Wskazówki dotyczące pieczenia dla początkujących — piecz lub przerwij

Jesteś nowy w pieczeniu lub po prostu chcesz poprawić swoje umiejętności pieczenia? Te wskazówki dotyczące pieczenia dla początkujących to idealne miejsce na rozpoczęcie stania się lepszym piekarzem.

Wskazówki dotyczące pieczenia dla początkujących bakeorbreak.com

Wskazówki dotyczące pieczenia dla początkujących

Prawdopodobnie słyszeliście, że chociaż gotowanie jest sztuką, pieczenie to nauka. I to prawda! Pieczenie wymaga precyzji i uwagi, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Jeśli dopiero zaczynasz piec, może to być onieśmielające. Ale dobrą wiadomością jest to, że jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja podróż do pieczenia przebiegała gładko.

Chociaż zasad pieczenia jest wiele, to są to podstawy – o których musisz pamiętać za każdym razem, gdy pieczesz. Nawet jeśli pieczesz od lat, zawsze dobrze jest odświeżyć podstawy.

Czy jesteś gotowy, aby poprawić swoje umiejętności pieczenia? Zróbmy to!

Przeczytaj przepis

To może wydawać się oczywiste, ale mam na myśli, że powinieneś przeczytać przepis całkowicie. Czy składniki trzeba najpierw przygotować? Jakiej patelni potrzebujesz i jak ją przygotować? Czy jest jakiś bezczynny krok (jak schładzanie ciasta), który wydłuży czas? Poświęcenie czasu na ocenę potrzebnych składników, sprzętu i czasu znacznie przyczyni się do powodzenia pieczenia.

Jeśli przepis wymaga składników w temperaturze pokojowej lub stopionych, pamiętaj, aby zaplanować na to czas. Często dobrym pomysłem jest umieszczanie masła, jajek, śmietany lub innych zimnych składników. Zazwyczaj najlepiej jest również pozwolić, aby stopione składniki, takie jak masło lub czekolada, lekko ostygły. W większości przypadków składniki w podobnej temperaturze ułatwią mieszanie i zapewnią lepsze wyniki.

Przygotuj swoje składniki

Francuskie wyrażenie „mise en place” często kojarzy się z pieczeniem. Oznacza to po prostu umieszczenie wszystkiego na swoim miejscu. W pieczeniu oznacza to zebranie wszystkich składników i sprzętu przed rozpoczęciem pieczenia.

Zebranie wszystkiego razem w ten sposób służy kilku celom. Przede wszystkim oznacza to, że proces pieczenia przebiegnie sprawniej. Po drugie, zapewnia, że ​​masz wszystko, czego potrzebujesz. Nie chcesz przechodzić do połowy przepisu tylko po to, by zdać sobie sprawę, że brakuje Ci składnika!

Oprócz zbierania i odmierzania składników, przygotuj swój sprzęt. Przygotuj patelnie, zwykle za pomocą sprayu do gotowania, pergaminu lub mat silikonowych. Wraz z miskami do mieszania, łyżkami do mieszania i mikserem ręcznym lub mikserem stojącym wyjmij wszystkie łopatki, szpatułki lub inne potrzebne narzędzia. I upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na blacie na swój projekt pieczenia, a także dowolną przestrzeń, która może być potrzebna w lodówce lub zamrażarce.

Dokładnie odmierz składniki

Najczęściej pieczenie idzie źle z powodu pomiarów. To moja wskazówka numer jeden dla początkujących i doświadczonych piekarzy. Jeśli nigdy nie podążasz za inną wskazówką dotyczącą pieczenia, którą się z tobą podzielę, weź tę: użyć cyfrowa waga kuchenna. Jeśli przejdziesz na mierzenie na wagę, zauważysz natychmiastową poprawę wypieków.

Dla tych z was, którzy jeszcze nie mają skali, możecie przybliżyć ten rodzaj dokładności. W przypadku suchych składników, takich jak mąka, należy je lekko przelać łyżką do miarki, aż będzie przepełniona, a następnie zetrzeć nadmiar z wierzchu płaską krawędzią, jak tył noża do masła. Dowiedz się więcej: Jak mierzyć mąkę

Wyjątkiem jest tu brązowy cukier. Zwróć uwagę na to, jak przepis opisuje jego pomiar. Zazwyczaj powinna być mocno zapakowana, co oznacza, że ​​(w przeciwieństwie do mąki) naprawdę należy ją zapakować do miarki. Ze względu na różnice w sposobie, w jaki piekarze to robią, pomiar masy jest znacznie dokładniejszy.

Ważne jest również, aby używać odpowiednich narzędzi do pomiaru. Będziesz potrzebował suche miarki jak również miarki do płynów. Aby zmierzyć składniki płynne, należy sprawdzić pomiar, ustawiając oczy na poziomie linii pomiarowej.

Potrzebny będzie również zestaw miarki do odmierzania niewielkich ilości składników, takich jak sól, proszek do pieczenia, soda oczyszczona i ekstrakty.

Nie rób zastępstw

Gdy staniesz się bardziej doświadczonym piekarzem, zrozumiesz lepiej, jak działają składniki i jak robić zamienniki. Dopóki nie poczujesz się bardziej komfortowo, odniesiesz większy sukces, jeśli nie dokonasz żadnych zmian.

Oczywiście niektóre zamiany są w porządku. Jeśli robisz ciasteczka z kawałkami czekolady z orzechami pekan i zamiast tego chcesz użyć orzechów włoskich, nie będzie to miało znaczenia poza smakiem. Dokonywanie zmian w ilościach składników i zastępowanie składników prawdopodobnie da mniej niż gwiezdny wynik.

Zdobądź termometr do piekarnika

Często zdarza się, że odczyty temperatury piekarnika są niedokładne. Jeśli myślisz, że pieczesz w temperaturze 350°C, ale w rzeczywistości jest ona niższa lub wyższa, to Twoje wypieki będą potrzebowały mniej lub więcej czasu na upieczenie. Nie tylko to, ale prawdopodobnie zobaczysz różnice w brązowieniu i teksturze.

Umieszczanie termometr piekarnika w piekarniku jest prostym i niedrogim sposobem sprawdzenia, czy odczyt temperatury piekarnika jest prawidłowy. Jeśli okaże się, że temperatura w piekarniku nie jest dokładna, może zostać skalibrowany przez specjalistę lub możesz spróbować dostosować ustawienie temperatury piekarnika, aby dopasować ją do odczytu na termometrze piekarnika.

Wybierz odpowiednie patelnie

Bardzo wierzę, że patelnie do pieczenia mają duży wpływ na twoje pieczenie. Przede wszystkim liczy się jakość patelni. Tanie, cienkie patelnie po prostu nie sprawdzą się dobrze. Nie oznacza to, że musisz używać drogich patelni. Szukaj grubszych, mocniejszych patelni, ponieważ będą trwalsze i lepiej się upieczą.

Po drugie, nie zmieniaj rozmiaru patelni. To wiąże się z kilkoma zastrzeżeniami, ponieważ są pewne zmiany, które tak naprawdę nie będą miały znaczenia. Jeśli tylko pieczesz ciasteczka, rozmiar patelni nie jest wielkim problemem, ponieważ po prostu zarobisz więcej lub mniej na patelnię. W przypadku ciast, brownie itp. zmiana rozmiaru patelni wpłynie na sposób ich pieczenia.

I na koniec zrozum, że różne materiały w różny sposób przewodzą ciepło. Prawie zawsze będę polecać używanie jasnych, metalowych form do pieczenia, aby uzyskać dobre, spójne, dokładne pieczenie i przyrumienienie. Szkło i kamionka zwykle wymagają pewnych regulacji temperatury i czasu pieczenia, aby uzyskać wyniki podobne do tego, co zrobi metalowa patelnia.

Mogę o tym mówić cały dzień, ale o to chodzi. Jeśli przepis wyraźnie zaleca rodzaj patelni, postępuj zgodnie z tym, dopóki nie będziesz lepiej rozumieć, jak dostosować przepis. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj Jak wybrać patelnie do pieczenia i Poradnik piekarza po blachach do pieczenia. A polecane przeze mnie podstawowe formy do pieczenia można zobaczyć w moja witryna sklepu Amazon.

Nie przesadzaj

Wyrażenie, które często pojawia się w przepisach na wypieki, to „nie mieszaj zbyt wiele”. Dzieje się tak, ponieważ zbyt częste mieszanie ciasta lub ciasta często prowadzi do twardych wypieków. Tradycyjne wypieki z mąką wytwarzają gluten podczas mieszania, a zbyt duża jego ilość powoduje nieprzyjemne rezultaty.

W większości przypadków należy mieszać ciasta i ciasta tylko do momentu połączenia. Oczywiście postępuj zgodnie z instrukcjami konkretnego przepisu, aby dowiedzieć się, ile zmiksować. Ale czasami te informacje nie są dostarczane. Kiedy tak się stanie, zachowaj ostrożność i mieszaj, aż składniki się połączą.

Nie otwieraj drzwi piekarnika

Poza włożeniem patelni do piekarnika i jej wyjęciem, nie otwieraj drzwiczek piekarnika bardziej niż to konieczne. Nawet krótkie otwarcie drzwiczek obniży temperaturę piekarnika, co wpłynie na czas pieczenia oraz na gotową strukturę.

Zajrzenie przez okno piekarnika zwykle wystarcza, aby szybko sprawdzić, jak się sprawy mają. Kiedy nadejdzie czas, aby sprawdzić, czy wszystko jest gotowe, otwieraj drzwi tylko tak długo, jak to konieczne.

Dowiedz się, jak sprawdzić gotowość

Moja ostatnia wskazówka dotycząca pieczenia dla początkujących jest może najmniej prosta. Trudno jest stwierdzić, kiedy wypieki są gotowe do wyjęcia z piekarnika. Przepis, którego używasz, powinien dać Ci co najmniej jeden sposób sprawdzenia, czy jest gotowe. Co więcej, niektóre przepisy oferują dwie kolejki do zrobienia – jedną wizualną, a drugą wymagającą pewnego rodzaju testu.

Wizualna kolejka to coś w rodzaju szukania brązowienia lub ustawienia. Prawdopodobnie zostaniesz poinstruowany, że wszystko, co pieczesz, powinno być złotobrązowe lub dopiero zaczynać brązowieć. Często można to ocenić, patrząc przez drzwi piekarnika.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoje wypieki wyglądają na gotowe, może to być nieco trudniejsze. Często jednak chodzi po prostu o sprawdzenie, czy powierzchnia (w szczególności środek) wygląda na upieczoną, a nie jeszcze mokrą. Sprawdzenie, czy coś jest ustawione, może wymagać wykonania testu gotowości.

Test gotowości zwykle wymaga interakcji z tym, co pieczesz. Najczęstszym testem jest test wyboru. Jeśli wbijesz wykałaczkę lub tester do ciast w wypiek, spójrz na wykałaczkę, gdy wyjdzie. W zależności od przepisu kilof powinien być czysty lub mieć kilka okruchów. Możesz również zostać poproszony o sprawdzenie, czy w środku jest drżenie lub czy coś odskakuje po dotknięciu.

Pieczenie przeniesione

Ważną rzeczą do rozważenia jest pieczenie po przeniesieniu. Oznacza to po prostu, że cokolwiek pieczesz, będzie dalej pieczone po wyjęciu z piekarnika. Ciepło z patelni przez jakiś czas podtrzyma proces pieczenia. Jest takie powiedzenie, że gotowanie w piekarniku oznacza przesadzenie na talerzu. Miej to na uwadze, oceniając gotowość.

A stojak do chłodzenia drutu jest bardzo przydatnym przedmiotem pomagającym zwalczać pieczenie pozostałości. Umieszczenie świeżo upieczonej formy z wypiekami na ruszcie umożliwia cyrkulację powietrza wokół formy, która szybciej ją schładza. Zwróć uwagę na to, jak długo przepis nakazuje schłodzić wypieki zarówno na patelni, jak i poza nią. Dowiedz się więcej: Dlaczego każdy piekarz potrzebuje drucianych stojaków chłodzących

Przepisy na wypieki dla początkujących

Teraz, gdy masz pod spodem fartucha te wskazówki dotyczące pieczenia dla początkujących, mam nadzieję, że czujesz się pewnie co do swoich umiejętności pieczenia i jesteś gotowy do pieczenia! Jeśli szukasz kilku przepisów dla początkujących, wypróbuj te ulubione.

Więcej porad i wskazówek dotyczących pieczenia

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących pieczenia i nauki o pieczeniu, podejmij kolejne kroki w artykułach Jak zmiękczyć masło, Metoda kremowania i Jak zapobiegać częstym problemom z ciastkami.

I koniecznie zobacz wszystkie moje wskazówki dotyczące pieczenia, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących pieczenia dla początkujących i doświadczonych piekarzy! Szczęśliwego pieczenia!

Bake or Break jest uczestnikiem programu partnerskiego Amazon Services LLC Associates, programu reklam afiliacyjnych, którego celem jest zapewnienie nam środków do zarabiania opłat poprzez umieszczanie linków do Amazon.com i witryn stowarzyszonych.

Udostępnij to:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *