Wezwanie do inwestowania w zrównoważony system żywnościowy na COP27 – wegetarianin

W zeszły czwartek Elysabeth Alfano, dyrektor generalny ds Zainwestuj w VegTech™ oraz Doradztwo w zakresie zasilania roślinzwołał konferencję prasową pt Inwestowanie w zrównoważony system żywnościowy na szczycie COP27 wraz z Raphaelem Podselverem, dyrektorem ds. ONZ w ProVeg International.

Zaproszona mówczyni do Food4Climate Pavilion, Elysabeth wzięła udział w drugim tygodniu szczytu, aby omówić rolę finansów i inwestowania w rozwiązywaniu niektórych z najbardziej palących problemów na świecie.

„Spółki i rynki publiczne, a także start-upy i inwestorzy muszą podjąć działania w zakresie opracowywania bardziej zrównoważonych systemów żywnościowych, inwestycji w istniejące i nowe alternatywne białka oraz innowacje oparte na roślinach i natychmiastowe działania na rzecz przejrzystości łańcucha dostaw – stwierdził Alfano.

Zdjęcie: A

Badanie Boston Consulting Group (BCG) przeprowadzone we współpracy z Blue Horizon wykazało, że inwestowanie w alternatywy może mieć od 3 do 40 razy większy wpływ na redukcję emisji gazów cieplarnianych niż inwestowanie w inne „zielone” postępy, takie jak zrównoważone materiały budowlane i transport.

Zajęcie się hodowlą zwierząt ma kluczowe znaczenie dla zmian klimatu

Alfano dołączyła do innych liderów branży spożywczej, którzy pracują nad przekazaniem wiadomości szerszej społeczności, że nie wpłyniemy wystarczająco na zmianę klimatu w potrzebnym czasie, jeśli nie zajmiemy się problemem metanu i wylesiania powodowanymi bezpośrednio przez hodowlę zwierząt.

ORAZ

Według EPA prawie jedna trzecia wszystkich światowych emisje metanu a 37% emisji metanu w USA pochodzi z hodowli zwierząt. Ponadto odpowiada za 41 proc tropikalne wylesianie i używa 42% czystej wody na świecie.

Najpierw COP: omawianie systemów zaopatrzenia w żywność

The Pawilon Food4Climate zostało zorganizowane przez A Well-Fed World, Compassion in World Farming, Food Tank, Four Paws, iPES Food i ProVeg international. Tematy obejmowały rolników i sprawiedliwą transformację, innowacje i dywersyfikację produktów roślinnych i białkowych oraz systemy strat i marnowania żywności oraz brak bezpieczeństwa żywnościowego, podczas gdy Elysabeth omawiała rolę inwestycji prywatnych i publicznych w tworzeniu wydajnego, wolnego od okrucieństwa i zrównoważony system zaopatrzenia w żywność.

Grupa demonstrantów na drodze, młodzi ludzie walczą o zmiany klimatu - Koncepcja globalnego ocieplenia i środowiska - Skoncentruj się na banerze
©NieposłuszeństwoArt

W tym roku odbyła się pierwsza z konferencji klimatycznych ONZ poświęcona roli naszego systemu żywnościowego w zmianach klimatu i braku bezpieczeństwa żywnościowego. Jednak dyskusja była minimalna, a tylko cztery pawilony poświęcono temu tematowi. Większość pawilonów nie dotyczyła systemów żywnościowych ani roli hodowli zwierząt w zmianach klimatu. Jeśli chodzi o żywność dostępną na imprezie, na miejscu oferowano kilka opcji wegańskich, ale w większości każdy posiłek zawierał wysokoemisyjne opcje wołowiny, kurczaka i ryb.

Food Tank, dając pewną nadzieję, donosi, że „ponad 150 krajów podpisało obecnie globalny pakt na rzecz redukcji emisji metanu – o 50 więcej niż wtedy, gdy Stany Zjednoczone i UE ogłosiły Global Methane Pledge podczas rozmów klimatycznych w Glasgow w zeszłym roku. ” Skupienie się na redukcji metanu powinno, choć nie jest to gwarantowane, oznaczać ograniczenie hodowli zwierząt.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *