W tym tygodniu singapurska scena alternatywnego białka – wegeconomist

To wszystko dzieje się w tym tygodniu na scenie alternatywnego białka w Singapurze. Tutaj dotykamy aktualnych wydarzeń w mieście-państwie z AFTEA, Shandi Global, Niemięsoi Meatiply.

Shandi Global ogłasza największy zakład produkcji kurczaków w Singapurze na bazie roślinnej

Shandi Global ogłosiło wczoraj uruchomienie i otwarcie, jak twierdzi, największego w Singapurze zakładu produkcji kurczaków opartego na roślinach, po drugiej rundzie finansowania nasion. Shandi produkuje produkty z kurczaka na bazie roślin, w tym paszteciki, kawałki, strzępy, paski i podudzia.

Shandi twierdzi, że nowy zakład będzie produkował „pierwszy na świecie i jedyny na świecie produkt z kurczaka na bazie roślin o 30% zawartości białka” i że jest „jedynym alternatywnym dostawcą mięsa na świecie z 5 patentami w zakresie technologii żywności”.

podudzie Shandi Global
©Shandi Globalny

Agri-Food Tech Expo Asia (AFTEA)

Agri-Food Tech Expo Azja (AFTEA) rozpoczyna się 26 października jako kluczowe wydarzenie uczestniczące w Międzynarodowym Tygodniu Rolno-Spożywczym w Singapurze i odbędzie się w halach Sands Expo i Convention Center A i B.

Zaprezentowane zostaną białka roślinne i alternatywne, w tym: owoce morza uprawiane przez Umami Meats; mięso z hodowli komórkowych firmy CellMEAT, Gelatex, Meatable and Steakholder Foods; wegańskie białko niemodyfikowane genetycznie firmy Nextferm; precyzyjnie fermentowane, wolne od zwierząt białko mleka marki Perfect Day; o niskim IG, o wysokiej zawartości błonnika, o wysokiej zawartości prebiotyków, błonnik roślinny Alchemy FoodTech; alternatywy dla jajek firmy Hegg Foods; tuńczyk pochodzenia roślinnego o wysokiej wilgotności firmy WTH Foods; oraz rozwiązania składników roślinnych firmy Futura Ingredients.

AFTEA_Logo
©AFTEA

unMeat uruchamia swój spam i tuńczyk

Roślinna mielonka unMEAT i konserwy z tuńczyka, wyprodukowane w 100% ze składników pochodzenia roślinnego, w tym soi niemodyfikowanej genetycznie, naturalnych olejów i aromatów, niedawno wprowadzone na rynek w Singapurze.

Opracowany i wyprodukowany przez Century Pacific Food, Inc., jedną z największych firm spożywczych na Filipinach, unMEAT twierdzi, że ma szturmem podbić rynek detaliczny Singapuru i zaspokaja rosnący popyt konsumentów na zdrowszą dietę po pandemii . unMEAT jest już dostępny w sklepach NTUC FairPrice i na platformie internetowej.

unMEAT Tuńczyk w Puszkach bez Ryb
©unMEAT

Meatiply przedstawia hodowanego kurczaka i kaczkę

Meatiplysingapurski startup zajmujący się mięsem uprawnym, założony w 2021 roku, zaprezentował w tym tygodniu trzy ustrukturyzowane prototypy jako pierwszy dowód koncepcji: yakitori z kurczaka kampong, ukąszenia katsu z kurczaka i to, co twierdzi, że jest pierwszym prototypem wędzonej piersi z kaczki w Azji.

Według firmy produkty są tworzone z „specyficznej mieszanki składników roślinnych w połączeniu z wysokim procentem różnych komórek mięsnych”.

Prototyp kurczaka Yakitori Meatiply
Prototyp kurczaka Yakitori © Meatiply

„Opracowaliśmy wszechstronną platformę, która pozwala nam izolować i hodować różnorodne komórki z różnych gatunków. Do tej pory opracowaliśmy prototypy z 3 różnymi gatunkami, a co najmniej 2 kolejne są w przygotowaniu. Te 3 prototypy to dopiero początek” – skomentował dr Jason Chua, Chief Scientific Officer i współzałożyciel Meatiply.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *