Tradycyjny przepis OLIVIERI 1882 na Panettone przechodzi na wegańskie na Boże Narodzenie – wegeconomist

Włoski specjalista od panettone OLIVIERI 1882 wprowadza na rynek całkowicie naturalny, wegański panettone dla autentycznych włoskich obchodów świąt. Nowa Wegańskie ciasto świąteczne według Olivieri jest w 100% przygotowywany ręcznie.

Badania pokazują, że jeden na czterech konsumentów na całym świecie identyfikuje się jako fleksitarianin, a połowa konsumentów na całym świecie jest zainteresowana żywnością lub napojami pochodzenia roślinnego. Biorąc pod uwagę te trendy, oczekiwania dotyczące sprzedaży wegańskiej na te Święta Bożego Narodzenia są wysokie.

„Od wieków uwielbiany przez Włochów, panettone króluje jako świąteczna uczta bel paese. Wysoki, słodki chleb w kształcie kopuły tradycyjnie wymaga masła i jajek, ale podejście Olivieri 1882 do klasycznego oznacza, że ​​weganie mogą zjeść swoje ciasto i je zjeść!” mówi firma.

kawałek panettone z rodzynkami i suszonymi owocami
© OLIVIERI 1882

Zamiana składników zwierzęcych

OLIVIERI 1882 wypieka panettone od sześciu pokoleń, a w tym okresie świątecznym po raz pierwszy „składniki zwierzęce zamienią się miejscami na roślinne alternatywy”.

Reinterpretacja panettone firmy wykonana jest z najwyższej jakości surowców i technik długiej fermentacji. Receptura bez zwierząt zastępuje masło olejem słonecznikowym, wodą i masłem shea Fair-trade oraz wykorzystuje emulsję z wodą i lecytyną do zastąpienia żółtek jaj. Zawiera rodzynki sułtańskie i wanilię Madagaskar Bourbon, aby zachować oryginalne aromaty i smaki panettone.

„Wegańskie ciasto bożonarodzeniowe to nasze osobiste podejście do ciasta bożonarodzeniowego, przygotowanego bez użycia składników pochodzenia zwierzęcego. Ma podwójny czas zakwaszania, który wynosi ponad 48 godzin, jest wytwarzany wyłącznie na żywym zakwasie i jest wypełniony sułtankami australijskimi Sultanina z 5 koronami i czarnymi kropkami wanilii z Madagaskaru Bourbon. Konsystencja jest niezwykle miękka, smak elegancki, ale jędrny” – mówi firma.

OLIVIERI 1882 Vegan Christmas Cake jest sprzedawany na stronie internetowej firmy i może być dostarczany klientom w Europie i USA. Produkt dostępny tylko w ramach rezerwacji, z dostawą świąteczną od 12 grudnia.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *