To (wreszcie) sezon w Etiopii – Royal Coffee

OK, prawda jest taka, że ​​od miesięcy otrzymujemy etiopskie kawy, ale jeśli nie dokonujesz rezerwacji z nami, prawdopodobnie nie widziałeś wielu, jeśli w ogóle, dostępnych na naszej liście ofert SPOT. To dlatego, że wszystkie wyprzedały się przed przyjazdem lub wkrótce potem.

Na szczęście zbliżamy się do punktu masy krytycznej, gdy od razu pojawi się wystarczająca ilość kawy, aby nawet najlepsze partie były dostępne do spróbowania i zakupu SPOT. Oznacza to również, że będziemy mieć szeroką gamę stylów, które zaspokoją wszelkie potrzeby. Ale chociaż nawet klasy 4 są ważne i zasługują na to, wolę skupić się tutaj na niektórych wyróżniających się najwyższej jakości w naszej wrześniowej kolejce przylotów.

Kobiety Producenci

Niewątpliwie najfajniejszą rzeczą w krajobrazie post-ECX jest możliwość zakupu kawy bezpośrednio od drobnych rolników lub, jak to często bywa, małych grup zrzeszonych rolników, którzy obecnie pracują niezależnie od większych związków. Nie sposób jednak nie zauważyć, że prawie wszyscy rolnicy to mężczyźni. Poza kilkoma wyjątkami, w tym Martą Alemu (która w tym roku wraca na klejnot koronny w tym roku) i Bedhatu Jibicho (która, co prawda, mając ponad 80 lat, nie zajmuje się już dużo rolnictwem), po prostu nie było wiele gospodarstw należących do kobiet, od których można było kupować, zwłaszcza na mniejszym i średnim końcu spektrum. Jak może zaświadczyć każdy, kto odwiedził Etiopię, nie dzieje się tak dlatego, że kobiety nie są tam zaangażowane w przemysł kawowy. Pomijając etiopskie normy płciowe, z wielką przyjemnością dodaliśmy w tym sezonie trzy nowe kobiety uprawiające kawę: Hirut Shallo, Tewabech Tilo i Tewabech Shasho.

Po prawie 20 latach kupowania etiopskiej kawy mogę śmiało powiedzieć, że Gedeb jest moim ulubionym regionem mojego ulubionego kraju produkującego. Wiem, że nie powinienem grać faworytów, ale nic na to nie poradzę. Połączenie soczystej kwasowości i dużych, sprężystych posmaków owocowych w obu stylach przetwarzania, które wywodzą się z tej bardzo wysoko położonej dzielnicy, sprawiają, że jest to numer jeden na mojej liście.

28586 Etiopia Yirgacheffe Gedeb 1 Umyte organiczne torby Beriti 113 Grainpro – ETA: 05 września,
28869 Etiopia Yirgacheffe Gedeb 1 Naturalne organiczne torby Chelbesa Grainpro – ETA: 05 września,
27676 Ethiopia Gedeb 1 Washed Bank Gotiti Grainpro Bags – ETA: 14 września,

Elegancki i wyrafinowany

Powiedziawszy to, zdaję sobie sprawę, że większy, zadziorny profil wielu kaw Gedeb nie zawsze jest tym, czego szukasz Ty lub Twoi klienci. Czasem chcesz czegoś szykownego, czasem czegoś bardziej eleganckiego i wyrafinowanego. W przypadku tej drugiej grupy mamy wkrótce wybór z Hambela, Konga (Kochere) i Aricha (Yirgacheffe), który powinien ładnie pasować.

28452 Etiopia Guji Hambela 1 Umyte organiczne alka – 102 torebki Grainpro – ETA: 05 września,
27092 Etiopia Yirgacheffe 1 Washed Aricha Adorsi Grainpro Bags – ETA: 14 września,
28511 Etiopia Yirgacheffe 1 umyte organiczne torby Konga Grainpro – ETA: 27 września,
28119 Etiopia Yirgacheffe 1 Naturalne organiczne torby Konga Grainpro – ETA: 27 września,

Naturalny, którego nie można przegapić w Madison, WI

Na koniec, dla tych z was, którzy mieszkają na środkowym zachodzie, byłbym niedbały, gdybym nie wspomniał o tym naturalnym Shantawene, którym udaliśmy się do naszego magazynu w Madison w stanie WI. Ze względu na wyjątkowy charakter globalnego krajobrazu logistycznego w tym roku musieliśmy być bardziej kreatywni niż kiedykolwiek w wysyłaniu kawy. Oznaczało to wykorzystanie nietradycyjnych (dla nas) portów wjazdowych, aby dostarczyć naszą kawę do Stanów Zjednoczonych (Charleston, Norfolk, Halifax?!?). To wyjątkowa kawa, a nie taka, którą normalnie wysyłalibyśmy bezpośrednio do Madison. Unikalne połączenie dojrzałej czerwonej maliny i limonki zapewnia podmuch owocowej kwasowości z góry, ale nie można przegapić jaśminu i kwiatowego potpourri, które z tyłu palety zmienia się w wanilię. Mniej więcej tak dobry, jak czysty, naturalny styl.

28640 Etiopia Sidama 1 Naturalne organiczne torby Shantawene Grainpro – ETA: 14 września,

Możesz zobaczyć wszystkie oferty spot Etiopia tutaj. Chcesz porozmawiać o kawach z Etiopii ze sprzedawcą? Napisz do nas: [email protected]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *