Uczta kulinarna na pokładzie nowego statku Mardi Gras Carnival Cruise Line

Jeśli wybierasz się w rejs i nie przytyjesz przynajmniej kilku kilogramów, albo robisz to źle, albo masz niesamowity metabolizm.

Dla większości wczasowiczów jedną z głównych atrakcji rejsu jest rozkoszowanie się szeroką gamą obfitych posiłków na pokładzie, a nowy statek Carnival Mardi Gras pasuje do tej listy.

Jestem prawie pewien, że zyskałem co najmniej funta, uczestnicząc w pokazie Sip and Sea. A ja byłem na pokładzie tylko przez sześć godzin! Czy było warto? Absolutnie.

Gotowy do jazdy!
Bolt to pierwsza kolejka górska na statku wycieczkowym.

Goście statku zostali powitani szampanem i powitani przez dyrektora rejsu Chrisa Williamsa. Prezes Carnival Cruise Line, Christine Duffy, wygłosiła krótką prezentację, dziękując tym, którzy odegrali rolę w stworzeniu i ukończeniu statku. Zabawę uruchomił krótki numer muzyczny, a następnie goście zostali zaproszeni do przejażdżki Boltem, pierwszą na morzu kolejką górską. Czekając w kolejce na przejażdżkę, nabrałem dużego apetytu.

Duży Kurczak

Pierwszym jedzeniem, które spróbowałem, był delikatny kurczak, frytki, marynaty i sałatka ziemniaczana z Big Chicken Shaquille O’Neal. Kurczak był delikatny i soczysty, a frytki były cienko pokrojone i ładnie chrupiące. Ogórki konserwowe i sałatka ziemniaczana były dostępne w barze samoobsługowym, a także różne sosy do kurczaka. Mogłabym zjeść o wiele więcej kremowej, rozmarzonej sałatki ziemniaczanej, ale musiałam sobie radzić, ponieważ na pokładzie było o wiele więcej do spróbowania!

Uliczne jedzenie

Moim następnym przystankiem był Street Eats, lokal szybkiej obsługi z międzynarodowym jedzeniem ulicznym, znajdujący się w pobliżu głównego basenu statku. Próbowałem knedla wieprzowego char siu, satay z kurczaka z ryżem i frytek cheesesteak Philly. Wyraźnym zwycięzcą tej trójki był knedle. Świeży i w pełni nadziewany, dobrze komponuje się z małym dodatkiem marynowanych warzyw. Musiałem zebrać całą moją samokontrolę, aby nie dostać sekund, ponieważ wciąż było o wiele więcej miejsca do pobierania próbek.

Bang Bang Bonsai Rolka
Krewetka w Tempurze
Przyjazny i troskliwy personel, który chętnie służył, został znaleziony nie tylko w Bonsai Sushi, ale na całym statku.

Moja następna wizyta to Bonsai Sushi, jedna z eleganckich restauracji na statku. Przedmioty, które tu próbowałem, były jednymi z moich ulubionych tego dnia. Warto powtórzyć zarówno Bang Bang Bonsai Roll, jak i Rock Shrimp Tempura. Ale zmarnowałem kilka sekund i naciskałem dalej, zdecydowany nie stukać przed wypróbowaniem wszystkich dostępnych propozycji.

Byłem podekscytowany wypróbowaniem ChiBang, restauracji serwującej dania kuchni chińskiej i meksykańskiej. Mini quesadilla była dobrze przygotowana, ale zawijanie sałaty mogło mieć więcej nadzienia i smaku.

Ser Quesadilla
Zawijanie Sałaty

Emeril’s Bistro 1396 oferuje smak Nowego Orleanu od słynnego szefa kuchni Emerila Lagasse. Z trzech dostępnych do spróbowania produktów, ciasto mięsne Natchitoches było zdecydowanie najlepsze. Faszerowana pikantnym sosem mięsnym przypominała mi empanadę. Jambalaya miała zawierać krewetki, kurczaka i kiełbasę, ale wykryłem tylko trochę krewetek. Podczas gdy kiełbasa w gumbo rozpływała się w ustach, skóra z kaczki w zupie była nieatrakcyjna.

Bistro Emerila 1396 i Bellini z Baru Della Rossa

Moja kulinarna podróż kontynuowana była w Java Blue Cafe na placek z kurczakiem i czwórkę pączków. Ciasto było ładne i drobne. Małe pączki były odpowiedniej wielkości do przekąsek, ale smakowały nieco nieświeże.

Ciasto Z Kurczaka
Różne pączki smakowe z Java Blue Cafe
Makaron Waniliowy Z Sorbetem Malinowym
W Carnival Kitchen odbywają się pokazy gotowania.

O wiele lepszym słodkim przysmakiem były nadziewane sorbetami makaroniki w Carnival Kitchen, w której odbywają się pokazy gotowania prowadzone przez szefów kuchni. Sorbet malinowy był fantastyczny; tam się załamałem i poddałem się drugiej porcji.

Napędzany cukrem, skierowałem się na 17. pokład, aby zmierzyć się z moim ostatnim przystankiem: Guy’s Burger Joint. Podczas jedzenia goście mogą obejrzeć film, w którym Guy Fieri pokazuje, jak robi swoje hamburgery. Próbowałem The Ringer, cheeseburgera z sałatą, pomidorem, surową cebulą, piklami, krążkiem cebulowym i sosem BBQ. Po zrobieniu zdjęcia wyjąłem większość sałaty i całą surową cebulę i zastąpiłem je bekonem i smażoną cebulą, które można było znaleźć w barze na najwyższym poziomie restauracji. To był świetny burger, ale byłam zbyt pełna, żeby go zjeść. Wolałem frytki w Big Chicken od frytek Guya, które były dość słone.

Dzwonnik

Na szczęście na pokładzie było mnóstwo barów do wyboru, aby ugasić pragnienie po słonych frytkach. Zdecydowałem się zakończyć dzień truskawkowym bananowym daiquiri z Red Frog Tiki Bar, które bardzo mi się podobało, popijając podczas spacerów po kabinach statku, spa i innych udogodnieniach.

Truskawkowy Banan Daiquiri
Zwierzęta z ręczników są zawsze zabawną cechą rejsów karnawałowych.
Cloud 9 Spa obejmuje saunę solną, 25 gabinetów zabiegowych i wiele innych.
Nowy statek nosi imię pierwszego statku Carnival. Chociaż nazwa jest ta sama, łódź jest znacznie większa!

Po pokazie Sip and Sea personel Mardi Gras zabrał się do pracy, aby przygotować statek do dziewiczego rejsu następnego dnia. Statek wypłynął 31 lipca, co czyni go pierwszym rejsem, który wypłynie z Port Canaveral od czasu przerwy w branży 16 miesięcy temu. Mardi Gras odwiedzi San Juan w Portoryko; Bursztynowa Zatoka, Dominikana; i Nassau, Bahamy.

Pozdrowienia za udany pierwszy rejs!

Po więcej informacji odwiedź www.karnawał.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *