Wegańska Szkoła Biznesu w Berlinie ogłasza drugą rundę – vegconomist

Rozpoczęcie własnej działalności i promowanie weganizmu to dla wielu marzenie, które nie zawsze jest łatwe do zrealizowania. Wegańska Szkoła Biznesuzałożona w Berlinie w tym roku, ma to ułatwić.

Vegan Business School oferuje czteromiesięczne kursy online na żywo, podczas których uczestnicy uczą się, jak zbudować i rozpocząć wegański biznes.

Wspieranie kobiet

Vegan Business School zapewnia niezbędną wiedzę i wsparcie, aby rozpocząć własny wegański biznes. Nacisk kładziony jest przede wszystkim na kobiety; Mirjam Walser, która ma kontakt z licznymi założycielami poprzez organizację wegańskich imprez startupowych, wie, że szczególnie kobiety mają wiele wątpliwości, jeśli chodzi o przedsiębiorczość. Program to zatem nie tylko nauka podstaw przedsiębiorczości, ale także przełamywanie lęków i wzmacnianie pewności siebie.

wegańska szkoła biznesu
© Wegańska Szkoła Biznesu

„W tym celu ważne jest, aby najpierw uzyskać jasność co do pomysłu. W tym celu na początku programu określamy wizję i misję firmy, a także grupy docelowe oraz ich wyzwania i życzenia. Następnie chodzi o zdefiniowanie modelu biznesowego i obliczenie wykonalności finansowej firmy” – mówi Walser. Potem jest kwestia testowania pomysłów z potencjalnymi klientami i tworzenia prototypów. Pozytywny efekt uboczny tej procedury: „Kiedy zaczynasz działać, przeszkody mentalne są również usuwane” – mówi Walser.

Założycielka Vegan Business School wypowiada się z własnego doświadczenia. Sama założyła kilka firm i dokładnie zna związane z tym przeszkody i obawy. To zmotywowało ją do opracowania tych kursów online, aby ułatwić innym drogę.

„Sam popełniłem wiele błędów podczas zakładania firmy. Na przykład nie przetestowałem wystarczająco swojego pomysłu lub zaniedbałem planowanie finansowe. Trudno było mi też pozostać zmotywowanym jako założyciel solowy, ponieważ brakowało mi wymiany” – wyjaśnia Walser. Pomógł jej wtedy trener. „Szkoda, że ​​kiedy zaczynałam, nie istniała już Wegańska Szkoła Biznesu” – dodaje.

Kursy Vegan Business School są stale poszerzane. Kolejny czteromiesięczny moduł dla założycieli z niewielką lub zerową wiedzą z zakresu przedsiębiorczości rozpoczyna się w połowie listopada. Zgłoszenia można składać do 31 października.

Więcej informacji znajdziesz na www.veganbusiness.school

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *