Woda gazowana z kofeiną: 13 najlepszych marek i zawartość kofeiny

woda gazowana w szklankach

Dla niektórych woda gazowana z kofeiną to idealne połączenie orzeźwienia musującej, gazowanej wody i pobudzającego kopa kofeiny. Zazwyczaj wody gazowane zawierające kofeinę mają stosunkowo niską zawartość kofeiny, przynajmniej w porównaniu z napojami energetycznymi o dużej zawartości kofeiny, ale do wyboru jest wiele wód zwykłych i smakowych.

Poniżej przyjrzymy się 13 markom wody gazowanej z kofeiną, w tym ich zawartości kofeiny, abyś mógł wybrać tę, która jest dla Ciebie odpowiednia.

przegroda 3

13 najlepszych marek wody gazowanej z kofeiną:

1. Aha

Woda gazowana AHA

Rozmiar napoju: 12 uncji
Kofeina (na drinka): 30 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 2,5 miligrama

Aha jest produkowana przez Coca-Colę, a jej warianty zawierające kofeinę są dostępne do wyboru z cytrusami i zieloną herbatą, mango i czarną herbatą oraz z jabłkiem i białą herbatą Fuji, z których wszystkie zawierają 30 miligramów kofeiny w 12-uncjowej puszce. Są też smaki bezkofeinowe, więc jeśli szukasz kofeinowego hitu, koniecznie sprawdź odmianę, którą kupujesz.


2. Arti

Arti Kofeinowa woda gazowana, koreańska gruszka

Rozmiar napoju: 12 uncji
Kofeina (na drinka): 120 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 10 miligramów

Arti jest wysoce kofeinową wodą gazowaną z 120 miligramami kofeiny w każdej 12-uncjowej puszce, co daje cztery razy więcej kofeiny niż Aha powyżej. Smaki to imbir, koreańska gruszka, mandarynka i persimmon. Chociaż ma poziom kofeiny związany z napojami energetycznymi, Arti wykorzystuje naturalne aromaty i jest wolny od sztucznych słodzików i barwników.


3. Bąbelki

BUBBL'R twisted elix'r, przeciwutleniająca woda gazowana

Rozmiar napoju: 12 uncji
Kofeina (na drinka): 69 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 5,75 miligrama

Bąbelki występuje w szerokiej gamie smaków i twierdzi, że oferuje „bąbelki z korzyściami”. Oprócz naturalnej kofeiny pochodzącej z ekstraktu z nasion guarany zawiera również witaminy A i B, nie zawierając cukru ani sztucznych słodzików. Wykorzystuje stewię, aby zapewnić słodycz, dzięki czemu każda puszka zawiera 69 miligramów kofeiny i tylko 5 kalorii na puszkę.


4. Bąbelkowe odbicie

bąbelkowa woda gazowana z kofeiną

Rozmiar napoju: 12 uncji
Kofeina (na drinka): 35 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 2,9 miligrama

Bąbelkowe odbicie to lekko kofeinowy napój firmy PepsiCo o smakach obejmujących potrójną jagodę, mango i marakuję oraz jagodę i granat. Wszystkie puszki zawierają 35 miligramów kofeiny i są dostarczane w 12-uncjowych porcjach. Napoje są kaloryczne i bezcukrowe oraz zawierają mało kofeiny w porównaniu z innymi.


5. Ćwierkanie

Rozmiar napoju: 12 uncji
Kofeina (na drinka): 50 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 4,2 miligrama

Chirp Sparkling Energy Water występuje w różnych smakach, od różowego grejpfruta po czarną wiśnię, a każda 12-uncjowa puszka zawiera 50 miligramów kofeiny pochodzącej z białej herbaty. Woda gazowana nie zawiera cukru i nie zawiera kalorii. Zawiera również L-teaninę, która pomaga poprawić koncentrację, dając zastrzyk samej kofeinie.


6. Guru Energia organiczna

Guru Energia organiczna

Rozmiar napoju: 12 uncji
Kofeina (na drinka): 140 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 11,67 miligramów

Guru Energia organiczna to woda gazowana z kofeiną wytwarzana przy użyciu kofeiny z zielonej herbaty i guarany. Jest wysoce kofeinowy i zawiera ponad 11 miligramów kofeiny na uncję płynu. Występuje w pięciu odmianach smakowych, w tym oryginalnym i lekkim, a także tropikalnym ponczu, yerbie i matcha. Napoje nie zawierają kalorii i są wytwarzane z ekologicznych, naturalnych produktów.


7. Energia Hi-Ball

Energia Hi-Ball

Rozmiar napoju: 16 uncji
Kofeina (na drinka): 160 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 10 miligramów

Energia Hi-Ball to napój energetyczny, który jest dostępny w naprawdę szerokiej gamie smaków i ma 10 miligramów na uncję płynu, co czyni go napojem energetycznym o dużej zawartości kofeiny. Wykorzystuje naturalne składniki, nie zawiera cukru ani kalorii i zawiera organiczną kofeinę, a także żeń-szeń, guaranę i witaminy z grupy B.


8. Nieograniczona lekka kofeina

Nieograniczona lekko kofeinowa woda gazowana, gruszka ogórkowa

Rozmiar napoju: 12 uncji
Kofeina (na drinka): 35 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 2,9 miligrama

Bezgraniczny robi dwa rodzaje energetyzującej wody gazowanej: jedną zawierającą L-teaninę i wersję z lekką kofeiną. Limitless Lightly Caffeinated zawiera niecałe 3 miligramy kofeiny – pochodzącej z ziaren kawy – na uncję płynu, co czyni ją jednym z najlżejszych kofein na liście. Jest dostępny do wyboru z hibiskusem arbuzowym lub grejpfrutowym i nie zawiera cukrów, słodzików ani kalorii.


9. Perrier Energize

Perrier Energize Gazowany napój energetyczny o smaku granatu

Rozmiar napoju: 8.45 uncji
Kofeina (na drinka): 99 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 11,7 miligramów

Perrier to bardzo znana marka wody gazowanej, która dodała do swojej linii produktów wersję z kofeiną. W rzeczywistości, z 99 miligramami kofeiny w 8,45-uncjowej puszce, jest to jedna z najbardziej kofeinowych wód gazowanych na liście i daje mniej więcej taką samą ilość kofeiny, jaką można znaleźć w filiżance parzonej kawy podobny rozmiar. Smaki to mandarynka, granat i grejpfrut.


10. Napój Energetyczny Fokus

Woda gazowana z kofeiną fosforową

Rozmiar napoju: 11,5 uncji
Kofeina (na drinka): 75 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 6,5 miligrama

Napój Energetyczny Fokus to napój gazowany o umiarkowanie zawartości kofeiny, który zawiera 75 miligramów kofeiny na puszkę, a także L-teaninę, które pochodzą z herbaty. Napoje nie zawierają cukru, słodzików ani kalorii. Smaki obejmują colę, piwo korzenne, czerwoną pomarańczę, ogórek i miętę, a także wybór opcji owocowych.


11. Soleil i kofeina

Rozmiar napoju: 12 uncji
Kofeina (na drinka): 35 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 9 miligramów

Soleil & Caffeine to kofeinowa wersja napoju gazowanego Soleil firmy Safeway. 12-uncjowa puszka zawiera 35 miligramów kofeiny, czyli mniej więcej tyle samo, co puszka standardowego napoju gazowanego. Napój dostępny jest w trzech smakach, a kofeinę uzyskuje się z ziaren zielonej kawy. Smaki kofeiny to limonka, czerwona pomarańcza i grejpfrut.


12. lód musujący

lód musujący + kofeina woda gazowana z marakui

Rozmiar napoju: 16 uncji
Kofeina (na drinka): 70 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 4,4 miligrama

lód musujący jest napojem o umiarkowanej zawartości kofeiny, który zawiera mniej niż 4,4 miligrama kofeiny na uncję płynu, ale ponieważ jest dostępny w dużej 16-uncjowej puszce, można uzyskać rozsądny zastrzyk kofeiny z porcji. Napój o mieszanych smakach jagodowych, jabłkowo-malinowych i cytrusowych twistów zawiera również witaminy z grupy B oraz ekstrakt z zielonej herbaty. Nie zawiera cukru, ale ma niewielką ilość słodzika, co daje 5 kalorii na puszkę.


13. Yerbae

Yerbae Energy Seltzer

Rozmiar napoju: 12 uncji
Kofeina (na drinka): 100 miligramów
Kofeina (na uncję płynu): 8,3 miligrama

Yerbae oferuje wybór kofeinowych seltzerów, a także innych napojów energetycznych i szczyci się „składnikami, które możesz wymówić”. Ich seltzery energetyczne zawierają tylko siedem składników i są dostępne w różnych smakach. Zawierają zero cukrów, zero kalorii i nie zawierają sukralozy. Seltzery zawierają 100 miligramów kofeiny w 12-uncjowej puszce, co czyni je napojem od skromnego do wysoce kofeinowego.

przegroda 4

Ranking zawartości kofeiny

W celach informacyjnych uwzględniliśmy zawartość kofeiny w Coca-Coli, typowym espresso i Red Bull.

Marka Rozmiar napoju Kofeina (na drinka) Kofeina (na uncję płynu)
Aha 12 uncji 30 miligramów 2,5 miligrama
Koks 12 uncji 34 miligramy 2,83 miligrama
Bąbelkowe odbicie 12 uncji 35 miligramów 2,9 miligrama
Nieograniczona lekka kofeina 12 uncji 35 miligramów 2,9 miligrama
Soleil i kofeina 12 uncji 35 miligramów 2,9 miligrama
Ćwierkanie 12 uncji 50 miligramów 4,2 miligrama
lód musujący 16 uncji 70 miligramów 4,4 miligrama
Bąbelki 12 uncji 69 miligramów 5,75 miligrama
Fokus 11,5 uncji 75 miligramów 6,5 miligrama
Yerbae 12 uncji 100 miligramów 8,3 miligrama
Napój Energetyczny Red Bull 8.46 uncji 80 miligramów 9,5 miligrama
Arti 12 uncji 120 miligramów 10 miligramów
Energia Hi-Ball 16 uncji 160 miligramów 10 miligramów
Guru Organiczne 12 uncji 140 miligramów 11,67 miligramów
Perrier Energize 8.45 uncji 99 miligramów 11,7 miligramów
Espresso 1,5 uncji 75 miligramów 50 miligramów

Spośród produktów zawierających wodę gazowaną z kofeiną, które udało nam się znaleźć, Aha ma najniższą zawartość kofeiny i faktycznie zawiera nieco mniej na uncję płynu niż Coca-Cola. Chociaż Perrier Energize ma najwyższą zawartość kofeiny w wodach gazowanych i zauważalnie więcej niż Red Bull, żaden nie zbliży się do ilości kofeiny na uncję płynu jak tradycyjne espresso.

przegroda 2

Wniosek

Woda gazowana może nie być pierwszym napojem, o którym ludzie myślą, gdy szukają zastrzyku kofeinowego, ale oferuje musujące kopnięcie, które może Cię obudzić. Gazowana woda z kofeiną dodaje temu gazowanemu zastrzykowi dodatkowego kopa dzięki zawartości kofeiny, która często przewyższa standardowe napoje gazowane, takie jak Coca-Cola, a nawet, w niektórych przypadkach, zawiera więcej kofeiny na uncję płynu niż takie jak Red Bull. Jednak nic nie zdoła zdobyć kofeinowej korony tradycyjnego włoskiego espresso.


Wyróżnione zdjęcie: benjamas11, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *