WNWN wprowadza na rynek wegańską wersję Daim Bar, „Wszystko za darmo” Waim! Bar – wegetarianin

WNWN Food Labslondyński producent czekolady bez kakaowej wprowadzi limitowaną wersję swojej nowej czekolady Waim! bar, „bezpłatna” wersja kultowego europejskiego batonika Daim.

Cel WNWN! baton jest bezmleczny, bezglutenowy, bez oleju palmowego, bez kofeiny i wegański. „Nasz nowy baton to nasze podejście do kultowego europejskiego batonika, ale bez katastrofalnego wpływu na ludzi i planetę” – stwierdza firma.

Na początku tego roku WNWN wprowadził na rynek wegańską czekoladę bez ziaren, twierdząc, że jest to pierwsza tego rodzaju czekolada, która pojawiła się na rynku. CEO i współzałożyciel Ahrum Panie, skomentował: „Nasz nawyk czekolady przyczynia się do wylesiania, utraty różnorodności biologicznej, erozji gleby, emisji CO2, niewolnictwa dzieci i nieuczciwych praktyk handlowych”.

Proszek kakaowy
©WNWN Food Labs

Jak możliwa jest czekolada bez kakao?

Od wieków sproszkowane strąki chleba świętojańskiego były używane w Grecji, Hiszpanii, Włoszech i Portugalii jako alternatywa dla kakao ze względu na ich podobieństwo w kolorze i smaku.

Bezkakaowa czekolada WNWN jest wytwarzana z całych składników roślinnych, takich jak brytyjski jęczmień i chleb świętojański, które są następnie przetwarzane przy użyciu tradycyjnych technik fermentacji, podobnych do produkcji piwa i sera.

Po sfermentowaniu składniki są palone przy użyciu zastrzeżonego procesu, aby zbudować profil smaku, który odzwierciedla złożoność i skład czekolady oraz właściwości rozpływania się masła kakaowego, bez użycia kakao. Waim! batonik został stworzony w laboratoriach firmy przy pomocy własnej firmy produkującej czekoladę, która opracowała wegański przepis na orzechowe, chrupiące toffi zanurzone w pierwszej na świecie czekoladzie bez kakao, wyjaśnia WNWN.

W niecały rok od założenia firma WNWN, wymawiana jako „win-win”, opracowała dwa produkty, wykorzystując swoją technologię do wytwarzania produktów czekoladowych bez kakao, które smakują, topią się, łamią i pieczą jak prawdziwa czekolada.

WNWN alternatywna czekolada
©WNWN Food Labs

Wygrana dla ludzi i planety

Zgodnie z oceną cyklu życia konwencjonalnego łańcucha dostaw czekolady, praktyki uprawy kakao są odpowiedzialne za niszczenie siedlisk w wyniku wylesiania. Firma twierdzi, że czekolada bez kakao emituje o 80% mniej CO2 i nie opiera się na pracy dzieci.

Ponad milion dzieci pracujących szacuje się, że pracuje na Wybrzeżu Kości Słoniowej i Ghanie, gdzie uprawia się trzy czwarte światowego kakao. W przeciwieństwie do większości czekolad na rynku masowym i jego bezkakaowych konkurentów, WNWN unika również oleju palmowego: podobnie jak kakao, olej palmowy jest odpowiedzialny za wiele szkód dla środowiska” – dodaje Ahrum Pak.

Plany firmy obejmują odkrywanie produktów spożywczych, takich jak kawa, herbata i wanilia, aby przyszłe wersje były odporne na zmiany klimatu, utratę bioróżnorodności oraz nieetyczne i niezrównoważone praktyki rolnicze i pracy.

Cel WNWN! bar będzie dostępny od 28 września wyłącznie na stronie internetowej firmy. Pudełko z trzema batonami będzie sprzedawane za 8 funtów, koszty wysyłki i podatków.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *