Wskazówki dotyczące gotowania z kawą dla smakoszy

kawa gejsza, kawa Panama gejsza, kawa ziarnista Panama gejsza, kawa ziarnista gejsza, kawa gesza

Przygotuj się z torebką wysokiej jakości ziaren kawy Panama Geisha i prawdopodobnie masz na myśli tylko jedną rzecz:

Zaparz idealną filiżankę javy i rozpłyń się w czystej błogości, jaką przynosi.

Towary tak rzadkie i pożądane jak kawa Geisha najlepiej smakować w ich najczystszej postaci. Nieskażone i niesfałszowane ziarna kawy Panama Geisha (aka Gesza kawa) wymagają najwyższego szacunku.

Mimo to jest czas i miejsce, aby rozważyć dodanie ulubionej kawy do ulubionych przepisów. Może pozostała ci niewielka garść fasoli, która nie rozciągnie się do filiżanki, a może ostatnie kilka ziaren w twoim schowku jest już skończone. Tak czy inaczej, dobre wykorzystanie każdego ostatniego ziarna, jakie masz, ma sens.

Gotowanie z kawą może być świetne, aby nic się nie zmarnowało. Możliwe jest nawet wykorzystanie zużytych fusów z kawy, które już zaparzyłeś, aby wymyślić fantastyczne przepisy. Biorąc pod uwagę cenę ziaren kawy Panama Geisha, wymyślanie sposobów na ciągnięcie z nimi podwójnego obowiązku nigdy nie jest złym pomysłem!

Wystarczy szybkie wyszukiwanie w sieci, aby znaleźć świat inspirujących przepisów i mikstur kulinarnych, w których można spróbować swoich sił. Ale jeśli nas o to poprosisz, istnieją trzy bezkonkurencyjne sposoby na wprowadzenie kawy do kuchni – w tym wyśmienite ziarna, takie jak kawa Gesha:

Mokre Marynaty do Mięsa

Po pierwsze, odrobina kawy dodana do ulubionej marynaty w płynie może być właśnie tym, co nada mięsu piękny słodko-gorzki smak. Kawa od dawna jest ulubionym miejscem do przyprawiania meksykańskich potraw, ale jest również świetna do zamarynowania wszystkiego, co planujesz rzucić na grilla. Zużyte fusy po kawie dodane do jakiegoś słodkiego grilla mogą być całkowicie odmienione – po prostu usuń nadmiar marynaty przed grillowaniem i obserwuj, jak mięso pięknie karmelizuje się na twoich oczach.

Kawa sucha przyprawa Rub

Możesz też zrobić fantastyczne nacieranie na sucho prawie do wszystkiego, ale nic nie smakuje lepiej z tą super prostą mieszanką przypraw niż dobry stek. Zasadniczo wszystko, co musisz zrobić, to połączyć resztki kawy mielonej z solą, papryką i może odrobiną brązowego cukru. Wcieraj obficie w kawałki wieprzowiny lub wołowiny, zanim dasz dużo czasu na zaparzenie. Jeśli chcesz poprowadzić sprawy w nieco innym kierunku, możesz również spróbować dodać trochę proszku kakaowego do kremu lub doprawić go odrobiną pieprzu cayenne.

Bezkonkurencyjna dawka śniadania

Na koniec, istnieje tak wiele opcji do zbadania, aby zażywać poranny zastrzyk kofeiny w nowe miejsca. Na przykład ubijanie własnego masła z kawą może wystarczyć do przekształcenia zwykłego stosu naleśników w coś poważnie dekadenckiego. Boczek zaparzany kawą jest również milion razy bardziej rozkoszny, niż się wydaje, podobnie jak połączenie syropu klonowego i kawy premium. Niezależnie od tego, czy jest to słodkie, pikantne, czy satysfakcjonujące połączenie obu, istnieje szansa, że ​​można to poprawić, dodając strategicznie swoją ulubioną kawę.

Możesz teraz zamówić świeżo paloną 100% kawę Panama Geisha w sklepie internetowym Haymana. Jest dostępny w różnych rozmiarach, od pudełka 100g (3,5 uncji) do pudełka 680 g (24 uncji). Możesz również wybrać różne formaty, ponieważ nasza Panama Geisha jest dostępna jako zielona kawa ziarnista (tj. niepalona kawa ziarnista / surowa kawa ziarnista do domowego palenia w palarni kawy), palona kawa ziarnista, kawa mielona, ​​kawa w saszetkach kompatybilne z Nespresso®* ekspresy i kapsułki kompatybilne z Keurig K-Cup®* – kliknij tutaj, aby zamówić kawę Panama Gesha już teraz, oferujemy bezpłatną wysyłkę na cały świat!

* Nespresso® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Société des Produits Nestlé SA, niepowiązanym z Hayman®. Nasze saszetki do espresso nie są tworzone ani sprzedawane przez Nespresso®.

** Keurig i K-Cup są zastrzeżonymi znakami towarowymi Keurig Green Mountain, Inc. niezwiązany z Hayman®. Nasze kapsuły nie są tworzone ani sprzedawane przez Keurig®.Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *