Tottenham wypalają starannie dobrany asortyment najlepszych kaw Specialty na świecie, pozyskując najsmaczniejsze i najświeższe plony.

Najnowocześniejszy Giesen W15 służy do palenia wszystkich kaw Terrone. Każda partia wykonana jest z najwyższą starannością i umiejętnością, a jej maksymalna pojemność to zaledwie 15kg. Ich kawa jest charakterystyczna i pyszna, ponieważ łączy najnowocześniejsze metody palenia z tradycją i rytuałem, który po raz pierwszy został opracowany w kawiarniach we Włoszech.

Edy był niepodobny do wielu swoich rodaków, ponieważ mimo dorastania we Włoszech, w środowisku skupionym na kawie, nigdy tak naprawdę nie delektował się ciemno paloną kawą Robusta. Po wizycie w USA w 2004 roku po raz pierwszy wypił lżej paloną, wyższej jakości kawę Arabica, co wzbudziło jego zainteresowanie napojem, ponieważ była to pierwsza filiżanka kawy, którą naprawdę docenił. Po powrocie z wakacji do Stanów Zjednoczonych zaczął zastanawiać się nad sposobami ponownego wychowania włoskiej kawy.

Etiopski Yirgacheffe

Pierwsza filiżanka kawy Edy’ego, etiopska Yirgacheffe z mocnymi nutami jagód, została wypita w Seattle w 2004 roku. Teraz ma inne spojrzenie na to, czym jest i czym może być kawa.

„Jeśli chodzi o nasze ulubione metody parzenia, większość z nas używa w domu AeroPressa lub V60; w biurze zaczynamy używać Spros. Mamy każdą metodę warzenia dostępną zarówno w domu, jak i w pracy. Nie ma nic lepszego niż oglądanie robotników rywalizujących w południowym konkursie sztuki latte; Toby, który jest bogiem, zawsze wygrywa.”

Zapytany o preferowane pochodzenie kawy, Edy przyznał, że wybranie tylko jednej kawy może być trudne po spędzeniu tak długiego czasu w branży. Każdy kraj, w którym uprawia się kawę, odniósł w pewnym momencie sukces. Brazylia, Kolumbia i Etiopia wyróżniały się na przestrzeni czasu.

„Palenie kawy po raz pierwszy to coś, co szczególnie lubię robić. Przewidywanie wyniku jest zawsze świetną zabawą”.

Terrone & Co używa wyłącznie kaw z pełną identyfikowalnością, co odróżnia ich podejście do pozyskiwania i palenia kawy od innych palarni. Zespół jest tak zainwestowany w swoich dostawców, że chcą dowiedzieć się o nich jak najwięcej, łącznie z imionami swoich psów!

„Lubię odpoczywać i chłonąć wszystko, gdy jestem poza domem i odwiedzam inne kawiarnie. Moja rada to po prostu złożyć zamówienie na kawę, zrelaksować się i poświęcić swój czas na delektowanie się nią. Zawsze wysyłamy trochę naszej kawy po wizycie, aby wyrazić naszą wdzięczność”.

Ulubiony kubek Edy’ego do picia? Każdy z kawą Terrone & Co.

W przyszłości Edy i zespół Terrone zamierzają otworzyć kawiarnię, więc wypatrujcie aktualizacji.

Dzięki za wspaniałą kawę, Terrone!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *