Zawartość kofeiny w twoich ulubionych napojach: kompletna baza danych!

kawa herbata i inne napoje zawierające kofeinę

Obecnie kofeinę można znaleźć prawie we wszystkim, ale niewielu z nas ma silne poczucie, ile pije. Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile dokładnie kofeiny zawiera ta latte, mrożona herbata lub napój energetyczny? Czy wiesz, że filiżanka parzonej kawy zawiera więcej kofeiny niż filiżanka espresso lub że kawa bezkofeinowa wcale nie jest pozbawiona kofeiny?

Istnieje wiele powodów, dla których warto śledzić spożycie kofeiny, od unikania zdenerwowania po możliwość spania w nocy. Aby pomóc Ci zrozumieć, gdzie czai się najwięcej kofeiny, stworzyliśmy tę obszerną bazę danych kofeiny, obejmującą wszystko, od ulubionych napojów kawowych po herbatę, napoje gazowane, napoje energetyczne i nie tylko. Zachęcamy do przejrzenia bazy danych, a następnie sprawdzenia naszego przeglądu kofeiny i nie tylko!

rozdzielacz 4

Kompletna baza danych kofeiny


Drink Rozmiar (ml uncji) Kalorie Kofeina (mg) Kofeina (mg / uncja) Siła kofeiny

rozdzielacz 2

Co to jest kofeina? Jak dużo jest za dużo?

Teraz, gdy wiesz, ile kofeiny zawiera każdy napój, omówmy, czym dokładnie jest kofeina i ile jest zdrowe do spożycia. Kofeina jest naturalnie występującym stymulantem ośrodkowego układu nerwowego, powszechnie spożywanym na całym świecie. Znajdująca się w liściach herbaty, ziarnach kawy, kakaowcach i nie tylko, kofeina może zwiększyć czujność, zdolność koncentracji i poziom energii.

Oczywiście zawsze możesz mieć za dużo dobrego. FDA zaleca, aby dorośli spożywali 400 miligramów lub mniej dziennie, aby uniknąć nieprzyjemnych i niezdrowych skutków ubocznych, takich jak drżenie, bóle głowy, kołatanie serca i niepokój. Pamiętaj, że napoje zawierające kofeinę mogą szybko się sumować — cztery filiżanki kawy doprowadzą Cię do granicy, ale tak samo jak dwa strzały energii lub siedem puszek Mountain Dew.

rozdzielacz 6

Kofeina w popularnych markach kaw

Starbucks zimne napoje na plaży
Źródło zdjęcia: Nadine Shaabana, Unsplash

Szukasz konkretnej marki napoju? Oto niektóre z najpopularniejszych opcji:


Kofeina w popularnych markach napojów energetycznych

Młody człowiek pije napój energetyczny
Źródło obrazu: FotoAndalucia, Shutterstock

Uwielbiasz zastrzyk energii po świetnym napoju energetycznym? Sprawdź niektóre z naszych ulubionych:


Kofeina w popularnych markach napojów gazowanych

kofeina w sodzie
Źródło obrazu: Unsplash

Każdy ma ulubioną markę napoju gazowanego, ale czy wiesz, ile jest w nim kofeiny? Oto niektóre z najlepszych marek:


Kofeina w różnych rodzajach herbaty

Nalewanie herbaty oolong do filiżanki
Źródło obrazu: Nowa Afryka, Shutterstock

Czy bardziej lubisz herbatę? Oto główne rodzaje herbat:

rozdzielacz 5

Końcowe przemyślenia

Masz to: zawartość kofeiny w prawie każdym napoju na świecie! Mamy nadzieję, że ta szczegółowa baza danych kofeiny pomoże Ci zrozumieć, ile kofeiny jest we wszystkich Twoich ulubionych napojach i markach. Kofeina może być wspaniałą rzeczą, ale tylko wtedy, gdy jest spożywana bezpiecznie i z umiarem. Ciesz się napojami gazowanymi, napojami energetycznymi, kawą i herbatą!


Źródło zdjęcia: Joanna Kosińska, Unsplash

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *