Vegan Zeastar wprowadza na rynek gamę roślinnych produktów z krewetek „The Shrimpz Family”

Najlepsze potrawy wegańskie z Holandii ogłasza dzisiaj linię krewetek w 100% pochodzenia roślinnego obejmującą trzy nowe produkty pod marką Vegan Zeastar.

Linia Shrimpz Family zadebiutuje ze smakami Crispy Chili Shrimpz i Crispy Lemon Shrimpz, a także zwykłymi Vegan Shrimpz. Produkty oparte są na soi i pszenicy jako podstawowych składnikach.

Vegan Zeastar odniósł wielki sukces na swoim rodzimym rynku w Holandii, a także w Wielkiej Brytanii, gdzie jego wegański produkt z dorsza został wprowadzony na rynek w 2020 r., oraz w Hiszpanii, gdzie wegańskie sashimi, bez tuńczyka i bez łososia dotarły do ​​Madrytu w marcu ubiegłego roku.

tagliatelle cytrynowo-bazyliowe z krewetkami chilli
© Wegański Zeastar

Uruchomienie The Shrimpz Family zbiega się z rosnącą świadomością cierpienia zwierząt, które ma miejsce w przemysłowej hodowli krewetek, po holenderskim serialu telewizyjnym Keuringsdienst van Waarde (Food Standards Agency), który pokazał, jak tysiące krewetek hodowlanych w Holandii ma oczy odcięte w celu reprodukcji.

Od dziś, 21 listopada, Crispy Lemon Shrimpz będzie dostępny w holenderskim sklepie Jumbo, zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych, gdzie produkt dołączy do Salmon Sashimi, No Tuna Sashimi i Kalamariz. Asortyment krewetek jest również dostępny w hurtowniach takich jak VHC Boys, Hanos i Bidfood.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *