TIME wymienia Meati Cutlet, Beyond Steak i MyForest Becon wśród najlepszych wynalazków 2022 roku

Magazyn TIME nazwał wyroby mięsne na bazie roślin i grzybów od Mięso, Poza mięsem oraz MyForest Foods wśród 200 najlepszych wynalazków 2022 r., która wybiera innowacje zmieniające nasz sposób życia.

Najlepiej sprzedające się kotlety

Wykonane w 95% z grzybni lub korzeni grzybów, Crispy Cutlet i Classic Cutlet firmy Meati zdobyły pochwałę za wygląd i smak jak prawdziwy kurczak. Startup z Kolorado zidentyfikował unikalny szczep korzenia grzyba, który zapewnia niezrównany smak, konsystencję, odżywianie i szybkość wzrostu.

Mięsny Chrupiący Kurczak
Mięsny Chrupiący Kotlet

Według Meati, w ciągu czterech dni może zamienić jedną piątą łyżeczki zarodników w pełny krowie odpowiednik mięsa. Firma informuje również, że pierwsze zamówienie w przedsprzedaży na początku 2022 roku zostało wyprzedane w czasie krótszym niż 24 godziny, a jej najnowszy produkt wyprzedaje się w ciągu kilku minut.

Aktualna oferta produktów Meati obejmuje cztery alternatywne produkty z kurczaka i steków.

Pierwszy stek

TIME wybrał również niedawno wprowadzony na rynek przez Beyond Meat Beyond Steak jako 200 najlepszych wynalazków. Beyond Steak, wydawany jako steki wielkości kęsa, ma realistyczną włóknistą teksturę bez cholesterolu i mniej tłuszczów nasyconych niż konwencjonalna wołowina.

Wskazówki dotyczące smażenia steków poza stekiem
©Poza mięsem

Dyrektor generalny Ethan Brown mówi, że stworzenie produktu zajęło lata prac badawczo-rozwojowych i stanowi „pierwszą wyprawę” firmy w kierunku stworzenia steku w całości pokrojonego na bazie roślin. „W końcu dotarliśmy do właściwego produktu, ale nie było to łatwe” — powiedział Brown.

Beyond Steak, wraz z nowym Popcorn Chicken and Nuggets, pojawił się w zeszłym miesiącu w tysiącach amerykańskich sklepów detalicznych, w tym Kroger i Walmart.

Boczek grzybowy

Wreszcie, na liście znalazł się również produkt z boczku MyForest Foods na bazie grzybni, MyBacon. Podobnie jak Meati, pokrojone w całości plastry są wykonane z grzybni, którą MyForest uprawia i zbiera na własnej „farmie grzybów”. Plastry są wykonane z minimalnej ilości składników, bez glutenu, konserwantów ani soi i można je obecnie znaleźć w wybranych sklepach spożywczych w północnej części stanu Nowy Jork.

MyForest Foods Bekon
©MyForest Foods

Lista najlepszych wynalazków magazynu TIME zwróciła uwagę innych producentów mięsa alternatywnego i owoców morza w ostatnich latach; w 2021 roku wybrała innowatora owoców morza na bazie roślin Kuleana Tuna (obecnie Current Foods), a Impossible Foods’ Impossible Pork znalazły się na liście w 2020 roku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *