Wolne składowanie do 2025 r. | Słodkie desery uliczne

Za deserami jest więcej niż dobre składniki. Mamy szczere zaangażowanie na rzecz naszej planety, naszej społeczności i naszych ludzi. Przestrzeganie społecznie odpowiedzialnych zakupów, aby nasz świat mógł rozkwitać dla przyszłych pokoleń. To jest nasze zobowiązanie wobec naszych partnerów i klientów.

W 2022 roku Sweet Street ogłosiła inicjatywę „Stanowisko bezpłatne do 2025 roku”. Dzięki partnerstwu ze zrównoważonymi elektrowniami, strumień odpadów piekarni zostanie przekształcony w paliwo biodiesel, a wszystkie pozostałe materiały zostaną poddane recyklingowi lub wykorzystane jako paliwo do wytwarzania energii elektrycznej.

Biodiesel to odnawialne, biodegradowalne paliwo wytwarzane w kraju z olejów roślinnych, tłuszczów zwierzęcych lub tłuszczu restauracyjnego z recyklingu. Biodiesel spełnia zarówno wymagania dotyczące oleju napędowego opartego na biomasie, jak i ogólnie zaawansowanego biopaliwa, zgodnie ze standardem paliw odnawialnych. Odnawialny olej napędowy, zwany również „zielonym olejem napędowym”, różni się od biodiesla. (

Przetwarzamy tekturę, aluminium, metal, tworzywa sztuczne i cały papier. Zamiast wysyłać odpady na wysypisko śmieci, albo poddajemy je recyklingowi, albo wykorzystujemy je jako paliwo do wytwarzania energii elektrycznej w pobliskiej elektrowni. Zmniejsza również liczbę zaciągów, co pozwala oszczędzać gaz i ogranicza emisje. W ten sposób ograniczyliśmy transport odpadów o prawie 1000 ton w ciągu 2 lat. Intensywnie dążymy do naszego celu, aby do 2025 r. być całkowicie wolnym od wysypisk śmieci.

Produkujemy mrożone desery wysyłane na cały świat i musimy dostarczać je w jak najlepszym stanie, bez żadnych problemów z bezpieczeństwem żywności. Oprócz spełniania norm dotyczących żywności, ponad 95% naszych plastikowych opakowań nadaje się do recyklingu numer 1 lub 6. Zmniejszyliśmy rozmiar naszych opakowań, a nasz karton wysyłkowy jest wykonany z materiału pochodzącego z recyklingu. W rzeczywistości 46% włókien użytych do produkcji wszystkich naszych opakowań z tektury falistej jest odzyskiwanych/poddawanych recyklingowi. Nasi dostawcy opakowań z tektury falistej posiadają certyfikat Inicjatywy Zrównoważonego Lasu.

Nasza piekarnia działa z nastawieniem na oszczędzanie energii. Nieustannie poszukujemy sposobów na zmniejszenie naszego śladu środowiskowego. Ostatnie projekty obejmowały instalację napędów o zmiennej częstotliwości w celu zmniejszenia prędkości wentylatorów tam, gdzie to możliwe (redukcja energii elektrycznej), automatyzację pracy wieży chłodniczej w celu lepszej kontroli zużycia wody (redukcja wody) oraz wykorzystanie ciepła rozpraszanego przez nasz system chłodzenia produktu do ogrzewania wody w naszym zakładzie przez cały rok.

Przeczytaj więcej o naszej odpowiedzialności społecznej i środowiskowej tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *