Wilfa Mundur Grinder i więcej od Lardery » CoffeeGeek

Po sprowadzeniu marki Wilfa do USA z importem nowego, znacznie ulepszonego ekspresu do kawy Wilfa Performance, Palarnia kawy Lardera zamierza poszerzyć swoją ekskluzywną i wysokiej klasy ofertę na rynku urządzeń do kawy. Tym razem chodzi o młynek do kawy i zalanie czajnika.

Szlifierka mundurowa Wilfa

Długo wyczekiwany młynek do mundurów Wilfa

Amerykanie na różnych forach kawowych przez ostatnie dwa lata przyglądali się z zadumą europejskimi blogerzy kawowi oraz YouTuberzy rozmawiamy o nowym młynku do kawy zaprojektowanym przez Tima Wendelboe dla Wilfa, skandynawskiej firmy bardzo podobnej do Breville. The Wilfa Uniform jest bardzo ceniony i dobrze oceniany w Europie, zdobywając wielu fanów. Do niedawna był dostępny tylko w wersji europejskiej 220V, ale to się wkrótce zmieni.

Lardera Coffee jest teraz wyłącznym importerem w Ameryce Północnej wersji 110V munduru Wilfa, która pojawi się wiosną przyszłego roku. CoffeeGeek ma model podglądu nowej wersji amerykańskiej i wkrótce przeprowadzi pełny proces recenzji.

Wilfa Uniform to bardzo ciekawe podejście do koncepcji młynka do kawy. Młynek od początku do końca (gra słów nie jest przeznaczony) jest przeznaczony do uzyskiwania wyjątkowych rezultatów w przypadku kawy przelewowej, syfonowej i automatycznej. Może również dobrze grindować espresso, aeropress i garnek prasowy. Posiada duże płaskie żarna 58 mm przeznaczone do szlifierek komercyjnych. Uniform ma również szereg funkcji, które wyróżniają go na zatłoczonym rynku młynków. Nawet jego kształt i design są dość wyjątkowe w świecie kawy. Mundur wygląda jak elegancki czarny pojemnik na ladzie, z jednym guzikiem z przodu (uwaga: ten importowany model ma również logo Ladery nad kubkiem).

Niektóre z wyróżniających się funkcji to:

  • To młynek jednodawkowy: ale może obsłużyć nawet maksymalną objętość do zaparzania w Wilfa Performance (ponad 100g).
  • Funkcja automatycznego wyłączania. Młynek wykrywa, kiedy nie ma już kawy i wyłącza się.
  • Zadziory obracają się bardzo wolno, aby nie podgrzewać mielonej kawy (Wendelboe nalegał na to).
  • Niektóre modele (choć nie ten importowany przez Laderę) mają wagę do kawy jako pokrywę komory na ziarna.
  • Jest zaskakująco ciężki jak na swój rozmiar (dużo metalu w środku).
  • Komora mielenia jest wykonana ze stali nierdzewnej w celu zmniejszenia elektryzowania.
  • Bardzo cicha praca; silnik pracuje cicho, a ponieważ centralny obszar mielenia znajduje się kilka centymetrów od zewnętrznej obudowy, dźwięk mielenia kawy jest wyciszony.
  • Konstrukcja wnętrza i mechanika komory żarna zapewnia bardzo minimalną retencję kawy między użyciami.
  • Bardzo specyficzny punkt zerowy i powtarzalne ustawienia mielenia (łącznie 41).

Obecnie testujemy mundur Wilfa i Pierwsze spojrzenie zostanie opublikowane w połowie listopada. Nasza pełna recenzja pojawi się bliżej daty premiery produktu w USA wiosną przyszłego roku. Kiedy pojawi się na rynku, będzie kosztować 299 USD. Więcej informacji można znaleźć na Strona internetowa Lardery.

Lardera inteligentny czajnik elektryczny

Lardera pracował z Czas Więcejdobrze zapowiadający się chiński producent wysokiej klasy kawowych specjałów, który sprowadzi popularny czajnik firmy „Fish” do USA. To jest wersja czajnika bez bluetooth. Wersja Lardery działa z mocą 1350 W przy zasilaniu 110 V, zamiast 1500 W w modelach europejskich i azjatyckich.

The Inteligentny czajnik elektryczny to jeden z najlżejszych czajników z regulacją temperatury na rynku. Posiada również bardzo smukły profil pionowy. Dużo uwagi poświęcono zarówno projektowi, jak i kształtowi ramienia do nalewania typu „gęsia szyja” i wycięciu dziobka u góry, aby zapewnić doskonałą kontrolę przepływu podczas nalewania, od zaledwie 2 ml na sekundę do 30 + ml na sekundę prędkości nalewania garnki prasujące lub na herbatę. Używam tego czajnika od kilku tygodni i bardzo podoba mi się działanie i kontrola nalewania. Niewielka waga jest również zauważalnym dobrodziejstwem dla przelania „akcji”.

Podstawa i interfejs użytkownika Lardera Smart Electric Kettle są dość wyjątkowe i różnią się od większości innych „cyfrowych” czajników nalewowych dostępnych na rynku. Interfejs jest niewidoczny, gdy urządzenie jest wyłączone, ale włącz go, a zobaczysz wskaźniki i liczby na wyświetlaczu. Odczytuje nawet aktywną temperaturę wody w czajniku z dokładnością do 0,1C (chociaż żądaną temperaturę można ustawić tylko w pełnych stopniach).

Na podstawie czajnika znajdują się trzy obszary „miękkie w dotyku”. Po lewej stronie znajduje się przycisk „podtrzymania temperatury”, który po naciśnięciu ustawia czajnik w trybie podtrzymywania temperatury przez 30 minut. Przytrzymaj go długo, gdy czajnik nie pracuje, a ustawi czajnik do pełnego wrzenia: 212F lub 100C. Po prawej stronie znajduje się przycisk „play/pause” do uruchamiania lub zatrzymywania czajnika.

Trzeci miękki obszar dotykowy to dotykowy obszar suwaka do zmiany temperatury, przesuwania w lewo i obniżania temperatury docelowej. Przesuń w prawo, aby go podnieść. Jeśli wprowadzasz drobne poprawki, jest to łatwy proces. Jeśli idziesz ze 100C do 65C, spodziewaj się kilkukrotnego przesunięcia w lewo. Czajnik można zmieniać między stopniami Fahrenheita i Celsjusza.

Czajnik nie posiada żadnej funkcji timera. Posiada funkcję podtrzymania temperatury, którą należy aktywować przy każdym użyciu. Jak wspomniano powyżej, czajnik posiada również nieudokumentowaną funkcję „natychmiastowego gotowania”, osiągniętą przez długie naciśnięcie obszaru miękkiego przycisku podtrzymania temperatury. Naciśnięcie go natychmiast zmienia temperaturę docelową na 100C/212F.

Lardera twierdzi, że to najszybszy czajnik na rynku, który przetestujemy. Ich liczba może być oparta na wersji 1500W 800ml. Wersja 1350W, którą Lardera importuje na rynek 110V, może być nieco wolniejsza, ale jest prawie pewne, że jest szybsza niż większość czajników przelewowych dostępnych obecnie na rynku, które działają z mocą 1000W lub 1200W.

będziemy robić pełna recenzja czajnika na blogu z ocenami i rekomendacjami, do publikacji pod koniec listopada. Inteligentny czajnik elektryczny Lardera jest już dostępny za 149 USD.

Dwa nowe produkty z palarni kawy Lardera – Wilfa Uniform Grinder oraz Smart Kettle


Mark posiada certyfikaty kanadyjskiego, USA i World Barista Championship Judge zarówno w dziedzinie sensorycznej, jak i technicznej, a także pracuje jako instruktor szkolenia w zakresie kawy i espresso. Założył CoffeeGeek w 2001 roku.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *