Vgarden & Brevel opracuje nową kategorię wysokobiałkowego sera z mikroalg

Producent żywności wegańskiej Vgardeni firma produkująca alternatywne białka na bazie mikroalg Brevelniedawno ogłosił współpracę w celu opracowania nowej kategorii wysokobiałkowego sera roślinnego.

„Jesteśmy przekonani, że to będzie prawdziwa rewolucja

Brevel dostarczy białko z mikroalg o neutralnym kolorze i smaku, co pozwoli firmie Vgarden na opracowanie bogatego w białko sera roślinnego, który nie ma posmaku. Nowy ser wzbogacony w Brevel nie wpłynie negatywnie na wrażenia z prawdziwego sera, mówi Vgarden.

Białko z mikroalg firmy Brevel

Yonatan Golan, dyrektor generalny i współzałożyciel Brevel, powiedział: „Brevel aktywnie pracuje nad rozwiązaniem największych wyzwań żywieniowych, które istnieją dzisiaj. Osiągamy to, dostarczając prawdziwie zrównoważone białko z mikroalg, które jest neutralne zarówno pod względem koloru, jak i smaku, i jest dostępne po raz pierwszy w przystępnej cenie dla partnerów takich jak Vgarden”.

„Jesteśmy podekscytowani, że Vgarden będzie pierwszą firmą, która włączy białko Brevel do swoich produktów serowych i jesteśmy przekonani, że będzie to prawdziwa rewolucja dla wegańskich i flexitarian zjadaczy sera na całym świecie”.

Zespół Brevel
RL IDO GOLAN (CTO), JONATHAN GOLAN (CEO), MATAN GOLAN (COO) © Brevel

Brevel twierdzi, że jego technologia jest pierwszą, która łączy fermentację mikroalg na bazie cukru z wysokim stężeniem światła na skalę przemysłową, co skutkuje neutralnym kolorem i smakiem białka, które jest produkowane po niskich cenach, nawet tak niskich jak groch i soja.

Wyzwanie Vgardena

Portfolio Vgarden zapewnia rynkowi żywności pochodzenia roślinnego różne alternatywne produkty, w tym sery, mięso i produkty rybne na bazie roślinnych, wytwarzane przy użyciu białka roślinnego. Chociaż firma odnosi sukcesy ze swoimi serami roślinnymi, wyzwaniem było zaoferowanie na rynku najwyższej jakości serów białkowych bez mleka.

Dzięki temu nowemu rozwojowi firma rozszerzy swoje portfolio żywności wysokobiałkowej o ser, który „ma idealną mieszankę smaku, tekstury, wygląduce i ważnej zawartości białka odżywczego.”

ser roślinny vgarden pokrojony na drewnianej desce
© Vgarden

„Mapujemy niezbadane terytoria”

Vgarden produkuje swój ser w Izraelu, a od niedawna również w Australii, w ramach joint venture z Cale & Daughters na potrzeby lokalnej produkcji. Nowy ser wzbogacony w Brevel będzie produkowany w Izraelu, ale Vgarden będzie cieszyć się ograniczonym okresem wyłączności na stosowanie białka Brevel w Australii, wyjaśnia Vgarden.

Ilan Adut, dyrektor generalny Vgarden, powiedział: „Wspaniałym doświadczeniem była praca z utalentowanym zespołem w Brevel, którego naprawdę wyjątkowy składnik białkowy z mikroalg posłuży jako możliwa podstawa dla naszej przyszłej oferty serów”.

Białko w proszku z mikroalg opracowane przez brevel
© Brevel

„Mapujemy niezbadane terytoria i razem z Brevel będziemy nadal wprowadzać innowacje, doskonalić się i przyczyniać do zmieniającego się przemysłu spożywczego, gdy wszyscy zmierzamy w kierunku bardziej zrównoważonego, świadomego i pożywnego miejsca docelowego” – dodał.

Firma planuje wprowadzić nowy ser roślinny na lokalne rynki w Australii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Europie Zachodniej i innych regionach do 2023 roku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *