Zmiel jedną maszynę Nespresso. Czy to jest dobre? Recenzja Keva z 2023 r.

Jeśli szukasz najlepszego ekspresu Nespresso, to jeśli interesujesz się kawą speciality, prawdopodobnie słyszałeś o ekspresie kompatybilnym z Grind One Nespresso sprzedawanym przez Grind, palarnię kawy w Shoreditch, z kilkoma kawiarniami w całym Londynie .

Mówię, jeśli lubisz kawę speciality, ponieważ ekspres Nespresso Grind One to ekspres kompatybilny z Nespresso, a nie oficjalny ekspres Nespresso.

Każdy, kto kupił markę Nespresso, prawdopodobnie nie będzie miał na swoim radarze Grind One, ale podejrzewam, że jeśli jesteś entuzjastą kawy speciality, szukającym kompatybilnego ekspresu, abyś mógł cieszyć się szybko rosnącą gamą specjałów Dostępne na rynku kapsułki kompatybilne z Nespresso, że Grind One znajduje się na twojej krótkiej liście, i prawdopodobnie dlatego tu trafiłeś.

Ekspresy Nespresso a maszyny kompatybilne z Nespresso

Na wypadek, gdybyś nie wiedział, oprócz kapsułek kompatybilnych z Nespresso i kapsułek Nespresso, istnieją również ekspresy kompatybilne z Nespresso, a także „ekspresy Nespresso”.

Główna różnica między kompatybilnością Nespresso i Nespresso polega na tym, że oryginalne ekspresy Nespresso są produkowane na podstawie umowy licencyjnej z Nespresso, a technologia warzenia jest taka sama we wszystkich tych ekspresach, co Nespresso potwierdził NY Times zgodnie z Ten artykuł.

Co dokładnie rozumieją przez „technologię parzenia” nie jest do końca jasne, domyślam się, że to tylko jednostka do parzenia, zwana również komorą parzenia, chociaż czy istnieją jakieś konkretne zasady dotyczące temperatury i ciśnienia naparu dla marek wytwarzających maszyny na licencji, nie jestem pewien na 100%.

Najwyraźniej ekspresy Nespresso są przeznaczone do saszetek Nespresso i prawdopodobnie dlatego jednostka zaparzająca jest dokładnie taka sama we wszystkich oryginalnych liniach ekspresów Nespresso.

Był czas, że jedynymi dostępnymi ekspresami Nespresso były zatwierdzone, oryginalne ekspresy Nespresso z jednostkami zaparzającymi Nespresso, a jedynymi kapsułkami, jakie można było za nie dostać, były oryginalne kapsułki Nespresso.

Zmieniło się to, gdy dwoistość pojawiła się malutka (przynajmniej dla porównania) brytyjska firma sprzedająca kompatybilne kapsuły, która musi mieć ogromną parę… OCZY – (wyjmij umysł z rynsztoka, jak myślisz, co mam powiedzieć? 😉 ) w którym wyraźnie widzieli sposób na wygranie sprawy Dawida i Goliata.

Pomimo najlepszych wysiłków Nestlé, ich ogromnych kieszeni i niesamowitego zespołu prawników, których zaangażowali we wspieranie swojego patentu, Dualit zwyciężył. To otworzyło wrota dla innych kompatybilnych saszetek Nespresso, a to, co zaobserwowaliśmy w świecie kawy speciality, to stopniowy wzrost liczby palarni małych partii oferujących kawę w saszetkach.

Tak więc dla tych z nas, którzy wolą kupować naszą kawę w małych palarniach, którzy lubią subtelniejsze niuanse świeżo palonej kawy wysokiej jakości, kapsułki kompatybilne z Nespresso to kolejny sposób na cieszenie się rodzajem kawy, którą kochamy.

Jeśli na przykład zainwestowałeś już w markę Nespresso, masz jedną z ich subskrypcji i zwykle pijesz oryginalne kapsułki Nespresso, prawdopodobnie będziesz szukał ekspresu Nespresso z logo Nespresso, w takim przypadku prawdopodobnie będziesz zrób to, co robi wiele osób i wykup subskrypcję Nespresso, która daje Ci maszynę i kapsułki za miesięczną opłatą.

Jeśli przy okazji interesują Cię oficjalne ekspresy Nespresso, zobacz:

Best Nespresso Machines

Jednak wiele osób, które interesują się kawą speciality, tak naprawdę nie interesuje się Nespresso ani ich firmą macierzystą i są bardziej skłonni do zakupu ekspresu do kawy na kapsułki, który będzie zawierał kapsułki zgodne z Nespresso, niż do zakupu oryginalnego ekspresu Nespresso.

Tak czy inaczej wystarczy gofra, przejdźmy do rozmowy o maszynie:

Zmiel jedną maszynkę do kawy Nespresso.

Check Price - Grind

Cechy:

Zbiornik wodny: 1,2L
Pojemność pojemnika na kapsułki: 15 (16 za naciśnięciem)
Wymiary: 18,6 cm szerokości x 25,9 cm wysokości x 33,6 cm głębokości
Maksymalna wysokość filiżanki: 10 cm z tacą ociekową, 15,7 cm bez tacki ociekowej
Materiały: Stal nierdzewna
Autowyłączanie?: Nie
Sterownica: Przełączniki i przyciski typu samolotu
Ładowanie pod: Dźwignia

Zacznijmy więc od tego, co oczywiste, cóż, to oczywiste, jeśli znasz przynajmniej tradycyjne ekspresy do kawy, ten do mielenia wygląda znacznie bardziej jak mini ekspres do kawy z dźwignią włoskiej produkcji niż ekspres Nespresso, i jestem prawie pewien, że to to nie przypadek.

Jest to przeznaczone dla miłośników kawy speciality, którzy widzą ekspres w kapsułkach kompatybilny z Nespresso jako sposób na delektowanie się kawą speciality w formie saszetek, więc sprawienie, by wyglądał jak ekspres z grupy E61 z dźwignią, jest sprytnym posunięciem, a także czyni go wyjątkowym, Nigdy nie widziałem takiej maszyny.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem to reklamowane, myślałem tylko, że wygląda na duży, i myślę, że to tylko mój mózg oczekiwał, że będzie podobnego rozmiaru do tradycyjnego ekspresu do kawy, który naśladuje jego konstrukcja. Jednak po rozpakowaniu okazało się, że jest to malutka maszyna, mająca niecałe 19 cm szerokości, 34 cm głębokości i 26 cm wysokości, i muszę przyznać, że naprawdę podoba mi się jej wygląd.

Prowadnice do podgrzewania filiżanek na górze, dźwignia, tacka ociekowa i przypominająca E61 dysza zaparzająca nadają mu wygląd prawdopodobnie najdrobniejszego tradycyjnego ekspresu do kawy na świecie.

Zbiornik na wodę ma pojemność 1,2 l, która jest stosunkowo duża jak na ekspres do kapsułek, a tacka ociekowa, choć niewielka, jest głębsza i szersza niż większość tac ociekowych ekspresu Nespresso. Jeśli chcesz postawić kubek na tacce ociekowej, maksymalna wysokość kubka to 10 cm, ale jeśli chcesz użyć wysokiego kubka, jeśli zsuniesz tackę ociekową, możesz po prostu postawić kubek na blacie. mają prześwit prawie 16cm.

Jeśli chodzi o rozmiar, w porównaniu do większości ekspresów Nespresso i kompatybilnych urządzeń, jest to mniej więcej standardowa powierzchnia, ALE jest w stanie dzielić ten ślad z tym, co chcesz na nim umieścić.

Większość ekspresów Nespresso ma zakrzywione blaty lub elementy sterujące na wierzchu czegokolwiek, więc nie można na nich układać kubków ani niczego innego, ale ponieważ górna część Grind One jest płaska, możesz w miarę rozsądku rzucać na nią przedmiotami oczywiście.

Najbardziej oczywistymi rzeczami, które można znaleźć na wierzchu, są filiżanki, biorąc pod uwagę, że ma prowadnice na filiżanki i tak naprawdę nie jest zbyt dobry jako podgrzewacz do filiżanek, ponieważ grzałka termobloku naprawdę odprowadza ciepło tylko podczas parzenia , ale jako podstawka na kubki nie jest źle, w zależności od wielkości twoich kubków i tego, czy będą się układać, prawdopodobnie otrzymasz od czterech do ośmiu kubków na wierzchu. Nawiasem mówiąc, mówię tu o sztaplowaniu małych kieliszków, a nie kubkach budowniczych.

To cicha maszyna do ekspresu Nespresso. Niektóre maszyny mogą mieć dość głośne pompy, ale tak nie jest, zdecydowanie nie obudzi drugiej połowy, chyba że masz ją na szafce nocnej i czapki z głowy, jeśli to zrobisz ;-).

Nie ma automatycznego wyłączania, co w dzisiejszych czasach jest bardzo rzadkie. Metalowy przełącznik jest włączony lub wyłączony, więc nie pozwala na automatyczne wyłączenie na czas. Nie mogę się zdecydować, czy to dobra rzecz, zła rzecz, czy żadna z powyższych, myślę, że prawdopodobnie żadna z powyższych. Jeśli miał funkcję automatycznego wyłączania, jest gotowy do ponownego toczenia za około 25 sekund, więc nic wielkiego, a brak automatycznego wyłączania, o ile wiem, nie stanowi większego problemu, jeśli chodzi o wydajność energetyczną, ponieważ skutecznie działa w trybie czuwania, z wyjątkiem sytuacji, gdy robisz kawę.

Korzystanie z tej maszyny jest naprawdę przyjemne i dla mnie jest to główna rzecz, która sprzedaje tę maszynę.

Pewnie w grę wchodzi powiedzenie „małe rzeczy bawią małe umysły” ;-), ale bardzo lubię ładowanie i wyrzucanie kapsuł za pomocą dźwigni. Jedyną rzeczą, która nie podobała mi się tak bardzo, było to, że czasami kapsuły nie wysuwały się prawidłowo i musiałem im trochę pomóc, wyciągając szufladę na kapsuły i sięgając do kapsuły.

Użyłem jednak tylko strąków Grinda z tą maszyną, ponieważ przysłali mi kilka strąków domowych wraz z maszyną, a następnie zamówiłem pudełko każdego strąka, który obecnie oferują. Podejrzewam, że ten problem z przyklejającymi się strąkami, który, jak mówię, zdarzał się od czasu do czasu (podczas wykonywania przeglądu wideo i kilka razy podczas korzystania z maszyny po tym) ma więcej wspólnego z kompostowalnymi strąkami niż z samą maszyną.

Mówiąc o ich strąkach, oto strąki, które wypróbowałem:

Mieszanka domowa, mieszanka specjalnie stworzona, aby dobrze sprawdzała się jako baza dla płaskiej bieli
Lekka mieszanka, mieszanka kawy etiopskiej i peuwiańskiej
Ciemna mieszankaz Brazylii, Indii i Ugandy
Bezkofeinowa, jedno pochodzenie Meksyk
Długa mieszanka, mieszanka kaw brazylijskich i gwatemalskich przeznaczona na dłuższe kawy.
Wydania Indieindyjskie pojedyncze pochodzenie.
Etiopskie edycjejedno pochodzenie etiopskie.

Bardzo podobała mi się ciemna mieszanka i etiopski singiel, chociaż wszystkie były bardzo przyzwoite, jeśli chodzi o kawę w kapsułkach. Nie przesadzają też pod względem kosztów, opakowanie zbiorcze 100 sztuk to 45 funtów (w momencie pisania), którego nie trzeba być geniuszem matematycznym (co jest dobrą robotą, ponieważ jestem na pewno nie!) do wypracowania to 45 pensów za strąk.

Find out More from grind.co.uk

Kawa, którą wypiłam z młynka, była dość gorąca, o czym warto wspomnieć, ponieważ jednym z powszechnych problemów, jakie ludzie mają z ekspresami Nespresso, jest temperatura kawy. W tej chwili nie mam innego ekspresu kompatybilnego z Nespresso, z którym mógłbym porównać, ale na pewno nie miałem żadnych problemów z temperaturą kawy.

Idealny ekspres do biura Nespresso?

Myślę, że jest to świetna opcja dla każdego, kto lubi kawę speciality, aby umieścić ją w swojej kuchni obok La Pavoni, Londinium, Quickmill, Rocket, ECM, Profitec itp., ale także – jest to świetna opcja do umieszczenia na biurku w biurze lub biurze domowym.

Głównie dlatego, że wygląda fajnie i fajnie się z niego korzysta, i myślę, że większość ludzi potrzebuje więcej zabawy w biurze, ale także dlatego, że jest naprawdę cicho (żeby szef nie słyszał, jak robisz kawę co pięć minut, hehe) mały, a rozmiar zbiornika na wodę, tacki ociekowej i szuflady na strąki oznacza, że ​​nie będziesz musiał chodzić do kuchni za każdym razem, gdy z niej korzystasz.

Czy Grind One to najlepsza maszyna kompatybilna z Nespresso?

Ogólnie z tego, czego doświadczyłem, muszę powiedzieć, że się z tym zgadzam Derek Adams z T3 który zrecenzował Grind One i uznał go za najlepszą maszynę Nespresso, a także nazwał go „Srebrzystej Płyty Sensacyjnej Seksowności” ;-).

Najlepsze to oczywiście subiektywne słowo, to naprawdę zależy od Ciebie. Jeśli podoba Ci się wygląd lśniących maszyn dźwigniowych, możesz zdecydować, że jest to najlepsza maszyna na kapsułki kompatybilna z Nespresso dla Ciebie. Z tego, co do tej pory doświadczyłem, uważam, że jest to jedna z najlepszych opcji na rynku w tym przedziale cenowym. Jest z pewnością najbardziej wyjątkowy, jeśli chodzi o wygląd i mechanizm dźwigni do ładowania i wyrzucania zasobników.

Jeśli robisz dużo mleka, byłbym skłonny zasugerować, że seria Sage Creatista może być oczywistym wyborem, ale to jest o ponad sto funtów droższe, Creatista Plus jest o ponad 200 funtów droższy, a Creatista Pro jest ponad 400 funtów więcej!

Czy Nespresso to najlepsze ekspresy na kapsułki?

Ponownie, najlepsze jest subiektywne, ale Nespresso z pewnością nie jest jedynym rodzajem automatu do kapsułek. Aby zapoznać się z różnymi innymi opcjami, zobacz:

Best Coffee Pod Machines

Ale to, co sprawia, że ​​ekspresy Nespresso i kapsuły kompatybilne z Nespresso są tak interesujące dla miłośników kawy speciality, to fakt, że na rynku istnieje tak duża (i stale rosnąca) gama kapsułek kompatybilnych z Nespresso.

Warto zauważyć, że ekspresy na kapsułki, Nespresso lub inne, to nie jedyny sposób na wypicie kawy. Pewnie o tym wiesz i zaryzykuję przypuszczenie, że szukasz ekspresu kompatybilnego z Nespresso, ponieważ uważasz je za bardzo wygodny sposób na cieszenie się wysokiej jakości kawą w kompatybilnych saszetkach. Jeśli jednak tak nie jest, a natknąłeś się na ten post, szukając po prostu ekspresu do kawy, istnieje kilka innych opcji. Więcej informacji:

Best Coffee Machines

Życie jest jak pudełko czekoladek, więc dołącz do mojego Czas parzenia lista, zasubskrybuj mój kanał YouTube, zostań akredytowanym kawoszem (zwolennik Patreon), spróbuj mojej kawy w Kawiarnie (użyj kodu rabatowego kawoszami), Śledź mnie na Świergot & InstagramPodążaj za Strona Facebooka na blogu kawowymi to wszystko, co mam do powiedzenia na ten temat.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *