Wicked Kitchen zbiera 20 milionów dolarów od inwestorów, w tym Woody’ego Harrelsona

Zła kuchnia ogłasza dzisiaj, że pozyskał 20 milionów dolarów od inwestorów, w tym aktora Woody’ego Harrelsona, i informuje, że ponad trzykrotnie zwiększył wzrost sprzedaży rok do roku.

„Znam Chada i Dereka od wielu lat i jestem pod wrażeniem ich szalonej kreatywności w kuchni” – Woody Harrelson

Dzisiejsze wiadomości pojawiają się trzy tygodnie po ogłoszeniu, że firma Wicked, założona przez Dereka i Chada Sarno, przejęła firmę Good Catch z upraw roślinnych i owoców morza — również założoną przez braci Sarno — rozszerzając wielokategoriowy asortyment firmy o portfolio produktów mrożonych Good Catch. i ambientowe wegańskie produkty z owoców morza.

Wicked-GoodCatch-Family
© Zła kuchnia
Nowi inwestorzy to Ahimsa VC z Indii, NRPT z Tajlandii (gdzie Wicked ma wprowadzić 17 produktów), a także aktor Woody Harrelson. Harrelson, adwokat wegan, zainwestował w Good Catch w 2020 roku, a także wziął udział w rundzie serii A dla wegańskiej marki wędlin Abbot’s Butcher z Orange County, wraz z przyjacielem i innym aktorem Owenem Wilsonem.

„Znam Chada i Dereka od wielu lat i jestem pod wrażeniem ich szalonej kreatywności w kuchni i tego, że nie boją się przekraczać granic” – powiedział Woody Harrelson. „To, co kocham w tej marce, to to, że produkty są tworzone przez szefów kuchni, którzy zawsze na pierwszym miejscu stawiają smak, dzięki czemu tak łatwo jest przejść na produkty roślinne”.

Wicked Kitchen twierdzi dziś, że fundusze pomogą globalnej firmie CPG w dalszym rozwoju globalnych inicjatyw świadomości marki oraz rozszerzeniu dystrybucji detalicznej i innych kanałów o usługi gastronomiczne.

Niegodziwe produkty
© Zła kuchnia

Pete Speranza, dyrektor generalny Wicked Kitchen, komentuje dziś wegeconomist: „Ta pomostowa runda finansowania potwierdza ciągłe zainteresowanie i wiarę w znaczenie produktów wolnych od zwierząt, ale takich, które są cudownie przygotowane przez szefa kuchni dla szerszego uznania. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie na rynek jeszcze więcej smacznych innowacji w nadchodzących miesiącach”.

„Patrząc na krajobraz roślinny, Wicked Kitchen wyróżnia się w tłumie nie tylko ze względu na nasz ogromny rozwój, ale także ze względu na różnorodność w różnych działach supermarketów” – dodaje. „Fakt, że sprzedawcy detaliczni kupują wiele SKU, a niektórzy nawet przeznaczają całe mrożone zestawy drzwi dla naszych produktów, świadczy o tym, że chcą prezentować klientom różnorodne opcje pod jedną, odważną, roślinną marką, która ma szerszy zasięg. ”.

Pete Nadzieja
Dyrektor generalny Pete Speranza © Wicked Kitchen
Wicked informuje, że jej produkty są obecnie w ponad 6500 sklepach detalicznych w całych Stanach Zjednoczonych zaledwie rok po wejściu na rynek amerykański. Ponadto marka wprowadziła 23 produkty do wiodącego fińskiego sprzedawcy spożywczego, S-Market.

Od dziś do soboty Wicked Kitchen będzie uczestniczyć w targach Natural Products EXPO East w Pennsylvania Convention Center, 1101 Arch St, Philadelphia, PA 19107 – stoisko nr 1139.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *