Whole Foods Market wymienia wodorosty, daktyle i niemleczną pulpę mleczną jako najważniejsze trendy w żywności w 2023 roku

Cały rynek żywności wydała swoją ósmą coroczną żywność prognozy trendów na nadchodzący rok. Kompilacja spostrzeżeń z Ponad 50 członków zespołu Whole Foods, w tym eksperci kulinarni oraz regionalni i globalni nabywcy, sieć detaliczna zidentyfikowała niemleczną pulpę mleczną, wodorosty i daktyle jako jedne z największych trendów roślinnych w 2023 roku.

„Nasze prognozy dotyczące trendów to ekscytujące spojrzenie na kierunek, w którym naszym zdaniem w nadchodzącym roku zmierzać będą zarówno innowacje produktowe, jak i preferencje klientów”

Sprzedaż mleka niemlecznego wciąż rośnie, a osoby mające wpływ na media społecznościowe badają nowe sposoby wykorzystania produktów ubocznych z produkcji mleka sojowego, owsianego i migdałowego. Podczas gdy twórcy TikTok odkrywają nowatorskie sposoby przetwarzania resztek mleka na bazie orzechów i nasion, marki takie jak Renewal Mill wypuszczają mieszanki do pieczenia wykonane z przetworzonej pulpy mlecznej, takiej jak mąka z okara. Whole Foods planuje również wprowadzić na rynek wiosną 2023 r. ciasteczka owsiane z kawałkami czekolady, wykonane z owsa poddanego recyklingowi.

Mleko orzechowe z recyklingu
Produkty z miazgi z recyklingu ©Whole Foods Market

Wodorosty i starożytne owoce

Hodowla wodorostów to szybko rozwijająca się dziedzina zrównoważonej produkcji żywności, a coraz więcej produktów na bazie wodorostów wykorzystuje ten odżywczy i wszechstronny składnik. Nowe innowacje obejmują chipsy z wodorostów, sos „rybny” Ocean’s Halo bez ryb, bulion kombu, BÓG hamburgery z wodorostówi roślinne ciasta z krewetkami, przegrzebkami i krabami od Mind Blown Seafood wykonane z Wodorosty morskie na Morzu Atlantyckim.

Wreszcie daktyle wyszły na pierwszy plan jako bogaty słodzik, który może tworzyć nieskończoną różnorodność wypieków, przypraw i przysmaków śniadaniowych. Odwodnione owoce, uprawiane od czasów starożytnych, można przekształcić w pasty i syropy, które dostarczają prostych i pożywnych słodzików o przyjemnym karmelowym smaku. Godne uwagi innowacje daktylowe obejmują syrop Just Date, Pop & Bottle: Vanilla Oat Milk Latte, Joolies Chocolate Jooliettes i MUSH Overnight Oats.

2023 Daty Discovery Box
© Cały rynek żywności

Zyskuje popularność

„Nasze przewidywania dotyczące trendów to ekscytujące spojrzenie na to, dokąd wierzymy, że w nadchodzącym roku zmierzać będą zarówno innowacje produktowe, jak i preferencje klientów”, powiedziała Sonya Gafsi Oblisk, dyrektor ds. Marketingu w Whole Foods Market. duże, na stołach obiadowych, w pudełkach śniadaniowych i na naszych półkach sklepowych. Cieszymy się, że produkty takie jak wypieki z miazgą z upcyklingu z mleka roślinnego i składniki, takie jak hodowane wodorosty, wciąż zyskują na popularności”. Dodaje: „Z niecierpliwością czekamy na ożywienie tych trendów w naszych przejściach w 2023 roku”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *