TiNDLE pojawia się w brytyjskiej sieci smażonego kurczaka Miss Millie’s – wegeconomist

Singapurski startup Żywność nowej generacji wprowadził na rynek swoje produkty z kurczaka na bazie roślin TiNDLE w brytyjskiej sieci smażonych kurczaków Miss Millie’s.

TiNDLE jest teraz dostępny we wszystkich 11 lokalizacjach Miss Millie w formie nowego roślinnego burgera z kurczaka o nazwie Veganista. Burger będzie również dostępny jako opcja combo z krążkami cebuli, frytkami i napojem.

Dodatkowo Miss Millie’s oferuje roślinne nuggetsy z kurczaka TiNDLE. Sieć zainwestowała w nowy zestaw frytownic, które będą używane wyłącznie do wegańskiego jedzenia, unikając zanieczyszczenia krzyżowego.

O pannie Millie

Założona w 1988 roku Miss Millie’s pierwotnie miała swoją siedzibę wyłącznie w Bristolu. W 2020 roku firma została sprzedana po raz pierwszy w swojej historii, a pod nowym właścicielem rozpoczęła ekspansję dalej na południe Anglii. Obecnie istnieje siedem lokalizacji Miss Millie w Bristolu i cztery dalej w Londynie, Weston Super Mare, Yate i Billericay.

Zdjęcie: Tammy Lee na LinkedIn

TiNDLE w Wielkiej Brytanii

TiNDLE po raz pierwszy pojawił się w Wielkiej Brytanii w kwietniu tego roku, w wielu londyńskich punktach gastronomicznych, w tym BrewDog, AquaShard i Unity Diner. W sierpniu liczba brytyjskich restauracji oferujących TiNDLE potroiła się do 200, z uruchamianiem w Clean Kitchen Club, Hilton Hotels i nie tylko.

Ta ekspansja była częściowo możliwa dzięki rundzie nasiennej o wartości 10 milionów dolarów i rozszerzeniu o 20 milionów dolarów w zeszłym roku, która została uznana za największą w historii rundę nasienną w sektorze roślinnym.

„Uważamy, że nie powinno się cierpieć, aby zrobić dobro dla planety i że wspaniałe „mięsne” doświadczenie nie musi angażować zwierząt, dlatego postanowiliśmy, aby ratowanie naszej planety było przyjemnością, a nie bólem. Współzałożyciel Next Gen Foods, Andre Menezes, powiedział wegconomist. „Ponieważ wiemy, jak zrobić pyszne jedzenie bez użycia zwierząt, stworzyliśmy TiNDLE, oszałamiające, apetyczne doświadczenie z kurczakiem wykonane wyłącznie z roślin, które zadowoli nawet najbardziej wybrednego miłośnika kurczaków”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *