Witamy w 4 nowych członkach Relais Desserts – Relais Desserts


Każdy z nich ubiegał się o członkostwo i był wspierany przez 2 „sponsorów”. Następnie zostali odwiedzeni przez panel członkowski, aby zatwierdzić ich wniosek.

Pozostało im tylko wykonać demo przed cukierniami Relais Desserts i zaprezentować utwór artystyczny. Wszyscy czterej wykonali misję znakomicie, umożliwiając im wstąpienie do stowarzyszenia.

Zdjęcie z prezentacji kurtek Relais Desserts i tabliczek, które będą mogli przymocować w swoim sklepie. Prezentowali je Vincent Guerlais, prezes stowarzyszenia oraz Jeff Oberweis i Pierre Hermé, wiceprezesi.

Prezentacja każdej osoby:

ALEXANDRE GELY W POITIERS

Ten pochodzący z Poitiers, bardzo przywiązany do swojej ojczyzny, rozpoczął naukę u Alaina Rigauda w Saint-Julien-l’Ars, który dał mu zasmakować w tym zawodzie.

Jednak dopiero spotkanie z panem Bernardem Andrieux, ówczesnym właścicielem la maison Fink, postawiło mu wszystko na głowie i stworzyło miłość do czekolady. Kontynuował naukę z dyplomem zawodowym, w tym uzupełniającym kursem czekolady.

W 2005 roku został zatrudniony w Paryżu w jednej z najlepszych cukierni w Saint-Germain-des-Prés, Gérarda Mulota, w której osiągnął wszystkie poziomy. Kilka lat później miał okazję wrócić do domu i przejąć od swojego mentora. Dziś, będąc od ponad 10 lat szefem cukierni Fink, cieszy się, że może przekazać swoją pasję swoim uczniom.

Desery i prezentacja autorstwa Alexandre Gely

DAVIDE COMASCHI W MEDIOLAN

Po błyskotliwych studiach we Włoszech ten szef kuchni wspiął się na szczeble świata cukiernictwa w ciągu zaledwie kilku lat. Doceniany przez rówieśników zarówno za talent, jak i wiedzę, zdobył wiele nagród, w tym złoty medal na Mistrzostwach Włoch 2008 i srebrny medal na Pucharze Świata Cukierni.

To naturalne, że w 2013 roku został upragnionym mistrzem konkursu World Chocolate Masters ze swoją rzeźbą „Forever Taste”, która mierzyła ponad dwa metry wysokości. 26 października 2020 David otrzymał również nagrodę Master of Art & Crafts we Włoszech.

Jest najmłodszym szefem kuchni, który kiedykolwiek otrzymał tę nagrodę.

Dziś David Comaschi jest dyrektorem Centrum Akademii Czekolady w Mediolanie i nadal imponuje zarówno opinii publicznej, jak i swoim kolegom swoimi pomysłami łączącymi design, wielkość i zachwyt.

Desery i prezentacja Davide Comaschi

DOLINA VINCENTA PRZY SABLES D’OLONNE

Vincent Vallée odkrył świat gastronomii i cukiernictwa w bardzo młodym wieku dzięki wakacyjnej pracy w restauracji swoich rodziców „Villa Dilecta” 1 makaronikiem przewodnika Michelin. Uwiedziony kreatywnymi możliwościami cukierni, w wieku 15 lat podjął naukę zawodu u Jeana Claude’a Davida (najlepszego lodziarza we Francji). Zdał dyplom zawodowy cukiernika i zdobył tytuł Najlepszego Praktykanta Vendee.

Dołączył do zespołów Alaina Chartiera (Relais Desserts, najlepszego producenta lodów we Francji i mistrza świata w mrożonych deserach), aby zdobyć dodatkowe kwalifikacje i dyplom techniczny jako cukiernik. Przez trzy lata pracował z Patrickiem Gelencserem, zapalonym mistrzem czekolady (Relais Desserts), gdzie odkrył pasjonującą i wymagającą pracę „Bean to Bar”.

W poszukiwaniu nowych horyzontów wyjechał na południowy zachód i został szefem laboratorium cukierniczo-czekoladowego w Thierry Bamas (najlepszy cukiernik we Francji i mistrz świata mrożonych deserów).

Z pasją do doskonalenia stale bierze udział w konkursach, pielęgnując w ten sposób swoje wymagania artystyczne i techniczne. Jego doświadczenia i wsparcie mentorów pozwoliły mu zdobyć tytuł World Chocolate Master, oferując kreacje smakowe, których równowaga jest skrupulatnie i z pasją rozwijana do momentu idealnej harmonii.

Desery i prezentacja Vincent Vallée

MARIJN COERTJENS, W Gandawie, BELGIA

Od najmłodszych lat Marijn wiedział, że jego miłość do ciast i czekolady zabierze go w daleką podróż. Jego twórczą inspiracją były jego pierwsze staże w Japonii. Słynna cukiernia Ducobu w Waterloo, gdzie trenował
w życzliwym środowisku Marca Ducobu (Relais Desserts), również odegrał decydującą rolę w jego tożsamości jako chocolatier / patissier.

W 2007 roku Marijn otrzymał krajowe uznanie, kiedy został wybrany belgijskim mistrzem czekolady podczas finału Belgian Chocolate Masters. Następnie na poziomie światowym otrzymał brązowy medal Mistrzostw Świata w Cukierniach 2011 w Lyonie.

Marijn następnie zarządzał zespołem Peninsula Hong Kong przez 5 lat jako cukiernik. W 2015 roku po raz drugi zdobył tytuł Czekoladowego Championa Belgii. W tym samym roku wziął udział w Mistrzostwach Świata Mistrzów Czekolady w Paryżu, gdzie zdobył brązowy medal.

W 2016 roku otworzył swoją firmę w Gandawie.

Desery i prezentacja Marijn Coertjens

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *