Zabraliśmy do domu pięć medali na Złotej Fasoli 2022


29 sierpnia 2022 (Opublikowano: 22 sierpnia 2022)


Crimson Cup NARSA Natural zdobyła złoty medal na North American Golden Bean w 2022 r.Crimson Cup NARSA Natural zdobyła złoty medal na North American Golden Bean w 2022 r.Zdobywając pięć złotych, srebrnych i brązowych medali w konkursie palenia kawy Golden Bean w Ameryce Północnej w 2022 roku, po raz kolejny zdobyliśmy miejsce wśród najlepszych palarni kawy na kontynencie.

W rezultacie Crimson Cup zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Sieci Sklepów/Franchise.

„Jesteśmy dumni, że nasza kawa niezmiennie plasuje się wśród najlepszych w Ameryce Północnej”, powiedział dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Brandon Bir. „Udział w konkursie Golden Bean i innych konkursach kawowych pomaga nam utrzymać się na szczycie naszej kawowej gry”.

Największy na świecie palenie kawy Konkurs odbył się od 17 do 20 sierpnia w Columbus w stanie Ohio, przyciągając ponad 700 zgłoszeń od palących z Ameryki Północnej.

Palacze kawy zjednoczyli się, aby nawiązać kontakty, rozwijać swój osobisty rozwój, skosztować najlepszych wypalanych w Ameryce Północnej i rywalizować o trofea i medale.

16 sierpnia ponad 75 palarni kawy zmieszało się w Crimson Cup Innovation Lab na imprezie powitalnej Golden Bean, zanim zawody rozpoczęły się następnego dnia.

Wśród naszych medali znalazły się:

  • Srebrny medal za Mieszanka Wayfarer kawa w kategorii 7, sieć sklepów Espresso.
  • Brązowy medal dla Mieszanki Wayfarer w kategorii 8, na bazie mleka w sieciach sklepów.
  • Brązowy medal za CZERWONA Espresso Mieszanka w kategorii 7, Sieć sklepów Espresso.
  • Złoty medal za NARSA Kawa naturalna w kategorii 9, Filtr sieciowy.
  • Brązowy medal dla Kolumbii Special Process w kategorii 9, Chain Store Filter.

Łączna ocena tych kaw przyczyniła się do uzyskania przez nas miejsca w Mistrzostwach.

Aby wyłonić zwycięzców, sędziowie Golden Bean wykorzystali format ślepej degustacji, aby ocenić zgłoszenia w 12 różnych kategoriach i metodach parzenia. Przyznali oni złote, srebrne i brązowe medale w każdej z kategorii oraz wybrali ogólnych zwycięzców Golden Bean i Chain Store/Franchise.

Licencjonowany Coffee Q Grader, Brandon profilował zgłoszenia Crimson Cup i służył jako sędzia kategorii w konkursie.

„Konkursy, takie jak Golden Bean, pokazują ciężką pracę drobnych hodowców kawy, którzy produkują niektóre z naszych ulubionych kaw” – powiedział. „Nie mogę się doczekać, kiedy powiem naszym przyjaciołom z NARSA o tym, jak dobrze wypadła ich kawa!”

NARSA (NEGOCIACIONES AGROINDUSTRIAL AREVALO SA) to spółdzielnia kawowa z siedzibą w regionie Junin w Peru.

Założyciel NARSA Don Julio Abel Arevalo Tello i jego zespół skupiają się na pomaganiu drobnym hodowcom kawy i kakao w regionach Central Highlands i Amazonii w Peru w uzyskaniu dostępu do rynku w Peru i poza nim.

Brandon i jego zespół współpracują z NARSA od 2014 roku w ramach naszych wyjątkowych inicjatyw Friend2Farmer, dzięki którym wywieramy wpływ ekonomiczny, środowiskowy i społeczny na społeczności zajmujące się uprawą kawy.

„Nasza długa współpraca pomaga nam pozyskiwać wyjątkowe kawy, takie jak NARSA Natural, jednocześnie sprawiedliwie nagradzając hodowców kawy za ich ciężką pracę” – powiedział Brandon. „Na przykład Peru nie jest znane z kawy suszonej owocami, ale dzięki tym powiązaniom odkryliśmy dwa prawdziwe wyróżniki – NARSA Natural i Naturalne Geszaktóry był finalistą nagrody Good Food Award 2021”.

Mieszanka kaw Caturra, Typica i Bourbon uprawiana na wysokości 1850 metrów nad poziomem morza, NARSA Natural została zebrana i fermentowana w Alto Sanchirio w Peru.

Po zebraniu dojrzałych wiśni załoga NARSA użyła zbiorników ze stali nierdzewnej do prowadzenia kontrolowanej fermentacji przez 48 godzin. Wiśnie zostały następnie przetransportowane i wysuszone na suszarniach w siedzibie NARSA w La Merced. Proces suszenia trwał około dwóch.

„Dzięki nutom smakowym cukierków arbuzowych i papai znajdujemy w tym kubku mnóstwo głębokich, ciemnych owoców” – powiedział Brandon. „Sędziowie Golden Bean zgodzili się!”

Wayfarer Blend firmy Crimson Cup zdobył medale we wcześniejszych konkursach Golden Bean. Ta mieszanka, której nazwa nosi nazwę „podróżnik”, wykorzystuje rotacyjną różnorodność kaw z aktualnych upraw, aby wyróżniać się przy użyciu wszystkich metod parzenia, w tym Espressopartia i pojedyncza filiżanka.

„Ta mieszanka powinna zawsze zawierać nuty owocowe i karmelowe z nutą średnią kwasowość i średnie ciało– powiedział Brandon. „Jako EspressoMieszanka Wayfarer powinna wyglądać jak syrop klonowy wychodzący z maszyny i powinna zawierać nuty orzechów i czekolady.”

Nowy CZERWONY Espresso Blend łączy w sobie dwie rzadkie i wyjątkowe kawy, tworząc filiżankę o niuansach smakowych z nutami limonki, nibsów kakaowych i budyniu waniliowego.

Mieszanka łączy suszoną wiśniowo kawę Natural Gesha uprawianą przez Hectora Portocarerro w Oxapampa w Peru z całkowicie umytą kawą rzemieślniczą Kinini AA uprawianą przez członków spółdzielni Kinini AA w dystrykcie Rulindo w Rwandzie.

Brandon i nasz zespół zajmujący się paleniem kawy stworzyli limitowaną edycję mieszanki, którą można podzielić się z profesjonalistami zajmującymi się kawą w SCA Expo 2022 w Bostonie.

„Celem było przecięcie czterech do ośmiu uncji mleka, zachowując obecność ciężkiej kawy bez palenia kawy do ciemniejszego, bardziej węglowego profilu” – powiedział.

Aby doświadczyć nagradzanych kaw Crimson Cup, odwiedź KARMAZYNOWY kawiarnia w Easton Town Center w Columbus lub Crimson Cup Coffee Shops w Columbus, Tallmadge lub West Chester, Ohio.

Zamów kawę do domowego zaparzenia na KARMAZYNOWY oraz Szkarłatny Puchar strony internetowe. Worek lub pudełko o wadze 12 uncji kosztuje od 16 do 20 USD, w zależności od kawy.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *