VitroLabs wspierany przez DiCaprio wyznacza dane branżowe do wprowadzenia na rynek pierwszej na świecie uprawianej skóry

VitroLabsktóra w maju zebrała 46 milionów dolarów w serii A od znanych inwestorów, w tym Keringa i Leonardo DiCaprio, powołała godną uwagi Radę Dyrektorów w ramach swojej misji tworzenia luksusowej skóry nowej generacji z komórek.

„W dającej się przewidzieć przyszłości wprowadzamy nową generację prawdziwej skóry zwierzęcej”

Startup z San Francisco twierdzi, że ma oficjalnie produkuje skórę hodowaną komórkowo w swoim zakładzie pilotażowym, a zespół badawczo-rozwojowy pracuje nad rozwojem własnych procesów inżynierii tkankowej w celu opracowania skóry nowej generacji, której luksusowe marki poszukują dla swoich produktów.

rada dyrektorów vitrolabs
© VitroLabs

W tym tygodniu do Rady Dyrektorów powołano Anthony Chow, współzałożyciela Agronomics; oraz Martin Avetisyan, dyrektor ds. rozwoju i członek zarządu w PRZESZUKANIE. Agronomika to komórkowa grupa inwestycyjna w rolnictwie, kierowana przez miliardera, filantropa Jima Mellona, ​​a FARFETCH to internetowa platforma sprzedaży luksusowej mody, która sprzedaje produkty z całego świata.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Ingvar Helgason powiedział, że „ich wyjątkowe doświadczenie w zakresie rozwoju i skalowania innowacji biotechnologicznych oraz rozwoju luksusowego biznesu będzie niezaprzeczalnie ogromnym atutem dla zespołu firmy, gdy przechodzi on do następnego rozdziału”.

„…prawdziwy zamiennik skóry, który zmienia źródło skóry bez zmiany samej skóry”

Helgason komentuje: „Nasz zespół był głęboko zaangażowany w badania i rozwój, aby znaleźć potrzebne rozwiązanie — prawdziwy zamiennik skóry, który zmienia źródło skóry bez zmiany samej skóry. W dającej się przewidzieć przyszłości wprowadzamy nową generację prawdziwej skóry zwierzęcej, która jest luksusowa, wykonana na zamówienie i wykonana bez ciężkich i niezrównoważonych żniw na naszej planecie”.

Vitrolabs_skóra
© VitroLabs

Etyczne skóry zwierzęce

Ideą uprawianej skóry jest tworzenie skór zwierzęcych bez problemów środowiskowych i etycznych, które kryją się za tradycyjną skórą, koncepcja, która wzbudziła zainteresowanie znanych domów mody i inwestorów.

Na początku tego roku firma VitroLabs zebrała 46 milionów dolarów w rundzie serii A, aby pobudzić produkcję i przyspieszyć skalę komercyjną swojej hodowli skóry. Wśród inwestorów była Kering, francuska firma modowa, która jest właścicielem marek takich jak Gucci, Leonardo DiCaprio, Ives Saint Laurent i Balenciaga, która również współpracowała z VitroLabs, aby pracować nad rozwojem produktu, dodając swoją wiedzę w zakresie luksusowego projektowania i jakości.

VitroLabs wyjaśnia, że ​​aby wytworzyć hodowaną skórę, potrzebuje tylko próbki komórek zwierzęcych „bez powrotu do zwierzęcia”. Komórki są hodowane w środowisku bogatym w składniki odżywcze, aż utworzą tkankę o takich samych trwałych i luksusowych właściwościach jak skóry zwierzęce.

próbka skóry hodowlanej
© VitroLabs

VitroLabs zatrudniło również Lance’a Kizera jako CTO. Kizer pokieruje zespołem badawczo-rozwojowym VitroLabs oraz procesem zwiększania skali, aby wprowadzić na rynek „pierwszą na świecie” skórę hodowaną komórkowo. Kizer jest byłym współzałożycielem i dyrektorem ds. nauki w Cana Technologies z dużym doświadczeniem w skalowaniu produktów do komercjalizacji w obszarach technologii żywności, biochemii przemysłowej i biologii syntetycznej.

„Jestem niezmiernie zadowolony, że mam tak silny zespół kierowniczy na czele VitroLabs. Wyjątkowe doświadczenie Lance’a, Anthony’ego i Martina wnosi do firmy silny dodatek w zakresie rozwoju produktów, komercjalizacji, rozwoju innowacji biotechnologicznych i rozwoju biznesu w luksusowym stylu. Jesteśmy teraz lepiej niż kiedykolwiek wcześniej przygotowani do realizacji naszych ambitnych celów, gdy wchodzimy do następnego rozdziału” – zachwyca się Helgason.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *