W Denver, Convivio Café oferuje ciepłe połączenie z gwatemalską kawą Daily Coffee News by Roast Magazine

Założyciele Convivio Cafe

Założyciele Convivo Café Vivi Lemus i Kristin Lacy w nowej kawiarni w Denver. Zdjęcie: Brookleigh Photography, dzięki uprzejmości Convivio Café.

Nowa kawiarnia w Denver o nazwie biesiada przy kawie tworzy wyraźne związki kawowe i kulturowe z Gwatemalą, które obejmują całą drogę do palenia.

Program kawowy Convivio koncentruje się przede wszystkim na kawach palonych w miejscu lub w pobliżu miejsc, w których były hodowane i mielone. W obecnej fazie miękkiego otwierania, która obejmuje prażone ziarna z Gwatemali Kawa Gento oraz równolegle 14a także od firmy kawowej z Nikaragui Kawa wegańska.

Kawiarnia Denver

Zdjęcie: Brookleigh Photography, dzięki uprzejmości Convivio Café.

Według Convivio wszystkie trzy z tych firm kładą nacisk na bliską współpracę z drobnymi gospodarstwami produkującymi kawę z upraw w cieniu.

„Paląc w kraju, zatrzymują więcej zysków w kraju pochodzenia, tworzą więcej miejsc pracy dla rolników i ich rodzin oraz pomagają zwiększyć krajowy rynek kawy speciality w krajach produkujących” – powiedziała Daily Coffee współzałożycielka Convivio Café, Kristin Lacy. Aktualności. „Ponadto uważamy, że ten model niszczy struktury władzy i modele ekonomiczne, które wykluczają rolników z czerpania korzyści z ich własnego produktu”.

Firma od ponad dwóch lat buduje bazę klientów poprzez sprzedaż internetową i wyskakujące okienka z kawą na wydarzeniach w całym Denver. W międzyczasie, między znalezieniem lokalizacji, budową i inspekcjami, otwarcie kawiarni trwało ponad rok.

Convivio zajmuje teraz 1740 stóp kwadratowych w stuletnim budynku w dzielnicy Berkeley-Regis.

Kristin Lacy i Vivi Lemus z Convivio Café

Kristin Lacy i Vivi Lemus w Gwatemali.

Na odsłoniętych belkach stropowych migocze zamieć ciepłych lampek strunowych, pod którymi czarno-białe malowidła ścienne lokalnych artystów zdobią ścianę działową. Łukowe portale przechodzące przez przegrodę nawiązują do wizerunku mostu z logo firmy, oznaczającego połączenie między dwiema kulturami.

Wiele roślin doniczkowych i ziół w sklepie, które przypominają bujną roślinność Gwatemali, odżywia się światłem dziennym, które wlewa się przez okna narożnego budynku.

Kojący niebieski bar kawowy jest zaakcentowany ręcznie robionymi płytkami, które właściciele sprowadzają z prowadzonej przez kobiety firmy na Antigui. Dzięki młynkom firmy Mahlkönig i Baratza, trzygrupowemu ekspresowi do kawy La Marzocco Linea PB i warzelni Bunn, napoje są przygotowywane dla klientów w przetworzonych, używanych meblach w całym sklepie.

„Naszym celem było stworzenie ciepłej, przyjaznej przestrzeni, w której społeczność może czuć się swobodnie, i chcieliśmy przywołać ten związek z Gwatemalą i ziemią, skąd pochodzi nasza kawa” – powiedział DCN współzałożyciel Convivio Café, Vivi Lemus. „Ale najważniejsze jest dla nas stworzenie miejsca, w którym nic nie jest zbyt cenne ani zbyt delikatne. Chcemy być miejscem, w którym przypomina się wejście do domu abueli – to ciepłe, przytulne uczucie”.

Domowy drip „cafe de la casa” jest mieszanką ziaren z regionów Huehuetenango i Fraijanes w Gwatemali, palonych w Gwatemali przez głównego palarni kawy Gento Ashley Prentice, aby uzyskać zrównoważoną, codzienną filiżankę, która zadowoli tłum.

„Czasami kawa może być tutaj trochę snobistyczna, tak jak trzeba zrozumieć wszystkie niuanse i docenić kwasowość i terroir, ale nie wszyscy tak czują” – powiedziała Lacy. „Ponieważ naszym celem jest bycie bardziej otwartym dla osób, które nie są tradycyjnie w kawie, a mianowicie wielu Latynosów mieszkających w naszej społeczności, chcieliśmy mieć różne opcje, które pasują do ich podniebienia, które mogą wziąć trochę śmietany i cukru — bez osądu — i nadal oferują najlepszych z najlepszych, jeśli chodzi o producentów wysokiej jakości.

Convivio Cafe Jedzenie 2

Zdjęcie: Brookleigh Photography, dzięki uprzejmości Convivio Café.

W przypadku większego zapotrzebowania na espresso Convivio zwraca się do lokalnej palarni w Denver Kawa z miedzianych drzwi — należąca do kobiet palarnia, zasilana energią elektryczną z wiatru, której trzyziarnista mieszanka espresso pochodzi w całości od rolniczek, które są kobietami. Menu w sklepie obejmuje świeże, tradycyjne wypieki w stylu gwatemalskim i antojito na małym talerzu.

Zarówno Lacy, jak i Lemus pochodzą z organizacji non-profit i obaj czują szczególne powiązania z Gwatemalą.

„Zarówno nasze pochodzenie, jak i wybory życiowe zostały poinformowane przez społeczność, w której żyjemy i pracujemy, społeczność, w której chcemy rozkwitać” – powiedział Lemus, który urodził się w Gwatemali i podróżował po wszystkich 22 stanach.

Po pracy przez pewien czas jako asystent prawny w kancelarii imigracyjnej w Denver, Lemus przeniósł się na pełnoetatowe stanowisko kierownicze w organizacji non-profit Kuchnia Doliny Słońca prowadzenie programów „darmowych artykułów spożywczych” i szkoleń w zakresie zatrudnienia młodzieży.

Tymczasem Lacy poświęciła ostatnie 12 lat na pracę dla różnych organizacji zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą, w tym organizacji non-profit z siedzibą w Gwatemali zajmującej się rozwojem gospodarstw rolnych. Nowe ziarno.

Powiedziała Lacy: „Te doświadczenia naprawdę wzbudziły mój podziw dla rolników, ryzyko, które podejmują, uporczywe innowacje, które mają, i ogólnie po prostu chęć, aby zarabiali więcej na ich niesamowitym produkcie”.

Lacy i Lemus nie mogą się już doczekać organizowania pokazów filmów dokumentalnych, spotkań grup wsparcia, pokazów sztuki i nie tylko w stałym domu Convivio, jednocześnie prezentując wszystko, co jest gwatemalskie.

„Mamy tak wyjątkowe smaki i oferty żywności, które podkreślają niesamowitą paletę Ameryki Środkowej, tak wielu rzeczy, których nigdy nie znajdziesz w innych kawiarniach tutaj w Denver” – powiedział Lacy. „Pierwotną motywacją do tego wszystkiego było mieć convivio; spotkanie, w którym wszyscy jesteśmy mile widziani i możemy dzielić się nowymi smakami, nowymi językami, nowymi doświadczeniami i świętować społeczność. A więc to jest przyszłość Convivio Café, po prostu dużo zabawy w społeczności”.


Convivio Café znajduje się pod adresem: 4935 West 38th Ave. w Denver. Poinformuj redakcję DCN o swojej nowej kawiarni lub kawiarni tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *