Zapowiedź Mistrzostw Świata AeroPress 2022

Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej przygotowuje się do organizacji światowego konkursu AeroPress 2022, który odbędzie się w dniach 1-3 grudnia.

ERIKA ROLFSENA
SPECJALNE DLA MAGAZYNU BARISTÓW

Zdjęcia dzięki uprzejmości World AeroPress Championship

Zaufaj Kanadyjczykom, że dadzą pierwszy w historii Mistrzostwa Świata w Aeropressie (WAC) motyw hokejowy.

Zawodnicy jeszcze nawet nie wylądowali w Vancouver na WAC, ale oficjalne konto na Instagramie już umieszcza swoje twarze na kartach hokejowych.

WAC zostało zaprojektowane tak, aby było wydarzeniem o wysokiej energii i przystępnym charakterze.

Plan gry

Oczywiście hokej to gra z trzema tercjami, więc WAC wprowadziło w tym roku dużą zmianę. To, co kiedyś było jednodniowym sprintem, teraz jest impreza trzydniowa kursuje od 1 do 3 grudnia. Dzięki temu uczestnicy będą mieli nieco więcej czasu na złapanie oddechu między zmianami.

Sędziowie AeroPress wybierają swój ulubiony napar, wskazując palcem; zawodnik z największą liczbą „punktów” wygrywa rundę.

„Zawodnicy nie zawsze mają szansę cofnąć się i wziąć to wszystko, ponieważ jest tak wysokoenergetycznie i jest tak dużo adrenaliny” – mówi Grant Gamble, dyrektor kreatywny World AeroPress Championship z siedzibą w Vancouver. „Dzielą się pomysłami z profesjonalistami i entuzjastami kawy z różnych krajów. To, że możemy dać konkurentom przestrzeń na tego rodzaju połączenia i rozwój, jest naprawdę fajne”.

Od swojego powstania w 2008 roku WAC wyróżnia się spośród innych konkursów kawowych, stawiając przede wszystkim zabawę, społeczność i dostępność. Zaczyna się od około 3500 konkurentów i bardzo niewielu barier wejścia. Każdy, kto myśli, że warzy dobrą filiżankę, jest mile widziany na tętniących życiem lokalnych kwalifikacjach, ale tylko kilkadziesiąt osób zdobyło prawo do osobistego udziału w pierwszym światowym finale po pandemii.

Zawody AeroPress są otwarte dla prawie każdego, ale tylko nieliczni wybrani docierają do Mistrzostw Świata AeroPress.

Dzień 1: Trening i kondycja

Zgodnie z motywem hokejowym, dzień pierwszy jest rozliczany jako Trening i kondycja. Zawodnicy otrzymają oficjalną kawę konkursową i dopracują swoje receptury. Spędzą dzień, ucząc się od byłych mistrzów i znanych gości z branży kawowej. Członkowie kwitnącej społeczności kawowej Vancouver, którzy kupują bilety, również mogą się przyłączyć.

Dzień 2: Playoffy

Dzień drugi to play-offy — cały dzień warzenia, gdy sędziowie zmniejszają liczbę uczestników do trzech i ostatecznie wybierają mistrza.

Sędziowie wybierają swoje ulubione kawy z trzyosobowego składu.

Dzień 3: Przejęcie kawiarni

Następnie oficjalna konkursowa kawa i zwycięski przepis zostaną przewiezione do 10 kawiarni w Vancouver w ramach przygotowań do trzeciego dnia Café Takeover. Te popularne kawiarnie otworzą swoje drzwi dla wszystkich konkurentów lub klientów, którzy pragną świątecznej atmosfery i smaku zwycięskiego naparu.

„Naszym celem przewodnim we wszystkim, co robimy, jest zapewnienie, aby każda osoba, która weźmie udział – wygrana, przegrana lub remis – była podekscytowana ponowną rywalizacją w następnym roku” – powiedział Tim Williams, dyrektor generalny World AeroPress Championship. „Z wszystkich raportów wynika, że ​​w Vancouver dzieje się wiele wspaniałych rzeczy i nie mogę się doczekać, aby doświadczyć tego wraz ze wszystkimi innymi osobami przybywającymi do miasta”.

I nie możemy się doczekać, aż spadnie pierwszy krążek.

O AUTORZE

Erika Rolfsena (on / on) jest byłym redaktorem w Prowincja Vancouver kto teraz pisze o kawie w Fasola Poeta.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *