Więcej młodych dorosłych niż kiedykolwiek pije kawę codziennieCodzienne wiadomości o kawie według magazynu Roast

picie kawy

Rekordowa liczba młodych dorosłych, w wieku 18-24 lat, pije kawę w Stanach Zjednoczonych, z czego 51% deklaruje, że w ciągu ostatniego dnia wypił jakiś rodzaj kawy, według najnowszego wydania raportu. Krajowe trendy danych dotyczących kawy (NCDT) raport wydany przez USA Krajowe Stowarzyszenie Kawy (NCA).

To najwyższa liczba od czasu, gdy raport zaczął śledzić trendy konsumpcyjne według demograficznej grupy wiekowej, i odzwierciedla tendencję wzrostową spożycia kawy przez młodych ludzi od początku pandemii. Poprzedni rekord dla osób w wieku od 18 do 24 lat wynosił 50%, ustalony w 2020 roku.

Raport NCDT, określany przez organizację non-profit jako „The Atlas of American Coffee”, śledzi trendy dotyczące kawy konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych od 1950 r. W 2020 r. raport przeszedł z jednej edycji rocznej na dwie edycje roczne – wiosną i jesienią. Jesienny raport jest obecnie dostępny za 1499 USD dla członków NCA i za 499 USD dla członków NCA.

Według NCA — organizacji non-profit, do której należy wiele największych w kraju firm zajmujących się paleniem kawy i handlem — jednym z najważniejszych wydarzeń w jesiennym wydaniu jest niepewność ekonomiczna.

mrożona kawa

Z raportu wynika, że ​​liczba osób pijących kawę, które deklarują, że ich sytuacja finansowa jest gorsza niż cztery miesiące temu, wzrosła o 59% w stosunku do poprzedniego raportu, na który ankietę przeprowadzono w styczniu 2022 roku. pijąc kawę w ciągu ostatniego dnia powiedzieli, że pili jakąś formę zimnej kawy (cold brew, mrożony napój lub mrożona mieszanka).

Tymczasem 32% respondentów przyznało, że piło kawę aromatyzowaną w ciągu ostatniego tygodnia. Najpopularniejszym smakiem była wanilia, następnie karmel i mokka.

Raport wykazał również, że liczba osób, które piły kawę poza domem – np. w kawiarni lub biurze – w ciągu ostatniego dnia nie wzrosła do poziomu sprzed pandemii. Liczba ta wykazała 12% spadek z 36% w styczniu 2020 r. do 28% obecnie. Kontrastuje to z raportem sprzed dwóch tygodni od grupy badawczej World Coffee Portal, sugerującym, że ogólna sprzedaż brutto kawiarni prawie dogoniła poziom sprzed pandemii.

Więcej informacji na temat raportu NCDT z jesieni 2022 r. można znaleźć na stronie Strona NCA.


Czy Twój biznes kawowy ma coś do przekazania? Powiadom redakcję DCN tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *