Wicked Kitchen przeznacza 20 mln dolarów na finansowanie mostów, aby kontynuować bezprecedensowy wzrost

Wicked Kitchen ogłosiła niedawno udane zamknięcie 20 milionów dolarów w finansowaniu pomostowym z nowymi inwestorami, w tym aktorem Woody Harrelsonoraz wiodący innowator żywności w Tajlandii, Nutra Regenerative Protein Limited (NRPT). Wiadomość o finansowaniu pochodzi z marki pokazującej swoją siłę, ogłaszając również, że wzrost sprzedaży rok do roku wzrósł ponad trzykrotnie.

Po debiucie w 2500 sklepach w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku marka osiągnęła kluczowe kamienie milowe, w tym przejęcie Good Catch we wrześniu 2022 r., 38 ofert produktów w ponad 2500 Kroger i Sprouts Farmers Market outletów, wprowadzenie sosów Wicked Kitchen w ponad 1200 sklepach Publix oraz dystrybucja wybranych produktów w sklepach Malmart oraz popularnej sieci convenience 7-Eleven. Oprócz Stanów Zjednoczonych marka wprowadziła również produkty do Tajlandii i Finlandii.

Od garnków, mrożonych dań gotowych, sosów, pizzy, mięs roślinnych, sosów i lodów, niekonwencjonalna strategia wielokategorii Wicked Kitchen odniosła ogromny sukces od czasu jej pierwszego uruchomienia w brytyjskiej sieci supermarketów Tesco w 2018 roku.

„Ta najnowsza runda finansowania pomoże nam szybciej rozszerzyć naszą ofertę w Stanach Zjednoczonych i za granicą, a także stawia nas w dobrej pozycji, ponieważ nadal prowadzimy innowacje oparte na roślinach, oferując produkty o nowatorskim smaku, które przemawiają do wegan i wszystkożerców zarówno”, powiedział dyrektor generalny Pete Speranza.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *